Meb kadrolu öğretmen ve özel okulda derse girme nasıl oluyor

Kodla Büyü

Erdadas

Site Gezgini
Arkadaşlar mebde 16 saat dersim var ve BT rehber öğretmeniyim. okul saat 7:30 - 13:00 arası görevimi tamamladıktan sonra özel okulda 10 saat derse girmemde bir sakınca var mı

Hocam benim bildiğim kadarıyla başka bir kurumda 10 saate kadar derse girebilirsiniz. Ama bunu en iyi MEM şube müdürlerinden birine sorun ya da açıp yönetmeliğe bir bakın derim. Mesela hocam 8 saat diyor ben 10 saat diye biliyorum.

Hocam benim bildiğim kadarıyla başka bir kurumda 10 saate kadar derse girebilirsiniz. Ama bunu en iyi MEM şube müdürlerinden birine sorun ya da açıp yönetmeliğe bir bakın derim. Mesela hocam 8 saat diyor ben 10 saat diye biliyorum.
8 ve 10 ikisi de doğru :)

Böte mezunuysan 8, Tef mezunuysan 10 saat girebiliyorsun özel okulda hocam :)

Diyeceksiniz ki burada bile Tef-Böte ayrımı mı var.. Aylık karşılığı okutmak zorunda olduğunuz ders sayısının yarısı kadar özel okulda derse girebiliyorsunuz. Yani Meslek lisesinde 20 olduğu iin 10, diğer yerlerde 15 olduğu için 8 saat derse girebilirsiniz özel okulda resmi olarak.

Meb'de kadrolu öğretmenim. Özel okulda 8 saat ders veriyorum. Önce kendi okulundan bir muvafakat belgesi alıyorsun. Sonra özel okula görütürüyorsun. Onlar ilçe mem'e gidip hallediyorlar...

Ben bir ara MYO da haftalık 10 saat derse girmiştim.Okulda 6 saat dersim ve BTR de vardı, okul 14:30 da bitiyordu.Üniversiteye 15:00 de gidiyordum.Çalışma saatleri yada maaş karşılığında değil de btr olarak görevlendirmen var 2. görevlendirme olur mu diye kararsızlık yaşamışlardı ama sorun olmamıştı .sadece Mem benden dilekçe almıştı işte şu şu talep doğrultusunda kendi istediğim ve onayımla görevlendirmeyi kabul ediyorum gibi

Mebde görevli öğretmen özel okulda aylık karşılığının(aylık karşılığı 15 olan branş öğr. için) yarısı kadar yani 8 saat derse girebilirken toplam ders saati 30 saati geçemez -BTR görevi 30 saattir,
üniversite yada MYO gibi kurumlarda asli görevini aksatmamak gibi bir şartla (ders sayı sınırlaması olmaksızın) derse girebilir.

Yine de siz İlçe Mem ile görüşün gerekirse Bakanlıktan görüş alsınlar. Bazen ilçeler önce onay veriyor sonra olmaz deyip iptal edebiliyor.

Son düzenleme:
ben 5 yıldır giriyorum. yönetmelikte maaş karşılığı ders saatinin yarısı kadar. ama ben tef ciyim. hep 8 saat üzerinden yapıyor meb işlemleri.
ama şu var ki. gittiğiniz koleje bağlı bir durum. ordaki anlaşmanız da 12 saat bile girebilirsiniz( bu risk sizinle kolej arasında) . yani o okulun 10 saat dersi varsa 2 saat için başka öğretmen mi bulacaklar!!!

ücrete gelince... resmi sözleşme ne ise belirtilen banka hesabına yatar. ekdersin en fazla iki katı. girdiğin resmi ders saatin o ay ne ise...

TABİ ESAS OKULUNUZUN GÖREVLERİNİ VE DERSLERİNİ AKSATMADAN. ben her yıl okul idaremle özellikle konuşurum.

Geri