meb öğrenci eposta

Kodla Büyü

acer50

Süper Üye
Süper Üye
öğrencilere e posta alma gönderme işlemleri yapmak istiyorum, meb in öğretmen ve öğrencilee verdiği eposta alanını kullanayım dedim ama ne öğretmen şifreleri ve adresleri var, ne de öğrenci adres ve şifreleri, bunları öğrenmenin yolu var mı? yoksa yahoo, gmail gibi global bir alan mı kullansam?

il eğitici formatörünüze veya ilçede varsa başvurun.

SELFSERİS.EPOSTA.MEB.K12.TR ADRESLİ ÖĞRENCİ EPOSTA ALMA PROGRAMI
Öncelikle e-posta sisteminde birim işlemleri menüsündeki sınıf işlemleri ekranından sınıflarınızı ekleyiniz. E-okul sisteminden her sınıf için öğrenci listesini excel dosyası olarak alınız. Bu excel dosyasından öğrencilerin önce isimlerini kopyalayıp programda sol taraftaki çizelge içine yapıştırınız (ctrl+v) aynı işlemi soy isimler için tekrarlayınız. Öğrencilerin sınıf ve şubelerini ilgili alana giriniz. Program içindeki web sayfasından kendi şifrenizle giriş yapınız. Kullanıcı işlemleri menüsünden kullanıcı eklemeye giriniz. Etki olanı olarak @ogrenci.meb.gov. tr seçtiğinizde aşağıya doğru sayfada doldurmanız gereken alanlar çıkacaktır. Bu aşamada başla butonuna basın. Sırayla tüm öğrencilerin kayıtları yapılacaktır. Bu sınıftaki öğrencilerin kaydı bittikten sonra temizle butonuna basınız. Tüm sınıfların kayıt işlemlerini aynı adımları kullanarak tekrarlayınız. Programın çalışabilmesi için sistemde en az .Net Framework 2.0 kurulu olmalıdır.

Ekli dosyalar

• Meb E Posta.rar
    413 KB · Görüntüleme: 54
@rusensahin tşk, ben öğretmen şifresini bi bulsam bu dediklerinizi yapmaya çalışırım.
ama tekrar düşününce yahoo kullanmaya karar verdim gibi, tavsiyelere de açığım

bende meb e-posta kullanmak istiyorum ama şifre falan yok.
neden internetten alınmıyor bu şifre anlamıyorumki.

Cemal TANER' Alıntı:
il eğitici formatörünüze veya ilçede varsa başvurun.

Şifre konusunda Caner hocaya katılıyorum. Yahoo yerine gmail de kullanabilirsin. Kullanışlı ve anlaşılabilir bir arayüzü var. Kolay gelsin.

bu bütün şifreler okulun e okul ya da ilsis bölümünde bi yerde yazsa çatlarlar sanki.

bazı mail sunucuları aynı ip den 3-5 mail adresi aldıktan sonra yeni adres vermiyor, modemi kapatıp açmak gerekiyor, hatta bazen o bile yetmiyor, biraz beklemek gerekiyor. bunu yaşamamak için meb i kullanam dedim. ama öğrenci kendi adresini kendi almayacaksa nasıl öğrenecek, en iyisi ben gmail ya da yahoo kullanayım.

acer50' Alıntı:
bu bütün şifreler okulun e okul ya da ilsis bölümünde bi yerde yazsa çatlarlar sanki.

bazı mail sunucuları aynı ip den 3-5 mail adresi aldıktan sonra yeni adres vermiyor, modemi kapatıp açmak gerekiyor, hatta bazen o bile yetmiyor, biraz beklemek gerekiyor. bunu yaşamamak için meb i kullanam dedim. ama öğrenci kendi adresini kendi almayacaksa nasıl öğrenecek, en iyisi ben gmail ya da yahoo kullanayım.
İl veya ilçe eğitici bt formatör öğretmeni olan arkadaşa başvurunuz.

Geri