MEB hattından Youtube kullanmak

Kodla Büyü
Öğrencilerin yöntemini kullanacağız. Onlara yasak yok nasılsa. Cepten fatih ağına bağlanıp vpn programlarıyla kullanacağız.

emeğe saygı

Ekli dosyalar

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    118.9 KB · Görüntüleme: 299
VPN ile bağlantı ile ilgili il mem formatörü bir uyarıda bulundu. Fatih ağından normal ip ile internete bağlanıp sonrasında vpn ile internete bağlanan okulların internet kullanımları inceleniyor dedi. Nasıl veya ne için yapıyorlar bilmiyorum. Sadece bende bilgi vermek istedim.

VPN ile bağlantı ile ilgili il mem formatörü bir uyarıda bulundu. Fatih ağından normal ip ile internete bağlanıp sonrasında vpn ile internete bağlanan okulların internet kullanımları inceleniyor dedi. Nasıl veya ne için yapıyorlar bilmiyorum. Sadece bende bilgi vermek istedim.
Vpni kapatacak teknik kapasiteleri yokmuymus kiyamam. Korkutalim bari diyorlar soyle yapariz filan.

John dewey'e göre eğitim hayata hazırlık değil, hayatın ta kendisidir. Bu bağlamda öğrencinin okul dışı hayatında, hatta teneffüs aralarında cebinden gizlice çıkardığı telefonuyla rahatlıkla ulaşabildiği içerikleri yasaklamanız sadece meb'i küçük düşürür. Kimseyi bu yollarla zararlı içeriklerden falan koruyamazsınız. Hantal meb filtresi yüzünden bize saç baş yoldurmaktan başka neye yarar bu sistem?
Madem bu işler bu kadar hızlı oluyor, İki haftadır Toondoo ve Plickers A girerken büyük sıkıntı yaşıyorum. Sürekli dns hatasına düşüyor sayfa. Sebebi tahta veya bilgisayardaki herhangi bir sorun değil, bizzat meb tarafından yönetilen altyapı. Bir zahmet engelleme hızınızı bu gibi eğitim amaçlı yabancı sitelerin çalışması için de harcayabilir misiniz?

Değerli hocalarım, ben de özel eğitim gerektiren zihinsel engelli çocuklarla çalışan bir öğretmenim. Çocuklarla işlediğimiz temalara ait videolar izliyoruz ve şarkılarını dinliyoruz sınıfta.Tabi fatih projesi yok, tüplü ekran ve masaüstü kasalarla yapıyoruz bunu. Örneğin meyveleri çalıştıysak pepe'nin meyvelerle ilgili bölümünü izliyoruz,şarkısını söylüyoruz vs. Ancak son yasaklardan sonra ne yazık ki akşam evde videoyu indir, ertesi gün okulda aç sistemine döndüm. Evdeki internetin de kesilmesiyle mağdur durumdayım. En azından meb ağında, sadece malum video sitesine girebileceğimiz bir yöntem,vpn vs. bilen varsa özel mesaj atarsa çok sevinirim. Hepinize iyi günler.

İyi de öğrenciler bile telefonlarından girebiliyor.

o yasak, bu yasak, şu yasak.... bunları görünce aklıma kemal sunal ve kibar feyzo filminden bir kare geliyor... :D...

kullanmak istediğimiz sitelerdeki zararlı ve yararlı olan içerikler ayıklanmaktansa daha kolay olan komple siteyi kapatma yoluna gitmek ne kadar doğru?

EBA içerisinde ders yada konu paylaşımı yapmışlar, içerisinde de youtube dan bir video ile desteklemişler ama meb hattından bağlanınca konudaki video da açılmıyor. e madem sakıncalı o zaman EBA içerisine eklemeye neden izin veriyorsunuz? yok zararlı değilse neden açılmıyor arkadaş...

Ben youtube videolarını bşr yöntemle izleyebiliyordum, daha sonra burda imaj projemle ilgili kendi çektiğim videoları paylaştıktan sonra o siteye de erişim engellendi.

O nedenle diyelim ki şu anda youtube yine farklı bir yöntemle izleyebiliyor olsam dahi burada paylaşmam.

Çünkü meb internetinin filtresi başındaki YASSAĞHH amca burayı izliyor, yoksa kendisi bulamaz.

Geri