Meb Milli Ders Dağıtım Programı Yapsa :)

Kodla Büyü

bigeast

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Bakanlığa mail attım :) Değerlendirmeye alırlar mı bilmiyorum ama yinede böyle bir ihtiyacın karşılanması güzel olur.

Merhaba Sayın Yetkili. Milli Eğitim Bakanlığı E-Okul sisteminde mevcut bulunan E-Okul Fet ders dağıtım programı çalışmamaktadır. Türkiye de bulunan binlerce okul her ders yılı başlangıcında büyük meblağlar ödeyerek farklı firmalardan ders dağıtım programı satın almaktadırlar ve okullar her yıl bu iş için lisans yenilemek zorunda bırakılmaktadırlar. Söz konusu ders dağıtım programı bütün okullar için büyük önem arz etmektedir. Milli Eğitim Bakanlığının geliştireceği bir program ile binlerce okul büyük bir yükten kurtulacaktır. İlgililerin desteği ile milli bir ders dağıtım programı oluşturulması bizleri çok memnun edecektir.

Güzel fikir hocam, bu maillerin sayısını çoğaltalım illaki dikkat çekecektir

Hangi mail adresine attınız hocam, ona göre biz de oraya atalım. Bimer, Akim işe yararsa buralara da yazalım

300,400 tl gibi rakamlara koskoca işletim sistemi satılıyor. adamlar küçücük bir programa yüzlerce lira para talep ediyorlar. İşin garip yanı piyasası yok bu işin. Herkes kafasına göre para talep ediyor. Emeklerinin karşılığını haklı olarak istiyor firmalar lakin bakanlık okul sitelerini ortak yaparak büyük bir yükü bizlerin omuzlarından almıştı. Ders dağıtım programını da halledebileceğini ümit ediyorum.

Bimer, akim ve cumhurbaşkanına yazdım bir dilekçe şimdi. Var mı başka yazabileceğimiz bir merci. Aslında MEB e yazmalıyız ama MEB'e yazsak okumayacakları için gerek yok yazmaya.

Aman hocam meb yapmasın, noluur yapmasın... Velev ki yaptı; muhtemel senaryo (kesin ucundan kıyısından da ebaya bağlarlar):
-EBA' da çalışma var ders dağıtımı yapılamıyor.
-EBA' sular kesik daha sonra deneyin.
-Sİstem aşırı yüklendi, accık daha bekleyin
...

Üstüne bir de MEB kendi dağıtım programını zorunlu kılar diğerlerini yasaklar sonra uğraş dur.

habibocak' Alıntı:
Hazırlanıyor. Yakında biter inşallah.

Güzel haber. Umarım e okul ile bağlantılı çalışır ve kurs saatlerini dağıtmada da kullanılabilir özellikte olur

Ben bakanlığın maalesef güzel bişey yapacağına inanmıyorum. Eksiği gedigi olan bişeyi şunu bizden yamamamizi bekleyecek. Varolan bir programı Satın alsa çok daha iyi olur.

Asc Timetables 'e toplu lisans alıp tün okullara dağıtılsa aslında daha mantıklı olur. Şu anda Asc işini mükemmel yapıyor çünkü

Kaliteli bir sürü yazılımcımız var arkadaşlar. Neden ASC gibi bir programda ısrar ediyorsunuz ki. Ben güveniyorum arkadaşlara. Yerli olsun bizim olsun.

habibocak' Alıntı:
Hazırlanıyor. Yakında biter inşallah.

Hocam MEB kendi bünyesindeki yazılımcılara mı yaptırıyor yoksa dışarıya mı?

Kendi bünyesindeki yazılımcı ise cevap çok ahım şahım birşey bekleyemem. Dışarıya yaptırıyorsa antropi gibi daha sonra bir özellik eklemenin fiyatı yüzünü geçebilir durumlar oluşmasın.

e-okulda alt bir modül olarak eklenebilir.. Hele de bu zamanda Milli olan şeylere o kadar çok ihtiyaç var ki.. Keşke Pardus gibi yazılımlar da iyileştirilip çoğalsa, kullanılsa.. Paramız bizde kalsa..

MEB, e-müfredat yapsın, ders programından daha çok ihtiyaç var ona...

e okula entegre sekilde yapılacagını calısmalaın ilkogretim asamasında basladıgını duymustumne kadar dogru bilmiyom

Geri