Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

Mebbis sınav görevlendirmesi puana göre değil mi?

Konu, 'MEB Sınavları' kısmında study tarafından paylaşıldı.


Etiketler:

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

 1. isikayhan

  isikayhan Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  8 Nisan 2008
  Mesajlar:
  1.079
  Beğeni:
  81
  MEBBİS'te Sınav Görevlerinin Puan Karşılıkları verilmiş:
  puanlar.jpg
   
 2. orhanavsar

  orhanavsar Üye

  Kayıt:
  1 Şubat 2008
  Mesajlar:
  15
  Beğeni:
  0
  MEBBİS sınav görev puanım 624, görev yasaklı günlerden dolayı eklenen puanınız 721 olarak gösterilip sınav görevlendirilmelerinde dikkate alınacak puanım 1345 gösterilmiş. Ve bundan dolayı sınav çıkmamış. Daha önce 1 sınava gidememiştim. Bir sene ceza yüzünden mi bu puan eklendi? Bilgisi olan var mı? Daha önceki sınavlardan görev alabiliyordum. Böyle bir uygulama yoktu. Bilgisi olan varmı?
   

  Ekli Dosyalar:

 3. schumix

  schumix Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  21 Mart 2008
  Mesajlar:
  772
  Beğeni:
  5
  Arkadaşlar bir ilçede 1500 puanlı birisine görev çıkarken diğer ilçede 400 puanlı birisine görev çıkmayabilir. Bu normal bir durumdur. Çünkü sistem bulunduğunuz İLÇEDEKİ puan durumuna göre size görev vermektedir. O yüzden buraya 500 puanım var, 300 puanım var bana görev çıkmadı diye yazmanın pek bir anlamı olmuyor. Ancak bulunduğunuz ilçedeki başka birisiyle kendinizi kıyaslayabilirsiniz.

  Orda da dikkat edeceğiniz şey, sistem sınav görev puanlarını peşin vermektedir; Yani A ve B kişisinin 300 ve 310 puanı varsa sistem A kişisine görevi verir ve puanını 300 + 63 = 363 puan olarak gösterir. Sonra da B kişisi benim 310 puanım var 363 puanı olan birisine sistem görev vermiş diye veryansın edebiliyor.
  O yüzden görev puanlarınızı kıyaslarken fark 1 oturum puanından fazla değilse o hata değildir.

  Bunların dışında bariz hata olduğunu düşünen arkadaşlar İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine müracaat edebilirler. Gerekli inceleme yapılır ve sistem hata yapmış ise Yardım Masasından Bakanlığa yazılır.

  Ama şunu unutmayın görevleri sistem dağıtmaktadır, insiyatif İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinde değildir. Sadece 2 tur görevlendirme sonucunda görevlerini onaylamayan 3-5 kişi varsa onlar yerine İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü resen görevlendirme yapmaktadır. Onda da yine puanı az olan kişiler tercih edilmektedir.
   
  Mr.Spermata bunu beğendi.
 4. gokhan_keskin55

  gokhan_keskin55 Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  25 Eylül 2007
  Mesajlar:
  300
  Beğeni:
  7
  Arkadaşlar E sınavda görev alanların e sınav puanları açık lise sınavlarında görevlendirilirken hesaba katılıyor mu yoksa ayrı mı hesaplanıyor..
   

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal