meb yine sevincimizi kursağımızdabıraktı...

Kodla Büyü

mamoste_02

Aktif Üye
dün il kordinatöünü aradım.bi hafta önce başvurular bitmişti adıyamanda.şimdiye onay verilecek diye sabrettik ama durum farklı.şu tercihlerde öncelikli olacak akıllı tahtaların olduğu okullardan boş kalanlar tercih edilmeyenlerden dolayı btr görevlendirmeleri beklemedeymiş.
madem bunu yapacaktınız norm verin her okula, bt öğretmeni olmayan okul kalmaz.bu tür sıkıntılarr da yaşanmaz.
hasılı kelam yime meb yine sıkıntılar ve yine mağdur olan biz Bt öğretmenleri.sınıf öğretmenleri norm fazlası oldular ayağa kalktı herkes hemen düzeltmeye çalıştılar her ne kadar çözüm yolları mantıklı olmasa da erittiler norm fazlalarını.biz yıllardır norm fazlasıyız ordn oraya gide gele yarınımız ne belli değil.

murat kekilli demiş ya ben böyle anlayışa tükürürüm..

hocam böyle olacağı belli değilmiydi, malum ilanı gibi genelgede yazıyordu, buna benzer başlıkları daha çok görecez...

gönüllü yoksa hizmet puanı düşük olanları resen alacaklar başka çaresi yok, düşünecek bir şey de yok.

Hocam resen görevlendirme yapamazlar. Şuan benim bulunduğum ilde de aynı problem var. Ama bizim problem daha ilginç. Bir ilçe dışında tüm ilçeler ve il merkezindeki fatih projesi olan okullar dolmuş. Ancak o dolmayan tek ilçeden dolayı il genelinde kimse görevlendirilmiyormuş. Bakanlığın yazısına göre ilçe dışına görevlendirilme yapılmayacak sadece büyükşehirse merkez ilçelerde görevlendirme yapılabilir. Bu halde bizim görevlendirilmememiz çok ilginç. Hakkımızda hayırlısı. Ama bu problemi bir şekilde duyurup çözüm bulunmasını istemek durumundayız. Yoksa 5 saat dersle tam bankamatik memuru olacağız.

Açık ve seçik vardı yayınladıkları yazıda. Önce Fatih Projesi olan okullara görevlendirmeler, sonra Bt sınıfı olan okullar. İller şu anda doğru uyguluyor. Olan bize oluyor tabiki.

Anadolu liselerindeki BT öğretmenleri norm fazlası oldu geçen yıl. Tayin isteyip gittiler başka okullara.Daha doğrusu idareciler ikna etti tayin istesinler diye. O öğretmenler şimdi bu okullara görevlendirmemi gidecekler! Anadolu liselerinde norm açılması lazım. Bu sistemde başka okullardan o okullara görevlendirme yapılacak ve zaten gönülsüz anadolu liseleri "nasıl olsa bize öğretmen gönderiyorlar" deyip norm açmayacaklar. Öğretmeni sömürmek bu. Kendi okulunuzdan başka gideceğiniz her okul size fazladan yük getirir. Zor durumda kalmadıkça bu okullar norm açmaz. Zaten BT öğretmenine iğrenç bir bakış açışı vardı bu okulların, genel söylüyorum tabii. Yok ders seçmeliymiş, öğrenci seçmezse ne olacakmış,böyle bir ders yokmuş,matematik-fen önemliymiş falan.Bunları söyleyen müdür yardımcısı da bilgisayarı açıp kapatmayı yeni öğrenmişti o ayrı mesele..

Geri