MEB Uzman Yardımcılığı Sınavıı

Kodla Büyü
:)) o değil adamlara göz teması kurayım dedim hepsi kağıda gömülmüş kimse kafayı kaldırmıyor..Bir an uyudular sandım

-KILIC-' Alıntı:
"Akıl bezirgandır gezer getirir
Müvazene onu tartar oturur
Zihin çeker ambarına götürür
Fikir onda hükmü cari bey idi"

Ustad yapay zeka çalısmasını şiire dökmüş sanki.Akıl(zeka alanaları ) Bilgiyi arar getirir.Cpu'su Bilgiyi ölçer tartar gerekli olan kısmı kalır.Zihin(ruhsal zeka ya da programı) süzgeçten geçeni veritabanına kaydeder.Buraya kadar anladıgım bu.Son mısra çok dokunaklı...Mülakat zormuş dogrusu :)

"Zihin çeker ambarına götürür" Burda zihni harddiske benzettim. Ancak diğer benzetmeler için heyecanım izin vermedi. :)

Bana bilgisayarla ilgili hiç bir şey sormadılar. Sadece muhabbet ettik. Nasılsa benden önce alacaklarını belirlemişlerdi. ;)

serdar1406' Alıntı:
Arkadaşım sözlü sınav olacakmış. Yani bence zahmet edilmemeli. Kimlerin alınacağı bellidir diye düşünüyorum.
hocam işi çözmüş kimse oktan yere yormasın kendini :verymad:

Şansımızı denedik gerisi hayırlısı diyorum artık.Öğretmenlikteki tatilleri bir daha bulamayacağımı bile bile girdim bir yola inşalah alırlar:))

kizilt07' Alıntı:
Şansımızı denedik gerisi hayırlısı diyorum artık.Öğretmenlikteki tatilleri bir daha bulamayacağımı bile bile girdim bir yola inşalah alırlar:))

ben uzman yardımcılıgı yönetmeligini okudum.uzman yardımcılıgını arşiv görevlisine benzettim.Ne yaptırırlar bilmiyorum ama Parası daha iyi ögretmenlikten o gercek.

reamonn' Alıntı:
kizilt07' Alıntı:

ben uzman yardımcılıgı yönetmeligini okudum.uzman yardımcılıgını arşiv görevlisine benzettim.Ne yaptırırlar bilmiyorum ama Parası daha iyi ögretmenlikten o gercek.

hayırlısı artık bakalım

cuma günü link koydular ama yanlış yere yönleniyordu aradım yanlış oldu dediler sonucu öğrenebilir miyim dedim olmaz siteyi takip et dediler :( Bu gün koysalar bari

Ben bugün aradım daha net değil bu hafta içi umarız yayınlarız dediler. Geçen atamada da aynı şekilde sallamışlar hep

ehe kazandıkkk:))) herkesin hakkında hayırlısı olur inşalahh şimdi;
bize yolluk verecekler mi?
göreve ne zaman baslıycaz? sorularının cevaplarını bulmak lazım

hayırlısı olur inşallah hocam artı ve eksilerini düşünün kendinizi ona göre değerlendirin

tebrikler.Kimler kazanmış diye meb sitesine baktım da deli olup olmadıgı raporu beni çok güldürdü :puhaha:Saglık raporu deseler ya.Aynı fikirde olmadıgınızda deli yakıştırması mı yapacaklar acaba?Milli egitim müdürlüklerini görmüşsünüzdür.Akıllı arasan bulamazsın adamlar deli mi istiyor anlamadım ki komediye bak.Sonrada badem bıyıklılar ailesine hosgeldiniz diyecekler :puhaha: Allah yardımcınız olsun.

arkadaslar kusura bakmayın ama birsey soracağım, nedir bu uzmanlık olayı, görevleri ne? bakanlıkta mı çalısıyorlar sadece?

"... Uzman yardımcılarının eğitimi ve yetiştirilmeleri

MADDE 16 – (1) Uzman yardımcılığı süresi en az üç yıldır.

(2) Uzman yardımcısı olarak atananlar, bu kadroda bulundukları sürece, uzmanlığın gerektirdiği bilgi, beceri ve etik değerleri kazanmaları maksadıyla verilecek görevlerin yanı sıra;

a) Bakanlığın teşkilât yapısı, görevleri ve çalışma usûl ve esasları hakkında bilgi ve tecrübe kazanmaya,

b) Bakanlığın hizmet sahasına giren konulara ilişkin mevzuata ve bu mevzuatın uygulanmasına ilişkin bilgi ve becerileri kazanmaya,

c) Yazışma, rapor yazma, inceleme ve araştırma teknikleri konularında gerekli bilgi ve yeteneği kazanmaya,

ç) Meslekî konularda ilmî ve teknik çalışma ve araştırma alışkanlığını kazanmaya,

d) Yabancı dil bilgisini geliştirmeye,

e) Bakanlığın hizmet sahası ile ilgili olarak, millî ve milletlerarası konferans, seminer ve eğitim programlarına iştirake ve temsil kabiliyetini geliştirmeye,

yönelik çalışmalarda bulunurlar. ..."

http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2012/03/20120330-9.htm

ben duyuru sırasında bakmıstım.Detaylı bakmak için linke tıklayın.

Kazanan arkadaşlara hayırlı olsun diyorum. İnşAllah vatan millet içinde hayırlı ve faydalı olur. Ve inşAllah seçilenler bu doğrultuda seçilmiştir.
Sonuçları açıklarken mülakat puanlarını da yazsalardı biraz daha objektif görünecekti. Şimdi kim neye göre seçildi, kaç puan aldı bilmiyoruz. Böyle olunca da ister istemez rahatsız edici bir durum oluşuyor. Eğer hakkım yenilmişse Allah'a havale ediyorum.

konuyu hortlattım ama sormam gereken sorular var.
bu hafta meb uzman alımı vardı. daha önce uzman yard. mülakatına giren arkadaşlar? ne gibi sorular soruldu?
mülakatta yüzde 50 alan bilgisi var. bilişim alanıyla ilgili zor sorular neler gelebilir?
meb de uzman ya da uzman yard. tam olarak ne iş yapar? çalışma saatleri ve ortamı nasıldır?

teşekkürler

72.5 puanla başvurdum hocam. Kişiler belli midir bilmiyorum ben başvuruyu yaptım. Mülakat konusunun önemli olduğunu düşünüyorum. Bakalım hayırlısı olsun. Eğer mülakata gitme imkanım olursa. sorulardan burada söz etmeye çalışırım.
Başka başvuru yapan var mı acaba?

Geri