MEB,Seneye TEOG vs sınavları elektronik ortamda yapacak

Kodla Büyü

ali04

Süper Üye
Süper Üye
http://www.memurlar.net/haber/503767/

Fatih Projesi kapsamında önümüzdeki yıl sonunda tamamlanacak tablet dağıtımlarının ardından TEOG ve ders sınavları da elektronik ortamda yapılacak

Milli Eğitim Bakanlığı, hem ders hem de ortak sınavların dijital ortamda yapılması için çalışma başlattı. Fatih Projesi kapsamında önümüzdeki yıl tamamlanacak tablet dağıtımlarının ardından TEOG ve ders sınavları da elektronik ortamda yapılacak. Daha güvenli bir sınav sistemi oluşturmak için başlatılacak uygulamayla evrak basımından kaynaklanan maliyetin de sıfırlanması hedefleniyor. Bakanlık, ortaöğretim okullarında geçen yıllarda yaklaşık 742 bin tablet dağıttı. Yıl sonuna kadar 700 bin tablet daha dağıtılacak. Tablet dağıtımının 2016'nın sonunda tamamlanması hedefleniyor. Sınava girecek öğrencilerin kimlik tespitleri de dijital ortamda gerçekleşecek. Tabletlerdeki ön kameralarla öğrencilerin biyometrik fotoğrafları çekilerek sistem üzerinden kimlik tespiti yapılacak.

Kaynak Sabah

Önce tabletleri dağıtmayı hedeflerine uygun yapsınlar. Daha klasik sistemi düzgünce yapamayan bir kurum elektronik mi yapacakmış. Şu an oldukca komik.

:puhaha:
onu geçtim meb yaptığı sınavlara öğretmen başvurularını ösym gibi yapacak dediler kullanıcı adı şifre verdiler girmeye çalıştık sistem çökmüş :puhaha:
bu yıl yaya yürüyoruz seneye aya çıkacağız oldu canım

Artık bir ilde elektrik kesilirse tüm ülkede sınav iptal olur. MEB'in yapacağı elektronik sınavları torunlarınız bile göremez.

ahmetfx' Alıntı:
Artık bir ilde elektrik kesilirse tüm ülkede sınav iptal olur. MEB'in yapacağı elektronik sınavları torunlarınız bile göremez.
Kediler için trafo nöbeti tutarız bizde...

Sürekli arızalanan ve servise gönderilen servisden 1 ayda gelen tabletlerlemi yapılacakmış bu devrim.

Geri