Meb.k12.tr ler için bugün doğanlar scripti (asp ve php kullanılmadan)

Kodla Büyü

rtyucel

Seçkin Üye
Seçkin Üye
selamlar arkadaşlar,
malumunuz çok sayıda okul web sitelerini MEB'in sunucularında barındııryor ve burada bir çok ASP veya PHP scripti kullanamıyoruz. http://bilgisayarbilisim.net/bugun_doga ... 16569.html başlığında bir arkadaşımız böyle bir scripte ihtiyaç duymuştu. elimden geldiğince birşeyler yapmaya çalıştım. simdilik 1 aylık yapabildim. Malum yarın sabah iş var :D

uzerinde daha calisiyorum. dgunu3.xml dosyasının iceriğini sen şimdilik nisan ayına göre doldurun :p ben diğer ayları da kapsayan bişey yapacağım. dgunu3.xml sayfasının içeriğinde bulunan <foto></foto> taglarının içeriğini öğretmenlerin resimleriyle doldurursunuz. ayrıca o gün doğum günü olmayan öğretmenlerin kayıtlarını silmeyin onun yerine örneğin ayın 12sini ele alalım
Kod:
<gun>12</gun>
<adi>--</adi>
<soyadi>--</soyadi>
<foto>blank.gif</foto>
şeklinde bırakılırsa kod düzgün çalışır. yalnız bir de şöyle bir problem var I.E.6.0'da düzgün çalışıyor ama FF'da hata verdi. onunla da ilgileneceğim.

eğer bu kodu daha da geliştirebilenler olursa da güzel olur. örneğin bu kod günün sözü gibi de düzenlenebilir. o da şimdi aklıma geldi :mrgreen:

güle güle kullanın.
eleştirilerinizi de yazın da daha da geliştirebilelim :+1:

Ekli dosyalar

• xml sorgu.rar
    1.4 KB · Görüntüleme: 239
bilgisayarogrt' Alıntı:
hocam kod üzerinde çalıştım fakat çalıştıramadım yardımcı olursanız sevinirim.
Hocam
kusura bakmayın cevap yazmayı unuttum
dgunu3.xml dosyasında bu aya ait bilgileri güncellediniz mi? ayrıca internet explorer da activeX denetimi onaylaması soruyor buna da izin verdiniz mi?

ayrıca xml dosyasındaki değişiklikleri kaydederken dosya->farklı kaydet-->açılan pencerede

kayıt türü: tüm dosyalar
kodlama: UTF-8

olacak bunlara da dikkat edip de kaydederseniz problem cıkacagını zannetmiyorum

hocam ragbet görmez olurmu..süper bir paylaşım..tebrik ederim..elinize saglık..geliştirmeye çalışacagım..

hocam eline sağlık..bazen böyle güzel paylaşımlar rağbet görür ama maalesef teşekkür görmez:(

tekrar ellerine sağlık..

Geri