MEBBİS Sınav İşlemleri Modülü

Kodla Büyü
bu saate kadar msj gelmedi daha da gelmez herhalde. kıytırık açık öğretim bile çıkmadı pes ya. şu ana kadar 1 kere görev aldım o da bursluluk sınavıydı. daha önceden bir sürü görev alan kişilere mtsk da dahil olmak üzere yine görev çıktı ama bana yok. aklım almadı bu sistemi. poff..

ozlem22' Alıntı:
bu saate kadar msj gelmedi daha da gelmez herhalde. kıytırık açık öğretim bile çıkmadı pes ya. şu ana kadar 1 kere görev aldım o da bursluluk sınavıydı. daha önceden bir sürü görev alan kişilere mtsk da dahil olmak üzere yine görev çıktı ama bana yok. aklım almadı bu sistemi. poff..

sürekli sınav çıkan arkadaşlarının ortak özellikleri nedir hocam? mesela Sendika olabilir mi? Ben baktım bu ortak özelliği gördüm, siz de görebilirsiniz. Kul hakkından dem vuran büyük insanlık götürüyır lokmayı.. Afiyet olsun.

Sayın Hocalarım,

Lütfen bilmeden olumsuz sözler söylemeyin. Görevlendirmeler T.C. kimlik numarası küçükten büyüğe doğru yapılmaktadır. Sistem yeni ve eksikleri olabilir. Ancak olabilecek en adaletli sistemlerden bir tanesi (Yıllardır sınav işleri ile uğraşan biri olarak söyleyebilirim.). En azından İl ve İlçelerde görevlendirmelere müdahale olmuyor. Mesela 1. yerleştirmeler bu gece saat 23:29'da sona eriyor. Sınavı onaylamayanların veya mazereti olanların yerine sahurda 2. görevlendirmeleri yapacağız. T.C. kimlik numaranız büyük ise gelmemesi gayet normal. Bir dahaki sınava başvuru yaparsınız.

İyi çalışmalar.

daha önce sınav görevi almış olup olmamanın bir önemi yok mu..benim tc numaram 3le başlıyor diye görev alamayacak mıyım. böyle saçmalık olmaz ya..herkesin işine emeğine saygı duyuyorum ama haksızlığa gelemiyoruumm :-1: :-1: bu sene 1 kere bile mtsk görevi alamadım millet 2şer kere alıyor..durum böyle olunca insanın akşam akşam siniri bozuluyor..

ozlem22' Alıntı:
daha önce sınav görevi almış olup olmamanın bir önemi yok mu..benim tc numaram 3le başlıyor diye görev alamayacak mıyım. böyle saçmalık olmaz ya..herkesin işine emeğine saygı duyuyorum ama haksızlığa gelemiyoruumm :-1: :-1: bu sene 1 kere bile mtsk görevi alamadım millet 2şer kere alıyor..durum böyle olunca insanın akşam akşam siniri bozuluyor..
Sayın Hocam,

Zaten bu sistem bu güne kadar yapılan haksızlıkların önüne geçmek için yapılıyor. Önceki yapılanları eleştirebilirsiniz. Ona bir şey diyemem. Ancak kağıt, vakit vb. israfı önlemesinin yanında adaletli olacak bir sistemi bir öğretmen olarak eleştirme yerine desteklemenizi beklerim. Sınav Modülü ile ilgili önerileriniz varsa söyleyin eklettirelim. Şu anda tüm illerde uygulanacak gerçekten şeffaf bir sistem yapılıyor. Bence destek vermek daha mantıklı.

İyi çalışmalar.

görev almayanlara görev verilip herkes eşitlenseydi sonrasında bu sistem gelseydi bence daha mantıklı olurdu. neyse sağlık olsun yapıcak bişiy yok.

ozlem22' Alıntı:
görev almayanlara görev verilip herkes eşitlenseydi sonrasında bu sistem gelseydi bence daha mantıklı olurdu. neyse sağlık olsun yapıcak bişiy yok.
Bu söylediğinize kesinlikle katılıyorum. Geç kalmış bir sistem. Ancak zararın neresinden dönersen kardır diye düşünüyorum.

Habib Hocam 28-29 Haziran tarihlerinde yapılan MTSK yazılı sınav görevi ücretleri ayrı mı yatıyor yoksa ek derslerle beraber mi yatırılıyor. Açık ortaokul ücretleri haziran ek derslerine eklendi mi acaba.

hugo4545' Alıntı:
Habib Hocam 28-29 Haziran tarihlerinde yapılan MTSK yazılı sınav görevi ücretleri ayrı mı yatıyor yoksa ek derslerle beraber mi yatırılıyor. Açık ortaokul ücretleri haziran ek derslerine eklendi mi acaba.

Hocam, mtsk sınav görevi ücreti ek dersten bağımsız olarak doğrudan hesabınıza yatar. Açık ortaokul ek dersi şayet okul idareniz tarafından haziran puantajınıza eklendi ise bu ay , eklenmedi ise temmuz ekdersi ile alırsınız.

furkanhoca' Alıntı:
hugo4545' Alıntı:

Hocam, mtsk sınav görevi ücreti ek dersten bağımsız olarak doğrudan hesabınıza yatar. Açık ortaokul ek dersi şayet okul idareniz tarafından haziran puantajınıza eklendi ise bu ay , eklenmedi ise temmuz ekders ile alırsınız.
:+1:

habibocak' Alıntı:
furkanhoca' Alıntı:
hugo4545' Alıntı:

Hocam, mtsk sınav görevi ücreti ek dersten bağımsız olarak doğrudan hesabınıza yatar. Açık ortaokul ek dersi şayet okul idareniz tarafından haziran puantajınıza eklendi ise bu ay , eklenmedi ise temmuz ekders ile alırsınız.

Habib Hocam , Size hitaben sorulan bir soruya araya girerek cevap verdim. Kusura kalmayın.

furkanhoca' Alıntı:
habibocak' Alıntı:
furkanhoca' Alıntı:
hugo4545' Alıntı:

Habib Hocam , Size hitaben sorulan bir soruya araya girerek cevap verdim. Kusura kalmayın.
Estağfirullah. Doğru söze ne diyebilirim ki. Sadece onaylarım.

Bende burslulugun ucretini meak ediyorum habib hocam okul yapacak dedi okula soyledim haberleri yok biz sadece teog ve acik ortaokul, lisenin ekdersini yapıyoruz dedi

tomreader2010' Alıntı:
Bende burslulugun ucretini meak ediyorum habib hocam okul yapacak dedi okula soyledim haberleri yok biz sadece teog ve acik ortaokul, lisenin ekdersini yapıyoruz dedi
Bursluluk ekders ücreti olarak yapılacaktı Hocam.

ozlem22' Alıntı:
Pybs sinav görev ücretleri yatti mi bilen var mi?
Sayın Hocam,

Öğretmen ve idareciler ekders ücreti alacaktı. Eğer ödeme yapılmadıysa Temmuz ekdersine eklenebilir.

Personelin ücreti de MSS Döner Sermayeden ödendi.

İyi çalışmalar.

habibocak' Alıntı:
ozlem22' Alıntı:
Sayın Hocam,

Öğretmen ve idareciler ekders ücreti alacaktı. Eğer ödeme yapılmadıysa Temmuz ekdersine eklenebilir.

İyi çalışmalar.

maaş hesabıma ayrıca bir para gelmedi, dediğiniz gibiyse ağustosta yatar o zaman, ek ders zamanında.. teşekkürler..

ozlem22' Alıntı:
habibocak' Alıntı:
ozlem22' Alıntı:
Sayın Hocam,

İyi çalışmalar.

maaş hesabıma ayrıca bir para gelmedi, dediğiniz gibiyse ağustosta yatar o zaman, ek ders zamanında.. teşekkürler..
Şu anda ekdersler yapılıyor. Okul idarenizle görüşün. Yapıp yapmadıklarını öğrenin bence.

Ösymde olduğu gibi merkez ilçe, kenar ilçe ayrımı oluyor mu görevlendirme sistemi nasıldır? Ösymde merkezlerdeki öğretmenlere veriyorlardı sadece.

aktasankara' Alıntı:
Ösymde olduğu gibi merkez ilçe, kenar ilçe ayrımı oluyor mu görevlendirme sistemi nasıldır? Ösymde merkezlerdeki öğretmenlere veriyorlardı sadece.
Görevlendirme ilçe bazlı yapılmaktadır. Kadronuzun bulunduğu ilçede sınav varsa başvuru yapabilirsiniz. Köy, kasaba, merkez ayrımı yok.

İlçenizde sınav varsa müracaat edersiniz.

ben de MEBBİS'e baktım.. Ctesi birinci oturum görevim vardı.. Onayladım.. Görev Kartının çıktısını alıp giderim artık..

Geri