MEB'den Flash Oyunların Engellenmesi - Yardım

Kodla Büyü

AKADEMİA

Süper Üye
Süper Üye
Arkadaşlar okuldaki çocuklar her fırsatta oyun sitelerine girmeye çalışıyorlar. interfiltre programını denediim. O da fayda vermedi. Çocuklar oyun sitelerine yine giriyor. Bir de bu interfiltre Dyned'i engelledi, olmadı.

Acaba belirlediğimiz adresleri teker teker tüm bilgisayarlara yasaklamamız mı gerekiyor. Benim belirlediğim adrsler şimdilik şunlar.
games.com.tr
oyungel.com
jetoyun.com
enyenioyunlaroyna.com
oyun.zambak.com
oyun.ok.net
.......

Acaba içinde oyun geçen tüm sitelri engelleyen bir filtre biliyor musunuz (Dyned'de sorun çıkarmayan) ya da belirlediğimiz adresleri ana makinadan giriş yaparak hepsine engelleyebilir miyiz.

Konya büyükşehir belediyesinin temiz.net diye bir programı var hocam bir bak istersen kelime bazında engelleme yaparak engel olmuştum oyun sitelerine..

hbasdereli' Alıntı:
Konya büyükşehir belediyesinin temiz.net diye bir programı var hocam bir bak istersen kelime bazında engelleme yaparak engel olmuştum oyun sitelerine..

Hocam onu da denedim. Hatta az önce kaldırdım. PEk beceremdim. Siz faydasını gördüyseniz kullanımını açıklayabilir misiniz?

Yasak kelime listesine oyun, genç bilim, ateş ve su vs oyun sitelerinin isimlerini girdim açamıyorlar hocam bu şekilde kullanıyorum

Sayın hocam kişisel fikrim; o kadar yasağa da gerek yok şeklinde. Ancak işe yarayabilecek bir önerim ise NetSupport programını kullanıyorum. Program içerisinde internet sitelerini engelleyen bir bölüm var. O kısıma ilgili siteleri bir kere yazmanız ve engeli aktif etmeniz yeterli olacaktır.

Ama dediğim gibi benim düşüncem, bu kadar yasak ancak hile yapmayı öğretecektir çocuklara.
Kolay gelsin, saygılarımla.

subversaa' Alıntı:
Sayın hocam kişisel fikrim; o kadar yasağa da gerek yok şeklinde. Ancak işe yarayabilecek bir önerim ise NetSupport programını kullanıyorum. Program içerisinde internet sitelerini engelleyen bir bölüm var. O kısıma ilgili siteleri bir kere yazmanız ve engeli aktif etmeniz yeterli olacaktır.

Ama dediğim gibi benim düşüncem, bu kadar yasak ancak hile yapmayı öğretecektir çocuklara.
Kolay gelsin, saygılarımla.

Valla hocam haklısınız aslında, ne kadar engellersek engelleyelim yine başka başka siteler buluyorlar. Bunun sonu yok gibi. Ben zaten çocuklara oynamaları için ara sıra izin de veriyorum. Ama en azından ana bilgisayara bir engelleme sistemi kuruyum. Oradan yönetiyim istiyorum.

Bu Net Support kesin çözüm oluyoır mu hocalarım..

Hocam yanlış anlamayında siz istemeden çocuklar nasıl oyuna girebilir ki? Burada hata bizde değil mi?

jemba35' Alıntı:
Hocam yanlış anlamayında siz istemeden çocuklar nasıl oyuna girebilir ki? Burada hata bizde değil mi?

Hocam bizim labı müdür çocukların serbest zamanlarında girmesi için zamanlamış. Ben Şubatta başladım buraya. Çocuklarda bu boş zamanlarda laba gelme alışkanlığı varken bazen öyle oluyorki 15 kişilik labda 25 kişi felan bir de aşağıdan 2 masa getirdiler bir de satranç turnuvaları başladı labın ortasında Allaaaaahhh, sık sık labı boşaltıyorum sadece çalışanlar kalsın diyorum. Onlar da saklana saklana veya dyned çalışırken arkadan gizli gizli oyun oynama derdindeler.

Elbetteki mümkün mertebe çalışma zamanı oyuna izin vermiyorum. Ama diyorum ki bir program kurayım çocuk ister gizli ister açık hiç bir şekilde oyu oynayamasın. Mesela gizli gizli flashını takıp arkadan müzik dinleyenler felan var. Bunlar için de usb kilitleyim diyorum. Biliyorum çok gaddarca bir yaklaşım gibi görünüyor. Ama kontrollü olmasını istiyorum. Çalışma saatinin dışında zaten izin veriyoruz değil mi?

:++:
g.gif

Geri