MEB hattında sorunsuz çalışan linux bayi hosting

Kodla Büyü

netman

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Selam arkadaşlar,

Web Programcılığı dersinde öğrencilere wordpress - joomla kurdurup yapılandırmasını göstermek istiyorum. Aynı zamanda yaptığımız static sayfaları internet ortamında görmelerini istiyorum.

Bunun için MEB hattında sorunsuz kullandığınız linux bayi veya hem linux hem windows destekli bayi hosting firmaları var mı.

istediginiz hosting firmasinin sunucularini fortiguard da dogru kategorilendirirseniz hepsi calisir zaten hocam.

2082 port kapalı galiba.
Meb hattından Cpanel'e giremiyorum bende.

Netinternet.net.tr kullanıyorum. Hosting açma, veritabanı oluşturma işlerini evde yapıp, geri kalanı derste yapıyorum.

hostinger ücretsiz paketleri işinizi çok rahat görür. ben geçen dönem her öğrenciye hesap da açtırdım. zatem cpanelleri port 80de çalışıyor bir sorun yaşamadık. sadece bağlantı hızımız düşük fiberi bekliyorum

Hocam mantığını öğretmek için localde çalışın. Appserv xamp wamp bunlarda sorunsuz çalışıyor.

Cevaplar veren arkadaşlara çok teşekkür ederim. MEB engel sayfasındaki mail adresine mesaj göndermeme rağmen godaddy yönetim sayfası malesef meb hattında hala engelli. engelli derken sayfa açılmıyor "zaman aşına uğradı" hata mesajı veriyor.

Etkileşimli tahtadan telefonuma bağlanarak öğrencilere yönetim sayfasını, atl domain oluşturmayı, ftp hesabı oluşturmayı gösterdim. meb hattından filezilla ile hesaplarına bağlanarak (biraz zor da olsa) kendi sitelerini karşıya aktarmayı başardılar. Kendi yaptıkları siteleri internet ortamında görmeleri çok hoşlarına gitti.

Geri