Uzmanlık için "basvuru.meb.gov.tr" başvuru yapılacak mı?

Kodla Büyü

coook

Süper Üye
Süper Üye
https://basvuru.meb.gov.tr/ adresindeki linkten başvuru yapmamız gerekiyor mu? Resmi bir yazı göremedim de.
a.png

“Öğretmenlik Kariyer Basamakları Yazılı Sınavı'na başvuruda bulunacak adaylardan herhangi bir sınav ücreti ise alınmayacak.”

Tıklıyorum ana sayfaya geri dönüyor yeşil tik falan birşey çıkmıyor hiçbir geri dönüt vermiyor sizdede öyle mi?

Şimdi oldu yeşil tik baya uğraştırdı ama ya onay bekliyor demedi ama böyle dedi

Ekli dosyalar

• IMG_20220926_165901.jpg
    IMG_20220926_165901.jpg
    122.8 KB · Görüntüleme: 211
Son düzenleme:
Merhabalar,eşimin başvurusunu
yapmak istedim e devlet girişinden girdim,mail adresi kısmı boştu.İletişim bilgileriniz e devletten gelmektedir.E devletten güncelleyin uyarısı verdi.E devlette ise mail bilgileri güncel görünüyor.Başına böyle bir durum gelen veya çözüm önerisi olan var mı?

Bazı iller henüz hiç kimseye onay vermedi
Örneğin İstanbul
Herhalde toplu onay yapacaklar

Telefonlar için de MEBBİS’ten girişi görülmeye başlamış

Ekli dosyalar

• 2DDF756D-8057-4728-912F-85D06A741839.jpeg
    2DDF756D-8057-4728-912F-85D06A741839.jpeg
    84.7 KB · Görüntüleme: 25

Başvurunuz sistemde kayıtlıdır.

Başvurunuz kabul edilmiş olup il değerlendirme komisyonu tarafından onaylanmıştır.

Bende bu şekilde yazıyor bugün.

“Tüm Bakanlık bürokratlarının bu konuya ilişkin illerde, ilçelerde öğretmenlerin görüşlerini aldığını da hatırlatan Özer, sınavla ilgili hiçbir değişikliğin olmayacağını tekrarladı. Bugün Türkiye Büyük Millet Meclisi açıldıktan sonra lisansüstü eğitim yapan öğretmenler ve uzman öğretmen olduktan sonra hizmet yılı nedeniyle başöğretmen olmadan emekli olma durumundaki öğretmenler için kanunda iyileştirmeler yapılacağını anlattı.”

https://www.meb.gov.tr/bakan-ozer-istanbul-bulusmasinda-ogretmenlerle-bir-araya-geldi/haber/27768/tr

“Tüm Bakanlık bürokratlarının bu konuya ilişkin illerde, ilçelerde öğretmenlerin görüşlerini aldığını da hatırlatan Özer, sınavla ilgili hiçbir değişikliğin olmayacağını tekrarladı. Bugün Türkiye Büyük Millet Meclisi açıldıktan sonra lisansüstü eğitim yapan öğretmenler ve uzman öğretmen olduktan sonra hizmet yılı nedeniyle başöğretmen olmadan emekli olma durumundaki öğretmenler için kanunda iyileştirmeler yapılacağını anlattı.”

https://www.meb.gov.tr/bakan-ozer-istanbul-bulusmasinda-ogretmenlerle-bir-araya-geldi/haber/27768/tr
Meb'e haberi yükleyen arkadaş biraz eksik yüklemiş.Bakan Bey "Bugün meclis açılıyor, bazıları meclis açılınca sınav iptali gibi bişeyler söylüyor olmayacak" tarzında konuştu. "Eğitim alanında yüksek lisans ve doktora yapanlarla uzman öğretmen olduktan sonra hizmet yılı nedeniyle başöğretmen olmadan emekli olanlarla ilgili yeni iyileştirmeler yapacağız" dedi ama bunun süresini vermedi. Haberden bugün meclis açılıyor, bu düzenlemeyi yapacağız anlaşılıyor çünkü. Bazı haber siteleri 2023 yılında bu düzenlemenin yapılacağını yazmış.

Geri