Meb yeni şablonda öğretmenler

Kodla Büyü
Mesaj başlığı: Re: Meb.k12.tr altyapı değişmiş!Klasör:
önce içeriki tıkla hocam . orada içerik ekleyi tıkla ve öğretmenlerin olduğu içeriği oluştur kaydet. sonra menüyü tıkla , orada görünen ağaçta okulumuz yazan kısımda artıyı tıkla karşına sayfa adı çıkacak buraya öğretmenlerimzi yaz. sayfanın açılma yeri aynı sayfada olacak. menü bağlantısında seçi tıkla açılan pencerede üstte içerik kategorisi listeleme bağlantısını seç , altta içerikler listelenecek. öğretmenlerimiz adını verdiğimiz içeriğin başındaki tiki tıkla ve kaydet.şimdi olmuş olması lazım hocam

sinopdikmenioo.meb.k12.tr adresini inceleyebilirsin hocam

Hocam önce üst menüde galeri bölümünde fotoğraf galerisi ekle seçeneğine tıkla. Buraya öğretmenlerin fotolarını ekle. Sonra sol tarafta içerik yönetimi sekmesini tıkla.Sonra açılan menüde içeriğe tıkla. İçerik kategorisi ekle kısmından kadromuz gibi bir içerik menüsü oluştur. Kadromuz başlığına tıkla. Sonra kaleme tıkla düzenlemeye geç. İçerik menüsünde tablo ekle ve galeriden büyük foto ekle diyerek her hücreye foto ekle. Altlarına öz geçmişlerini yazabilirsin. Bu oluşturduğun sayfayı menüde okulumuz sekmesinin altında oluşturacağın kadromuz sekmesine köprüle.

yeni şablonda iletişim bölümünde okulun yerini buluyorum ama işaretleyemiyorum ortalıkta ne damalı bayrak var ne de seç falan nasıl yapıyoruz bunu arkadaşlar

ya millet siteyi bitirmiş,bayg hızlısınız... ben ip hatası verince okulda hazırlıyım dedim. 31 aralıkta yayına sokcam :roll:

furkanhoca' Alıntı:
Mesaj başlığı: Re: Meb.k12.tr altyapı değişmiş!Klasör:
önce içeriki tıkla hocam . orada içerik ekleyi tıkla ve öğretmenlerin olduğu içeriği oluştur kaydet. sonra menüyü tıkla , orada görünen ağaçta okulumuz yazan kısımda artıyı tıkla karşına sayfa adı çıkacak buraya öğretmenlerimzi yaz. sayfanın açılma yeri aynı sayfada olacak. menü bağlantısında seçi tıkla açılan pencerede üstte içerik kategorisi listeleme bağlantısını seç , altta içerikler listelenecek. öğretmenlerimiz adını verdiğimiz içeriğin başındaki tiki tıkla ve kaydet.şimdi olmuş olması lazım hocam

sinopdikmenioo.meb.k12.tr adresini inceleyebilirsin hocam

teşekkürler hocam

Ben de içerik kısmında öğretmenler diye içerik ekledim ama içerik yazan yani bizim resimleri ekledeiğimiz kısımda fck editörü gibi bişey yok o yüzden düzenleme yapamıyorum. Galeri kısmında da resimleri ekledim bu seferde bağlantıyı oraya veremiyorum. Siz içerik düzenlemesini naısl yaptınız, ekran çıktısını paylaşırmısınız ?

Valla aranızda en tembel kendimi gördüm daha ne alan adı aldım ne de içeriğe baktım :lol: yaparız yaaaa :sleep:

iskete' Alıntı:
Hocam önce üst menüde galeri bölümünde fotoğraf galerisi ekle seçeneğine tıkla. Buraya öğretmenlerin fotolarını ekle. Sonra sol tarafta içerik yönetimi sekmesini tıkla.Sonra açılan menüde içeriğe tıkla. İçerik kategorisi ekle kısmından kadromuz gibi bir içerik menüsü oluştur. Kadromuz başlığına tıkla. Sonra kaleme tıkla düzenlemeye geç. İçerik menüsünde tablo ekle ve galeriden büyük foto ekle diyerek her hücreye foto ekle. Altlarına öz geçmişlerini yazabilirsin. Bu oluşturduğun sayfayı menüde okulumuz sekmesinin altında oluşturacağın kadromuz sekmesine köprüle.

Evet bu şekilde de yapılabilir, galeri şeklinde de...
Galeri şeklinde yapmak için resimleri eklerken öğr. adı ve branşı açıklamaya yazılıp, menü oluştururkende foto galeri bağlantısından kadro resimlerinin olduğu albüm seçilebilir ama çok işlevsel değil.
Galerileri mutlaka iç içe oluşturabilmeliyiz, bu özellik umarım eklenir.

müdür linkine tıklayınca hiç bişey olmuyor sadece idari kadro kısmına ekleme yapabildim ne iş??

İlk olarak galeri bölümünden branşlara ait kategoriler oluşturuyoruz...

Öğretmen resimlerini ilgili branş kategorilerine ekliyoruz...

Menü bölümünden önce kadromuz sonra alt menüleri oluşturuyoruz..

Ben örnek olarak türkçe öğretmenlerimizi eklemiştim, türkçe öğretmenlerine bağlantıyı yapmak için türkçe menüsünü düzenleye tıklıyoruz...

Menü bağlantısından seç'e tıklıyoruz.

Sağ üstten foto galeri bağlantısını seçince aşağıya galeriler çıkıyor, burada türkçeye tıklıyoruz..

Güncelle dedikten sonra işlem tamamdır...

Örnek olması için kendi sitemizde uygulamadım, site bağlantısını da sonucu görmek isteyenler için veriyorum.. http://kadirhasortaokulu.meb.k12.tr/

Kolay gelsin...

Ekli dosyalar

• kadro_1.jpg
    kadro_1.jpg
    62 KB · Görüntüleme: 2,646
  • kadro_2.jpg
    kadro_2.jpg
    52.3 KB · Görüntüleme: 2,646
  • kadro_3.jpg
    kadro_3.jpg
    49.1 KB · Görüntüleme: 2,645
  • kadro_4.jpg
    kadro_4.jpg
    27.7 KB · Görüntüleme: 2,645
  • kadro_5.jpg
    kadro_5.jpg
    46.3 KB · Görüntüleme: 2,645
  • kadro_6.jpg
    kadro_6.jpg
    38.5 KB · Görüntüleme: 2,645
@the_korsan hocam, sistem yeni olduğu için hemen hemen herkesin aklında ufakta olsa sorular, sorunlar vardır :)
hazırcılık olacak ama sonuçta bunuda birinin yapması iyi olur diye düşünüyorum,
siz ilgili ve isteklisiniz diğer bikaç paylaşımınızdan anladığım kadarıyla...
rica etsek a dan z ye meb.k12.tr adı altında yapım aşamalarını, dikkat edilmesi gerekenleri paylaşırsanız, örnekteki gibi resimler yardımıyla falan, çok kişi teşekkür edecektir, tek klasörde paylaşıma sunarsanız, bal kaymak olur, değilse zaten hepimiz uğraşa uğraşa bişeyler yaparız ama bilgi kirliliği olmazdı bu sayede,
şimdiden teşekkür ediyorum , kolay gelsin :)

EynelMefer' Alıntı:
@the_korsan hocam, sistem yeni olduğu için hemen hemen herkesin aklında ufakta olsa sorular, sorunlar vardır :)
hazırcılık olacak ama sonuçta bunuda birinin yapması iyi olur diye düşünüyorum,
siz ilgili ve isteklisiniz diğer bikaç paylaşımınızdan anladığım kadarıyla...
rica etsek a dan z ye meb.k12.tr adı altında yapım aşamalarını, dikkat edilmesi gerekenleri paylaşırsanız, örnekteki gibi resimler yardımıyla falan, çok kişi teşekkür edecektir, tek klasörde paylaşıma sunarsanız, bal kaymak olur, değilse zaten hepimiz uğraşa uğraşa bişeyler yaparız ama bilgi kirliliği olmazdı bu sayede,
şimdiden teşekkür ediyorum , kolay gelsin :)

Hocam şahsen ben sistemi kullanmayı çok düşünmüyorum son raddeye kadar da geçmem sanıyorum ama boş vakit oluyor işte sorulara ufak tefek yanıt vermeye çalışıyoruz. Sabitteki başlığa ekliyoruz hocam ilk mesaja zaten güncel yeni anlatımları oradan takip edilebilir aslında ve kullanan arkadaşların anlatımlarını bekliyoruz.. Ayrıca zaten sistem içinde videoları da yayınlamışlar, kullanmayı düşünüpte henüz sistemi çözememiş arkadaşlar videoları izleyerek önce bir fikir sahibi olmalılar bence.

meb-k12-tr-f122/mebweb-hesabi-resim-ve-videolar-t100361.html

Birde mebweb panelinde destek bölümü var, sistemde gördüğünüz eksiklikleri filan aslında oradan iletebilrsiniz. Örneğin bu galeri bölümünde mesela mutlaka iç içe galeriler eklenebilmeli yoksa çok fazla klasörle karşılaşacağız. Ayrıca bu sistemi okullar kullanacak madem kadromuz modülü eklemenin elzem olduğunun farkında olunması gerekirdi.

ben bu yeni siteyi yayınlayınca eski site gitti, onu tekrar yayınlamak istiyorum ne yapmam lazım :?

iskete' Alıntı:

bir işi ancak bu kadar zorlaştırabilirlerdi. ver 1 milyon tl bir bilişim firmasına yapsın senin tüm altyapını üstyapını.. bu ne iş.. 2-3 öğretmenin yapacaı iş değilki zaten bu.. saçma sapan yerlere milyon hatta milyar liralar harcıyorlar.. hiç hiç hiç.. yoksa dahi hiç değilse bir 10 bin tl'cik ver bir şirketede adam gibi bir site yapsın.. bu ne böyle..

ozlem22' Alıntı:
ben bu yeni siteyi yayınlayınca eski site gitti, onu tekrar yayınlamak istiyorum ne yapmam lazım :?
geçmiş olsun hocam eski siteyi siliyormuş bu ama ftpden giriş yapın belki hala duruyordur dosyalar. Ama bir defa yayınla diyince yeni site devreye giriyor....

ogretmenler diye bi galeri olusturdum her ogretmeni tek tek ekledim eklerken aciklamaya adini ve bransini yazdim sonrasinda icerikden yeni bir sayfa olusturup o galeriyi sectim. simdi ogretmenlere tiklayinca yan yana resimleri altlarindada isim ve branslari yaziyor cok kolay oldu.

simdi tek sorunum okulun yerini haritadan secmek zira secemiyorum secme icin herhangi bi isaretci vs gelmiyor. ankarada ayni isme sahip bir yer gorünüyor bakinca yayinladan.

Geri