Mebbis İşlemleri

Kodla Büyü

omr06

Site Gezgini
Arkadaşlar bir arkadaşımız çok zor durumda kalmış, benden yardım istedi ben de konuya çok hakim değilim yardımcı olabilecek, yol gösterebilecek biri varsa sevinirim. Olay kısaca şöyle, okulda müdür ve 3 müdür yardımcısı var. mebbis şifresini tüm idareciler biliyor. öğretmenlerden biri hizmet içi eğitim başvuru yapmış. idarecilerin hiçbiri onay yapmamış olmasına rağmen, otomatik olarak onaylanmıştır şeklinde sistemde görünüyormuş ve başvuru okul tarafından onay almış. ilçedeki mebbis sorumluları ise bu onayı okulun yaptığını söylemiş. ama kim nasıl yaptı belli değil. onayı yapan bilgisaarın ip numarası, adresi vs öğrenilebilir mi? veya bu süreçte yanıltıcı olan bişeyler var mı? iş çok karmaşık bir hal almış. idare birbirine düşmüş vs. inşallah bir yol gösterebiliriz.

1. Her bir idarecinin ayrı mebbis kullanıcısı olması gerekir. 4 ayrı mebbis kullanıcısı yani
2. Mebbiste hangi kullanıcı olursa olsun, hangi ip den ne zaman girildiği bellidir. Onay süreçlerinde tarih ve zamanda belli olduğundan hangi bilgisayardan yapıldığı rahatlıkla öğrenilebilir diye biliyorum.

Saygılar

Re: Ynt: Mebbis İşlemleri

E gayet normal
Başvuru yapmış.İdare onaylamadığı halde sonuçta ortada bir onay var.
Hiç Onaylanmasaydı bir sorun olurdu.Ne var bunda?

Re: Ynt: Mebbis İşlemleri

DYS e-imzaya tam geçilmeden bu sıkıntı bitmez.

Hocam İlk sorum şu kurs uazaktan eğitim olmasın. Uzaktan eğitimde Otomatik onay veriyor sistem ondan söyledim. Diğer türlü Mebbis giriş bilgileri gözüküyor ekranda ama okuldan girilmişse ve onaylanmışsa biraz zor olur bulmanız.

evet bazı eğitimlere otomatik onay veriyor sistem, öyle birşey de olabilir.

mebbis' Alıntı:
Hocam İlk sorum şu kurs uazaktan eğitim olmasın. Uzaktan eğitimde Otomatik onay veriyor sistem ondan söyledim. Diğer türlü Mebbis giriş bilgileri gözüküyor ekranda ama okuldan girilmişse ve onaylanmışsa biraz zor olur bulmanız.

Hocamız haklı

mebbis te şuanda okul tarafından yapılan onay işlemi iptal olmuş gibi gözüküyor. Sistem kendisi onay işlemini yapıyor, okul yapamıyor. şuan başvurduğum bütün kurslar sistem tarafından onaylandı.

Hocam benim başvurduğum eğitimlerde de durum aynı şu an. İdareye hatırlatmayı unutmuştum ertesi gün baktığımda sistem tarafından onaylandı yazıyordu.

Geri