meb. k12 sitelerinde sothing dhtml çalışıyor mu?

Kodla Büyü

bilisimci61

Süper Üye
Süper Üye
bu programla menumü yapmaya çalışıyorum ama sayfamda görünmüyor, template sayfamda kullandığım zaman görünmüyor template lere karşı bir gıcığımı var bu programın, normal html sayfasında çalışyıro ve görünüyor ama template koyduğum zaman görünmüyor bile neden?acil olursa sevinirim

Re: sothing dhtml hakkında yardım?

hocam programı kullanıyorum çokda güzel. kodları sayfaya yerleştirirken yolunu doğru vermeniz gerekiyor. bir de head arasına yerleşecek kod ile body arasıan yerleşecek kod ayrı. onlara dikkat etmek lazım. kodları yerleştirdikten sonra kodlar görünmüyor ama internet olarak izlersen görünüyor.
bilmiyorum yardımcı olabildim mi ama tam olarak sorun ne ?

hocam ben kodlarla hiç uğraşmıyorum, bu programı kurunca dreamweaverda bir menüsü oluşuyor dream i açıyorum template sayfamı açıyorum menümü oluşturmak için sothing menüsüne girip menümü oluşturuyorum kaydet ve çık diyorum o kendi kodları yerlerine koyuyor, siz farklı yapıyorsunuz anladığım kadarıyla... programın oluşturduğu kodları kopyalayıp yapıştırarak yapıyorsunuz. peki size bir soru template kullanıyormusunuzd?

hocam ben template kullanmıyordum. dediğiniz gibi direkt kodu kopyalayıp yapıştırıyorum ve vermiş olduğu scriptleri bir dosyaya atıyorum ve yolunu verip kullanıyorum. bir de programınız umarım fulldur.

Ben template (dwt) ilede kullandım hiçbir sorun yaşamadım.

Benim yaptığım sitede template dosyası site ana dizininde ayrı bir klasör içindeydi ve DWT uzantılı dosya içinde <head></head> kodları arasında şöyle bir satır var:
<head>
....
<script type="text/javascript" src="../stmenu.js"></script>
.....
</head>
-----------------------------------------------------------------------------------
Bu DWT dosyasından türetilen html dosyalarında ise durum şu:
<head>
...
<script type="text/javascript" src="stmenu.js"></script>
....
</head>
Menü hiç görünmüyorsa görünmeme nedeni büyük ihtimalle budur.
Ayrıca menünün kendisine ait kodlarda body etiketi içinde gerekli yerde olmalı tabi.
Biz kursiyerlerle yaptığımız sitedeşablon ve dhtl menüyü kullandık bir sıkıntı çıkmadı.
Örnek site: http://borusan.byethost10.com (habertürke benzettik çaktırmayın :) )

egunay' Alıntı:
Ben template (dwt) ilede kullandım hiçbir sorun yaşamadım.

Benim yaptığım sitede template dosyası site ana dizininde ayrı bir klasör içindeydi ve DWT uzantılı dosya içinde <head></head> kodları arasında şöyle bir satır var:
<head>
....
<script type="text/javascript" src="../stmenu.js"></script>
.....
</head>
-----------------------------------------------------------------------------------
Bu DWT dosyasından türetilen html dosyalarında ise durum şu:
<head>
...
<script type="text/javascript" src="stmenu.js"></script>
....
</head>
Menü hiç görünmüyorsa görünmeme nedeni büyük ihtimalle budur.
Ayrıca menünün kendisine ait kodlarda body etiketi içinde gerekli yerde olmalı tabi.
Biz kursiyerlerle yaptığımız sitedeşablon ve dhtl menüyü kullandık bir sıkıntı çıkmadı.
Örnek site: http://borusan.byethost10.com (habertürke benzettik çaktırmayın :) )

hocam çok güzel açıklamış ben kısaca özetleyeyim.
.
dw de tamplate yaparsan bunu ana dizinde BİR KLASÖRÜN içine atar. ama şablondan oluşturuduğun sayfaları ANA DİZİNE atar. senin menü template de görünmüyor çünkü JS dosyalarını template in bulunduğu klasörde arıyor.

işi kolayca çözeyim dersin js dosyalarını KLASÖRÜN içine atayım ama o zamanda LİNKLER düzgün çalışmaz çünkü link yapısı ana dizine göre ayarlanmıştır.
...
en kolay çözüm
...
template dosyanı aç (KOD GÖRÜNÜMÜ) js dosyalarının adreslerine ../ karakterlerini ekle. böylelikle js leri bir üst dizinden çağırabilirsin.
.........
yinede sorunu çözemezsen klasörü (şablon dosyan + menü dosyan + şablondan ürettiğin örnek bir sayfa) burda yayınla hocam yada ben ilgileniriz

harikasınız hocam ya uzun zamandır uğraşıpta çözemediğim durumu çözdüm sayenizde şükür yaaa :lol: :lol:
dert görmeyin hocam...

arkadaşlar bu programla ilgili bi sorum olacaktı, bu programda yapılan menüler meb.k12 sitelerinde çalışmıyor mu?

Geri