MEB'de Skandal Atama

Kodla Büyü
en kısa zamanda kaçar, derslerden bişey anlayacağını hiç sanmıyorum

nasıl oluyormuş o yaa? ben teknik eğitim fakültesi mezunuyum, ilköğretimdeyim ve yıllardır meslek lisesine geçebilmek için uğraşıyorum.. ilçeden ile görevlendirme yapamıyoruz hocam deyip geri çeviriyorlar sürekli isteklerimi. şimdi gel de deli olma!!! :verymad:

Arkadaşlar tahminim,malesef bunu gibi daha çok var.Branş değiştime olayı tam bir fiyasko.Bari bizde matematiğe geçseydik karambolden.

yuh diyorum:DDD

ağlanacak halimize gülelim... bu tamamen topril işide...

toprilsiz alan değişiklikleride saçma ki...

ilköğretim matematik ve ingilize bölümünden mezun olan binlerce öğretmen var iken... alan değişikliğinden sınıf öğretmenlerini yan alanlarına atadılar ki burdan ingilizce ve matematiğe geçenlerde var.. bunlar ne verebilecek..tanıdıklarım ingilizce kursuna gidiyor :D öğrencilere bişeyler anlatabilmek için... kendisi bile diyor öğrenciler benden çok şey biliyor diye.. matematik keza aynı şekilde...

Eğitim öğretimin ruhuna fatiha....

tam yapmışlar... eml ye atanmış... arkadaşlar BT derneği bu konuda hukuken birşey yapamaz mı?

bcakmak' Alıntı:
Accipiter' Alıntı:

Ne zaman kul hakkını düşündüler ki.....
Arkadaşlar bu kadar abartmayın. Norm fazlası 40 bin civarında sınıf öğretmeni vardı. Asıl kul hakkı bu öğretmenlerin derse girmeden maaş almasıdır. Tamam bir sürü mezun matçı fenci vs. var ama öncelikle elindekini değerlendirmesi gerekmez mi? Çünkü yeni atadığı kişilere maaş verecek ders ücreti verecek. elindeki öğretmenler ise derse girmeden maaş almak durumunda kalacak. Böyle olması daha mı iyi olurdu.Ve bu şekilde atanan arkadaşların kimlikleriyle rencide edilmesi de öğretmenlere yakışmayan bir davranış . O arkadaşların bir suçu yok.

bilisim64' Alıntı:
bcakmak' Alıntı:
Accipiter' Alıntı:

Arkadaşlar bu kadar abartmayın. Norm fazlası 40 bin civarında sınıf öğretmeni vardı. Asıl kul hakkı bu öğretmenlerin derse girmeden maaş almasıdır. Tamam bir sürü mezun matçı fenci vs. var ama öncelikle elindekini değerlendirmesi gerekmez mi? Çünkü yeni atadığı kişilere maaş verecek ders ücreti verecek. elindeki öğretmenler ise derse girmeden maaş almak durumunda kalacak. Böyle olması daha mı iyi olurdu.Ve bu şekilde atanan arkadaşların kimlikleriyle rencide edilmesi de öğretmenlere yakışmayan bir davranış . O arkadaşların bir suçu yok.

Üniversite sınavında dünyanın puanını alarak bu bölümü okuyan ve atama bekleyen öğretmenin hakkını kim verecek hocam. Sınıf öğretmenliği mezunu öğretmenin ne işi var meslek lisesinde. Bende çok iyi matematik bilirim ama bu benim matematik öğretmeni olmamı gerektirmez. Öğretmenlik hobi mesleği değildir hocam.

allah bunları kahretsin allah korkusu yok kul hakkı diyorlardı. ne oldu ne değişti. bu forumda da bazı kendini bilmeyen deve kuşları var onlarda hala bunlara ragmen bunları savuna biliyorya helal olsun Bravooo

bilisim64' Alıntı:
bcakmak' Alıntı:
Accipiter' Alıntı:

Hocam yazdıklarının olayla en ufak bir alakası var mı? Bu olay tamamen ortalık karışıkken kendi adamlarına birtakım haklar vermektir düpedüz. Senin branşın eğer bilişim teknolojileri ise bu durumu böyle yorumluyor olman çok enteresan geldi bana. Ben senin kadar masum görmüyorum bu olayı

tanes' Alıntı:

niye kaçsın kardeşim atla deve değilki.. aradaki ekders maaş farkını özel derse yatırır yinede ayrılmaz oradan..

tayinci42' Alıntı:
tanes' Alıntı:

niye kaçsın kardeşim atla deve değilki.. aradaki ekders maaş farkını özel derse yatırır yinede ayrılmaz oradan..

Maaş farkı mı? Maaş farkı nasıl oluyor? Adam farklı maaş mı alacak sanıyorsunuz. Ek ders farkı da tam işlenmiş bir ayda 250-300 TL. Abartmayın bence. Birazda vicdan meselesi tabi. Birşeyler verebileceğine inanıyorsa kalır eğer vicdanı varsa. Zorlanacağı aşikar yalnız.

gaziantepte çalışan arkadaşlar hemen sendikalarınızla iletişime geçin ve dava açılmasını sağlayın branşınıza saygınız varsa ve geleceğinizi düşünüyorsanı bunu yapın ben gaziantepte çalışsam yapardım...

mahkemeye vermek için ne yapmamız gerekli...illa gaziantepte mi olmak gerekir?

Hocam mahkeme için gerekli masraflar için bir hesap açılsın, ancak bu şekilde destek oluruz davamıza. Yazıklar olsun böyle atamaya ayrıca bu arkadaş tek değil bunun gibi bir çok Sınıf öğretmeni var Bizim alana geçen. 2 bin küsür.

hocam ben şimdi kendi ilimde sendika başkanıma gidip bu durumu anlattığımda önce ordaki şubenin bununla ilgilenmesi gerektiğini söylüyor bunuda o ilde üye olan arkadaşlar sendika başkanlarıyla görüşerek gerekli hukuki mücadeleyi yapabilirle sendikanın kuruluş amacı üyelerinin hakkını savunmak deilmi ne bekliyorsunuz hala ayrıca bu başta o ilde çalışan bilişimcilere olmak üzere tüm bilişim öğretmenlerine yapılan bir hakısızlıktır...

Gaziantep'te buna benzer başka saçma atamalar da olmuş sanırım. Bizim müdür yardımcısının dediğine göre bikaç mahkemelik durumları varmış. İnş bu konuda mahkemelikler içindedir.

Bugün duyduğum alan değiştirmelerden bahsedeyim; konyanın bi köyünde sınıf öğrtmeni arkadaş yan alanı ingilizce ye - ki ingilizcenin i'sinden anlamaz- geçiş yapmış ve ilçe merkezinde bi liseye atanmış.
Başka bir vaka daha: sınıf öğretmeni bir müdür yardımcısı yan alanı olarak beden eğitimi öğretmenliğine geçmiş. İlerde ortaokullarda idarecilik yapabilecekmiş bu sayede.
Ve zavallı ben, sayısalda gerçekten ileri düzeyde bir becerim olmasına rağmen okulda boş kalan matematik derslerine YAN ALANIM olmadığı gerekçesiyle giremedim. Daha kötüsü bu matematik derslerine ücretli fen bilgisi ögretmeni geliyor.
Artık hicbir seyin düzeleceğine inancım kalmadı. Btr için biraz umutlanmıştım, az önce gelen haberle o umudum da kalmadı. Görevlendirmeler Konyada öncelikli olarak fatih liselerine yailacakmis. Kendi okulumuz hayal oldu. Hizmet puanim az, liselerdede sira gelmez zaten. Kaldık yine 14 saat dersle, saçmasapan bir ders programiyla idarenin elinde oyuncak olmaya devam. Şu anki duygularımı ifade edemiyorum artık. Resmen bittiğim tükendiğim andayım. Bizi bu hale getirenleri Allah' a havale ediyorum. Sadece bununla kalbimi ferahlatabiliyorum çünkü. Rabbim büyüktür, kimsenin ahı yerde kalmaz...

azra' Alıntı:
Bugün duyduğum alan değiştirmelerden bahsedeyim; konyanın bi köyünde sınıf öğrtmeni arkadaş yan alanı ingilizce ye - ki ingilizcenin i'sinden anlamaz- geçiş yapmış ve ilçe merkezinde bi liseye atanmış.
Başka bir vaka daha: sınıf öğretmeni bir müdür yardımcısı yan alanı olarak beden eğitimi öğretmenliğine geçmiş. İlerde ortaokullarda idarecilik yapabilecekmiş bu sayede.
Ve zavallı ben, sayısalda gerçekten ileri düzeyde bir becerim olmasına rağmen okulda boş kalan matematik derslerine YAN ALANIM olmadığı gerekçesiyle giremedim. Daha kötüsü bu matematik derslerine ücretli fen bilgisi ögretmeni geliyor.
Artık hicbir seyin düzeleceğine inancım kalmadı. Btr için biraz umutlanmıştım, az önce gelen haberle o umudum da kalmadı. Görevlendirmeler Konyada öncelikli olarak fatih liselerine yailacakmis. Kendi okulumuz hayal oldu. Hizmet puanim az, liselerdede sira gelmez zaten. Kaldık yine 14 saat dersle, saçmasapan bir ders programiyla idarenin elinde oyuncak olmaya devam. Şu anki duygularımı ifade edemiyorum artık. Resmen bittiğim tükendiğim andayım. Bizi bu hale getirenleri Allah' a havale ediyorum. Sadece bununla kalbimi ferahlatabiliyorum çünkü. Rabbim büyüktür, kimsenin ahı yerde kalmaz...
Hocam görevlendirmenin öncelikli olarak liselere yapılması ortaöğretimlere yapılmayacak anlamına gelmiyor ki. Liseler dolar, kalan arkadaşlarda kendi okullarında görev yapar bene bu kadar umutsuz olmayın

Geri