MEB Hattında Çalışan Masaüstü Bulut Servisi

Kodla Büyü

hnf

Site Gezgini
Merhaba arkadaşlar. Evde ve okulda ortak kullandığım bazı dosyalar var, bunları gün aşırı güncelliyorum. Bilgisayarlar arasında taşımak için genellikle USB bellek kullanıyorum, ancak dosyayı almayı unuttuğumda işler aksayabiliyor. Evdeki bilgisayar, telefon, tablet üzerinden dosya aktarma ve senkron işini google drive ile yapıyorum. MEB hattında google drive ve dropbox gibi masaüstü istemcisi olan servisler çalışmıyor.

MEB hattından ulaşabileceğimiz bir bulut servisi var mı? (Masaüstü istemci desteği olan)

ben bir host satın alıp owncloud kurdum hocam hem masaüstü hemde mobil aplikasyonu var. aynı işlemi yerel ağda farklı yazılımlar ile de yapabilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: hnf
Teşekkür ederim hocam, owncloud ve nextcloudu biraz önce inceledim. Siz hangi barındırma sağlayıcıyı kullanıyorsunuz? Digitalocean ve kimsufi'deki gibi vps mi satın aldınız, yoksa bu işi sıradan cpanel sağlayan hostlarla yapmak mümkün mü?

buraya açık yazmayın uçanı kaçanı engelliyor filtre

Ben hem okuldaki hem de bilgisayarımda ki dosya ve klasörlerimi eşitlemek için usb senkronizasyon programı kullanıyorum. Çok memnunum. Yanımda sürekli 64 gb lık bir flash bellek taşımaya başladım. herşey yanımda. yazılılar kitaplar vs. Size de tavsiyem bu program olabilir.

Adı FreeFileSync

adres linki:
https://freefilesync.org/

FreeFileSync.jpg

Bana da lazımdı arkadaşlar çok teşekkürler owncloud, nextcloud ve freefilesync için. :)

Okulda uzaktan bilgisayar yönetimi yapabileceğimiz teamviewer benzeri bir program var mıdır peki ?

Geri