MEB; Hizmetiçi Eğitim yarı yıl ve yaz tatili içinde yapılaca

Kodla Büyü

*cem62*

Seçkin Üye
Seçkin Üye
1.İlgi onayla yürürlüğe konulan 2011 Yılı Hizmet İçi Eğitim Planı kapsamında öğretmenlere yönelik olarak 2011-2012 ders yılının başladığı 19/09/2011 tarihi ve bu tarihi takip eden tarihlerde yapılması planlanan; Fatih Projesi, İstihdam ve Mesleki Eğitimin Güçlendirilmesi Projesi, UMEM (Uzmanlaşmış Meslek Edindirme Merkezleri) Projesi, ÖRAV (Garanti Bankası Öğretmen Akademisi Vakfı) Projesi, JICA Japonya Uluslar Arası İşbirliği Ajansı Okul Tabanlı Afet Eğitimi Projesi, Avrupa Birliği, Dünya Bankası ve benzeri kuruluşlarca desteklenen projelere yönelik eğitim faaliyetlerinden onayı alınmış olanlara ilişkin çalışmaların sürdürülmesi, henüz onayı alınmamış olanların ise yarı yıl ve yaz tatili içinde yapılacak şekilde yeniden planlanması,

2.Aday öğretmenler için Valiliklerce 2011 yılı içinde yapılması planlanan Temel Eğitim ve Hazırlayıcı Eğitim faaliyetlerine ilişkin çalışmaların sürdürülmesi, 2012 yılı içinde yapılacakların ise yarıyıl veya yaz tatillerinde gerçekleştirilecek şekilde yeniden planlanması,

3.Öğretmenlere yönelik yukarıda belirtilenlerin dışında kalan eğitim faaliyetlerinin öğretmen yeterliklerine ve yapılacak ihtiyaç analizlerine dayalı olarak yeniden planlaması,

4.2012 Yılı Hizmetiçi Eğitim Planının bu çerçevede Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğünce oluşturulması gerekli görülmektedir.”

http://www.memurlar.net/haber/215876/

Geri