Meb Sertifikası otomatik YÜKLENMEYEN pc'lere çözüm....

Kodla Büyü

yenersonmez

Seçkin Üye
Seçkin Üye
merhaba arkadaşlar,

meb sertifika filtresi denenmeye başladı.
sertifika.meb.gov.tr'daki anlatılan adımları yaparak kurduysanız mesajım size değil.

çeşitli sebeplerle (mesela imzager kullanımı vs) çift tıklayınca sertikalara eklenmiyorsa çözümü anlatacağım.

1. başlat
2. çalıştır kutusuna: certmgr.msc
3. güvenilen kök sertifikalar'a sağ tuş
4. tüm görevler
5. al
6. buradan indirdiğiniz sertifikayı alıp meb'in anlattığı gibi devam edebilirisiniz.

*** 4. adımda tüm görevler ve al çıkmadı ise
a. başlat
b. çalıştır kutusuna: mmc
c. dosya menüsü
ç. ek bileşen ekle-kaldır
d. soldan sertifikalr
e. ekle ise sağa a
f. kullanıcı hesabına
e. istersen masa üstüne yedeğini kaydet.
f. şimdi en üstteki 1.adıma geri dönebilirsiniz.

Saygı ve Sevgilerimle
Yener Hoca...

bu meb sertifikasını yüklemeyince ne oluyor tam olarak şimdi yüklüyoruz bilgisayarda sorun oluyor kitleniyor sıfırlamak zorunda kalıyoruz.Yüklenen sertifikada gidiyor son gün 15 ine uzatıldı. İleride bu gibi durumlarda ne yapacağız?

erdem175' Alıntı:
bu meb sertifikasını yüklemeyince ne oluyor tam olarak şimdi yüklüyoruz bilgisayarda sorun oluyor kitleniyor sıfırlamak zorunda kalıyoruz.Yüklenen sertifikada gidiyor son gün 15 ine uzatıldı. İleride bu gibi durumlarda ne yapacağız?
Hocam,

Sertifika yükleme ile bilgisayar kilitlenmez, yavaşlamaz, internet gitmez şuanda. Çünkü henüz aktif edilmedi.

Bu arada Teşekkürler Yener Hocam.

hocam sertifika yüklediğim bazı bilgisayarlarda"bu sertifikanın geçersiz bir dijital imzası var" uyarısı çıkıyor. bazılarını yükledim sorun yok neden kaynaklanıyor acaba?

habibocak' Alıntı:
erdem175' Alıntı:
Hocam,

Sertifika yükleme ile bilgisayar kilitlenmez, yavaşlamaz, internet gitmez şuanda. Çünkü henüz aktif edilmedi.

Hocam sertifikadan dolayı gidiyor demiyorum.Normal şartlarda kullanımdan dolayı virüs vb. bilgisayar kitlenecek boyuta geldiğinden sıfırlama işlemi yapıyoruz bu durumda sertifikada sıfırlanıyor.

habibocak' Alıntı:
erdem175' Alıntı:
Hocam,

Hocam faz1 deki okullara setifika otomatik yüklenecek diye yazı gelmiş.Bizim okul faz1 kendisi yüklenecek sanırım değil mi?Bu konuda bilginiz var mı?

iambilisimci' Alıntı:
habibocak' Alıntı:
erdem175' Alıntı:
Hocam,

Hocam faz1 deki okullara setifika otomatik yüklenecek diye yazı gelmiş.Bizim okul faz1 kendisi yüklenecek sanırım değil mi?Bu konuda bilginiz var mı?
Yüklenecek Hocam. Faz1 yada Faz2 fark etmez. Tahtalara yüklenecek.

bende onu merak ediyorum bilgisayar laboratuvarında zaten 20 bilgisayar var bunlar bütün gün aktif kullanılıyor aynı şekilde 35 akıllı tahta geçen son günü yazı geldi bir günde yapacağız yani sonra da ayın 15i yine yeterli vakit değil.

tamam anladım da habib hocam yani ayın 20'si oldu sertifika yok biz de https sitelere giremedik sonra hadi yükleyelim dedik ve yükledik. Girebilir miyiz?

selimaydin' Alıntı:
tamam anladım da habib hocam yani ayın 20'si oldu sertifika yok biz de https sitelere giremedik sonra hadi yükleyelim dedik ve yükledik. Girebilir miyiz?
Sertifikayı yükleyince giriş yapabilirsiniz.

erdem175' Alıntı:
bende onu merak ediyorum bilgisayar laboratuvarında zaten 20 bilgisayar var bunlar bütün gün aktif kullanılıyor aynı şekilde 35 akıllı tahta geçen son günü yazı geldi bir günde yapacağız yani sonra da ayın 15i yine yeterli vakit değil.
Hocam zaten sertifika yükleme indirme dahil 15-20 saniye falan sürüyor. Hangi vakit yeterli değil ???

Son gelen yazıda ayın 15 ine uzatılmış ve ET lere de yüklenmesi diyor..Yani et lere de kendimiz yükleyeceğiz değil mi?

Hocam MEB birde öğretmen sertifikası verse. Yani derste youtube veya bir başka engelli siteyi açmam gerekiyor, video, müzik resim program vb. lazım oluyor. MEB engeli yüzünden kullanamıyorum.

ilk mesajım öncelikle merhaba ve iyi günler :)
http://sertifika.meb.gov.tr/Windows_Ser ... ehberi.pdf
Burdakileri aynen yaptım. İlk başta yüklenmiş göründü fakat kapatıp açınca kontrol ettim sertifika yüklü görünmüyordu. Deep freeze var mı diye baktım akıllı tahtaya, simgesi zaten görünmüyordu ama programlara baktım. bulamadım yüklü programlar listesinde. neden olmuş olabilir acaba?

Re: Ynt: Meb Sertifikası otomatik YÜKLENMEYEN pc'lere çözüm....

mevzuat' Alıntı:
Hocam MEB birde öğretmen sertifikası verse. Yani derste youtube veya bir başka engelli siteyi açmam gerekiyor, video, müzik resim program vb. lazım oluyor. MEB engeli yüzünden kullanamıyorum.

Hocam umuyoruz ki, yakında bu sertifika da çıkar :mrgreen:

Hocam sistem tarih saaatlerinde sorun yok ama deep freeze var. çözüm bulamadım.İnternete girdiklein de de gizlilik hatası alıyoruz.

Geri