meb.k12.tr yardım istiyorum

Kodla Büyü

ulass

Aktif Üye
arkadaslar ben okulumun sitesini bitirdim.fakat siteyi nasıl yayınlayacağım hakkında bir bilgim yok.neler yapmalıyım acaba? yapmam gereken adımları anlatır mısınz? okula alan adı ve ftp şifresi de aldım fakat daha sonra neler yapacagım hakkında bir fikrim yok.yardımcı olursanız sevinirim.

ftp adresi olması lazım onu internet explorere gir. kullanıcı adı şifre ister. elindeki şifreyle giriş yap. yaptıgın siteyi kopyala yapıştırla bu pencereye sürükle gönderme işlemi bitene kadar bekle. bu kadar.

ftp://alanadı.meb.k12.tr adresini gir.kullanıco adı ve şifre isteyecek. bu bilgileri girdikten sonra ftp hesabın açılacak. dosyalarını oraya kopyala. yalnız kopyalama yaparken sorun çıkarıyo. cuteftp ile yollarsan sorun olmaz

cuteftp ile gönderebilirsin...kullanıcı adı & şifreni prog kurduktan sonra girersin
http://www.inndir.com/program.php?id=1680
kolay gelsin...
[bilmiyor olabilirsin arkadaşım bilg çok geniş bi alan benimde bilmediğim biçok şey var bu nedenle yapılan yorumlara canını sıkma ]

arkadaş yapamamış, bilgi almak için soru sormuş. bu siteye üye olanlar sadece bilgisayar ya da formatör öğretmenler değil ki. yakıştıramıyorsanız cevap yazmazsınız olur biter

mehmetb hocam doğru söylüyorsunuz cevap yazmazsan olur biter..

bence de burası bir paylaşım sitesi.sorulan soruları aşağılamak,soran kişiyi rencide etmek olmaz.Hepimiz vaktiyle birilerine sorarak,bi yerlerden okuyarak öğrenmedik mi?
Site oluşmuş ve FTP şifren varsa sorun yok.Cute FTP'de lisans sorunu olabiliyo.Sana bir alternatif.Ben smartFTP kullanıyorum.inndir comdan indirebilirsin.programı bilgisayarına kurduktan sonra araç çubuğuna sitenin adresi,kullanıcı adı,şifreni gir.bağlantı kurulur.Dosyalarını sürükle bırak ile atabilirsin.FTP programları bence çok daha kullanışlı.

Filezilla da çok güzel. Hem küçük hem de türkçe
kolayca yapabilirsin. ftp adresi ftp.alanadi.meb.k12.tr yazacaksın.
kullanıcı adı kısmına okul kodu, parola kısmına da şifreyi yaz
sonra hosta girersin.. sol taraftan oluşturduğun dosyaları seçip, upload(yükle) kısmına tıklarsın...

cimenwd' Alıntı:
ohoooo arkadaş bilgisayar öğretmeni mi? Formatör mü? Arkadaşım bilgisayar öğretmeniysen bilgisayar öğretmenliğini, formatörsen formatörlüğü bırak.

Ftp şifresini nerede kullanacağını bilmiyo daha :p

hocam görüşlerinize kesinlikle katılmıyorum..
arkadaşlar size soruyorum.. var mı acaba anasınını karnında öğrenip gelen ??????????

mehmetb' Alıntı:
arkadaş yapamamış, bilgi almak için soru sormuş. bu siteye üye olanlar sadece bilgisayar ya da formatör öğretmenler değil ki. yakıştıramıyorsanız cevap yazmazsınız olur biter
hocama tamamen katılıyorum eger istemiyorsanız cevap yazmayın insanları aşağılamanın bir anlamı yok :x

arkadaşım meb.gov.tr ye gir orada okullara ücretsiz web alanı diye bir link var. oraya tıkla ve sizin okula ait olan kullanıcı adı ve şifreyi gir.(ilsis için kullanılan) idarecilere sorarsanız söyler. girdikten sonra gerekli bilgileri doldur ve verdiğin email adresine ftp(file transfer protocol)şifren ve kullanıcı adın gelsin.
daha sonra ftp://ftp.meb.k12.tr adresini adres çubuğuna yaz karşına gelen pencereye kullanıcı adını ve şifreni yazıp giriş yap. yaptığın siteyi kopyala açılan pencereye yapıştır. bu kadar. ha bu arada ana sayfan ya index.htm yada index.html olsun. iyi çalışmalar.......

En sevmediğim iş kendini birşey sanıp milleti küçük görmektir. Burası bir yardımlaşma alanı ise her türlü basit, zor, karmaşık sorulara açıktır. Kimsenin de soruyu yadırgama ve ya yazanı küçük görme hakkı yoktur. Lütfen cevaplarımızı basite indirgeyerek herkesin anlayacağı şekilde cevaplandıralım ki yardımlaşmış olalım. Cimen hariç herkese bu tutumu için teşekkür ederim.

mehmetb' Alıntı:

Katılıyorum. Lütfen mesajlarda daha duyarlı olalım...

Sorumu cevaplayan ve alcak gonullukle davranan arkadaslara cok tesekkur ederim.Zaten kendini bilmiş bir tavırla takınan insanlar genellikle hayatta birseyi basaramamıs ve bunun ezikliğini hissetmektedirler.Ben cevap vermeden sizler ukala tavırlı insanlara cevaplarını vermişsiniz bile.Bilgisayar geniş bir alan ve ben web tasarım konusunda kendimi iyi hissetmiyorum,sadece yardım almak istedim o kadar.

ulass' Alıntı:
Sorumu cevaplayan ve alcak gonullukle davranan arkadaslara cok tesekkur ederim.Zaten kendini bilmiş bir tavırla takınan insanlar genellikle hayatta birseyi basaramamıs ve bunun ezikliğini hissetmektedirler.Ben cevap vermeden sizler ukala tavırlı insanlara cevaplarını vermişsiniz bile.Bilgisayar geniş bir alan ve ben web tasarım konusunda kendimi iyi hissetmiyorum,sadece yardım almak istedim o kadar.

Hocam sen salla Bu düşüncesiz kibirli insanları. Eminim onunda eksik olduğu ve bilmediği bir çok şey vardır. Burası bir paylaşım sitesi. herkes iztediğini sorar hiç kimsede yargılayamaz...

ulass yazdı:

Katılıyorum.Sen canını sıkma arkadaşım aliçimen uzun zamandır reklam yapamamıştı. Reklamın iyisi kötüsü olmaz dedi ve yaptı...

Hocam sen salla Bu düşüncesiz kibirli insanları. Eminim onunda eksik olduğu ve bilmediği bir çok şey vardır. Burası bir paylaşım sitesi. herkes iztediğini sorar hiç kimsede yargılayamaz...

cimenwd' Alıntı:
ohoooo arkadaş bilgisayar öğretmeni mi? Formatör mü? Arkadaşım bilgisayar öğretmeniysen bilgisayar öğretmenliğini, formatörsen formatörlüğü bırak.

Ftp şifresini nerede kullanacağını bilmiyo daha :p
birader bu konulara senmi karar veriyorsun. sen ne zaman öğrendin

gerek yok beyler ve bayanlar tartışmaya.........bilgi paylaşıldıkça çoğalır ve Allah rızası için yardım etmek gerekir başka bişey için değil sevgili hocalarım

hocam siz doğuştanmı öğrendiniz bunları ben yeni atandım ve daha önce siteyle uğraşmadım. yani bende bilmiyordum. yardımcı olanlara teşekkürler.
bilgisayardan iyi anlıyorsunuz belki ama kusura bakmayın eğitimci olamamışsınız. Yazdıklarınızı okuyunca rehber öğretmenime tekrar minnattar kaldım. :x

cimenwd hocam,
yazdıklarınızın bir çoğunu okudum ve bu mesajı yzmadan önce hata yapmamak için tekrar gözden geçirdim. kusura bakmayın ama yazdıklarınızı genelde insanları aşağılayıcı ya da iğneleyerek dalga geçici şekilde yazıyorsunuz. Tamam bir çok şey biliyor olabilirsiniz , biz hiçbir şey bilmiyor olabiliriz ama üsluba biraz daha dikkat edilmesi gerektiğini düşünüyorum.

Bilgi PAylaştıkça Çoğalır Sevgili Alicemen....Sen nerde öğrendin bunları ki.....veya ne kadar öğrenebileceğini.........Arkadaşım Alicemen adına senden özür dilerim.....Sen kusura bakma mesaj için...........Moderatör kardeş sen nerdesin acaba.......Sanırım bu bölümü okumadın

Arkadaşlar okulun web sayfası için daha önceden alınmış kullanıcı adını ve şifreyi tekrar nasıl alabiliriz? Prosedürü nedir? Bilen varsa bu konuda bilgi verebilir mi?
(Sağolsun daha önce çalışan arkadaşımız giderken ne kullanıcı adını ne de şifreyi bırakmış. İrtibat kurmamıza rağmen halen alamadık. Siteyi de ben yapmaya çalışıyorum ama yayınlayamıyoruz.)

Amisos' Alıntı:
Arkadaşlar okulun web sayfası için daha önceden alınmış kullanıcı adını ve şifreyi tekrar nasıl alabiliriz? Prosedürü nedir? Bilen varsa bu konuda bilgi verebilir mi?
(Sağolsun daha önce çalışan arkadaşımız giderken ne kullanıcı adını ne de şifreyi bırakmış. İrtibat kurmamıza rağmen halen alamadık. Siteyi de ben yapmaya çalışıyorum ama yayınlayamıyoruz.)

bu durum bizimde başımıza geldi. müdür nic.tr ye werdiği mail adresini çaldırınca kullanıcı adı ve şifreye ulaşamadık.tabi parasınıda ödeyemedik. site duraklatıldıktan 3 ay sonra sahipsiz hale geldi. sonrasında yeniden başvuru yaptım ve parasını ödedik.
eğer sizinde sorununuz nic.tr ileyse yeni bi kullanıcı adı alarak sorunlarınızı yazabilirsiniz. verdikleri cevaplar bazen sinir harbi yaşatsada sonunda çözüme ulaşabilirsiniz.
kolay gelsin.

Hocam sorun meb.k12.tr nin ftp kullanıcı adı ve şifresinde. Site meb de kayıtlı ama ftp ye giremiyoruz.

Geri