MEB Hotmail'i de mi Engelledi!!

Kodla Büyü
msaglam88' Alıntı:
merhabalar öğretmenler odasındaki internet whatsapp a girmiyor yani hiç bişeye girmiyor normal mi ?

Hocam mesajınızdaki anahtar kelimeler "öğretmenler odası" yani o oda okulda olduğundan, okul da mebe'e bağlı olduğundan dün girdiğiniz siteye bugün, bugün girdiğiniz siteye yarın girememeniz gayet doğal. Sıkıntı yok yani. :) (burdaki sitemim neti hergün bozanlara hocam, yanlış anlamayın :wink: )

Merhaba meb hattında girince
login.live.com sayfası çalışmıyor
Login.live.com hiç veri göndermedi diyor
Yine mi yasaak
Nedir nedir?
Yasak olunca da meb hattı tarafından engellendi derdi eskiden

Bu meb insanları zindana hapis etmekten başka bişey yapmıyor, aynı faturayı ödeyip diğer insanların yarısı kadar internet hizmeti alıyoruz. Amerikan hükümeti T-mobile şirketine 48 Milyon dolar ceza kesmiş, sebebi T-mobile yoğun internet kullanan kişilerin internetini yavaşlatması, yani bizim TTnet in yaptığı AKK olayına adamlar ceza kesmiş. Sömürülmeye devam Türkiye.

Alakasız olacak ama renk gelsin:

Sene 2006 -2007 tam hatırlamıyorum.
Meb hotmail.com'u gayri resmi yasaklamış, sayfayı yazıyorsunuz ama ne yasak uyarısı geliyor ne de sayfanın kendisi.. Sonradan meseleyi öğrendik, okullardaki idareciler @meb.k12.tr adresine geçmek yerine kendi hotmail adreslerini kullanıyorlar, şifre unutunca, idareci okulda olmayınca sorun... MEB'de zorlamak için hotmail.com u 3-4 ay engelledi...

Benim okuldaki Sonuç: müdür okulda 1 müdür, 3 müdür yardımcısı, 1 memur dururken bana e-posta takip görevi verdi.., resmi yazı hazırlamış, saat 8,12,14,17 de günde 4-5 defa kontrol edecekmişim.. birde il memden resmi yazı ile şifreyi benim almam gerektiği, hiç kimseyle paylaşmam gerektiği vs vs... bende kabul etmedim, branşım BT olsada öğretmenim, 4-5 tane idareci varken bana mı kaldı.....hasılı kelam müdürle kavga ettik. filmin sonu: memur gmail'den adres aldı, 3-5 ay idare ettiler, İl mem @meb.k12.tr adresler hariç kimseye e-posta göndermeme kararı alınca iş memura kaldı..

Yahoo maile de girmiyor sene başından beri. bununla ilgili fatih projesinin telefonunu aradım, Meb ile telekomun yaptığı anlaşma gereği bazı mail sitelerine erişim engellendi dedi.

ulan birak meb internetini evdeki internet bile kafalarina gore yasakladiklari sitelerle dolu iken kuzey kore bile buradan iyidir. kendi kirli camasirlari ortaya cikmasin diye bulut servisleri bir anda kapatilmadi mi daha iki gun once...

ne yalaka adamlar var yahu, isin kotu yani birde bunlar ogretmen olacaklar...

"oturum aç" sayfasına giriyor ancak eposta ve şifre yazıldıktan sonra hesabı açmıyor.

Şimdi de okul internetinden (meb hattı) bbnet'e girilemiyor.
Hani düzeltilmişti?

Microsoft hizmetlerinde genel bir yavaşlama var. Ne email ne de ofice araçlarının online sürümleri verimli çalışıyor.

Geri