meb.k12.tr(yardım)

Kodla Büyü

mehtapp

Site Gezgini
meraba arkadaşlar

okul sitesi için site dreamwear de yaptıktan sonra nasıl alan alınır?uzantı nasıl alınacak?ücret ödeyeceknmiyiz?bı gibi konuların en basit şeklinde anlatırsanız çook sewinirim.

Herkese teşk ediyorum...İYİ ÇALIŞMALAR

Mehtap hanım okulların alan adı uzantıları k12.tr oluyor. Bunu da https://www.nic.tr adresine girerseniz orada gerekli bilgileri bulacaksınız. Ayrıca bu adresteki yönlendirmeleri izleyerek de alan adınızı alabilirsiniz. Host için ise benim önere bileceğim bir host firması yok, diğer arkadaşlar da bu konuda yardımcı olurlar sanırım.

hocam okulun ilsis kullanıcı adı ve şifresiyle www.meb.k12.tr adresinden giriş yapıyorsunuz.İlk önce okulunuz için bir domain alıyorsunuz ve iletişim kurulacak birisinin mail adresini yazıyorsunuz(okulun mail adresi veya sizin olabilir.). Domain den kasıt okulunuzun web adresi (örneğin mehtapioo.meb.k12.tr). Daha sonra Ftp şifresini gönder veya buna benzer bir şeçenek var. Ona tıklayıp sizin mail adresinize şifrenin gelmesini sağlıyorsunuz. En son olarak ise ftp.meb.k12.tr adresine gidip size gelen kullanıcı adı (okulun kodu) ve şifreyle(mail adresine gelen) giriş yapıyorsunuz. Oluşturmuş olduğunuz dosyaları kopyala yapıştır yöntemini kullanarak buraya atıyorsunuz. Bu kadar. Kolay gelsin.

meb in sayfasından okulunuzun ilsiste kullandığı şifrelerle adres alıyorsun, 50 Mb alan sahibi oluyorsunuz. ücretsiz. siteadı.meb.k12.tr olur.

meb.k12.tr ile başka hostingi ilişkilendirebilirmiyiz?

Arkadaşlar domainimizi mebden xxxxx.meb.k12.tr şeklinde alıpta hostingi php yada asp destekleyen bir yerden satın alsak, meb alan adını bu host ile ilişkilendirebilirmiyiz??

Geri