MEB harici ADSL bağlantısı olanlara soruşturma açılacak

Kodla Büyü

Yalnız_Kurt

Süper Üye
Süper Üye
MEB harici ADSL bağlantısı olanlara soruşturma açılacak

İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde yer alan Bakanlık hattı haricindeki tüm internet hatlarının (ADSL, VDSL 3G, Wireless vb.) acilen iptal edilecek, gelecekte Bakanlığın ilgili birimlerinin bilgisi olmadan bu ve benzeri bağlantılara izin verilmemesi ile belirtilen bağlantıları iptal ettirmeme konusunda ısrarcı davranış sergileyen personel veya kurum hakkında yasal süreç başlatılacaktır.

10072015-7180248_sayfa_1.jpg

10072015-7180248_sayfa_2.jpg

kaynak:
http://www.ogretmenx.com/gundem/meb-har ... 45186.html

Gayet yerinde bir uygulama. Olaya sadece "bi program lazım oluyo, okuldan indiremiyoruz" mantığı ile bakılmaması lazım bence

ya şimdi benim cep telefonumda aylık 2 GB internet vardı onu da mı iptal ettireceeez.

yakında okulda derse laptopunu getirip ders işleyen öğretmende soruşturmalık olur

kafkas' Alıntı:
Gayet yerinde bir uygulama. Olaya sadece "bi program lazım oluyo, okuldan indiremiyoruz" mantığı ile bakılmaması lazım bence
Siz bilgisayarcimisiniz yoksa başka branştan rehber öğretmen felan mi saka gibi ya....

coolbilgisayarci' Alıntı:
kafkas' Alıntı:

Padişahım çok yaşa!!

Çok yapıcı bir yorum, ayrıca özel mesaj yazdığın için teşekkür ederim. :)

İsteyen varsa düzgün bir şekilde siyasete girmeden cevap yazsın, tartışalım. Yoksa boş lafla kaybedecek zamanım yok.

Selamlar sevgiler

stan007' Alıntı:
kafkas' Alıntı:
Siz bilgisayarcimisiniz yoksa başka branştan rehber öğretmen felan mi saka gibi ya....

Yok şaka değil gerçek. Ben Bilişim Teknolojileri Öğretmeniyim.
Verdiğiniz cevap benim kendi düşüncem ile ilgili olacağına, konu ile ilgili olsa daha mantıklı olur. Buyrun bekliyorum

Selamlar

7 yıldır bu işi (bt öğretmenliği, fotmatörlük, rehberlik) yapıyorum. Normal internet her zaman işimi hızlandırdı ve kolaylaştırdı. Tek tek örnek mi vereyim şimdi

Bence gayet doğru uygulama. Bundan sonra bir yer açılmadıgi zaman meb istemiyor der bırakırım. :lol: :puhaha:

Eski okulumda bir ara labda milli eğitim hattı varken meb kendi sitelerini, google vb. gibi siteleri dahi yasaklamıştı :) bırakın bu işleri.... hız desen söylemeye gerek yok .... Eğer illa ki meb hattında ısrar ederlerse gerekli şartları söyleyelim ona göre yapılandırsınlar o zaman sıkıntı olmaz :D

Yaklaşık 15 idareci (Mdr, Mdr yrd, Memur ...) + 4 Öğretmenler odası + 6 şef odası + 4 tane bilgisayar atölyesine nasıl yetecekmiş MEB hattı ???

stan007' Alıntı:
kafkas' Alıntı:
Kimi zaman suistimaller oluyor. Adamın evindeki interneti kotalı, geliyor okulda 7/24 torrent açık. Bir de "ben ayda 30 TL veriyorum internete yetiyor bana" diye konuşuyor. Sonra 1 haftada hız 3mbps ye düşüyor akk dan dolayı. Eee, ne anladık? Daha hızlı diye almamış mıydık. Keza öğretmenler odasındaki bilgisyarın tarayıcısındaki "geçmiş" dizinini buraya koymak isterdim ama ortam elvermez. Ne kadar uygunsuz site varsa ziyaret edilmiş maşallah. Gündüz mü olmuş gece mi olmuş ziyaretler; ben biliyorum ama neyse...
Tabi, bu durumlar yasaklamayı gerektirmemeli. Yasak çözüm değildir. Bakanlığın, neden ikinci hatta ihtiyaç duyulduğunu tespit edip önlem alması daha yerinde ve yapıcı bir davranış olurdu.
Konunun "padişahım çok yaşa" ya, siyasi ortama gelmesini de daha çözebilmiş değilim...

Sizin eliniz armut mu topluyor sayın hocam , güvenli internet e geçin yada başka bir filtreleme programı, yöntemi bulun. Okuldan torrentle film indirilirse başka soyleyemediginiz o saçma şeyler olursa tabi olmaz bu iş. Ve hiç kusura bakmayın ama sizin gibi takipsizler yüzünden biz filtresiz netimizden oluruz ...

Sebep? Ben güvenlik uzmanı mıyım? Okuldan torrent indirince akk nedeniyle hızın yavaşladığını bilmiyor mu zannediyorsun indiren kişi.

nesi yerinde bir uygulamaymış anlatında önce onu bilelim.hangi okulda adam gibi internet var.hem mebe zararı ne bunun.biz yıllardır kullanıyoruz.zararı varsa on katıda faydası vardır...

kafkas' Alıntı:
stan007' Alıntı:
kafkas' Alıntı:

Verdiğiniz cevap benim kendi düşüncem ile ilgili olacağına, konu ile ilgili olsa daha mantıklı olur. Buyrun bekliyorum

Selamlar

Tamam diyelimki sen haklisin, gerekçelerini bize yazda bilmediğimiz birşeyler varsa öğrenelim

kişisel 3g modemimize bile YASAK getiren bir zihniyet savunulamaz. Birçok ülkelerde değil öğretmenin kişisel kullandığı interneti yasaklamak, kullandığı hizmeti filtre adı altında engellemek öğrencilere bile sınırsız internet ve telefonu kullanma hakkı ve imkanı yaratılıyor.

kimi zaman CHP, PARALEL, DARWIN vb. kelimelere filtre uygulayan bunu her hangi bir kritere göre bile yapmayan, keyfi uygulamalarda sınır tanımayan, TOPLUMUN İRADESİ OLMAYA ÇALIŞAN, zamanı gelince ÖĞRETMENLER de sadece bizim izin verdiğimiz sitelere girecek diyecek olan MEBİ mi savunacağız.

stan007' Alıntı:
kafkas' Alıntı:
stan007' Alıntı:
kafkas' Alıntı:

Selamlar

Tamam diyelimki sen haklisin, gerekçelerini bize yazda bilmediğimiz birşeyler varsa öğrenelim

Sn. hocam birincisi; sen haklısın ben haklısın muhabbeti değil bu. Ben düşüncemi yazdım ama senin yaptığın yorum alakasız olmuş.
Olaya özgürlükten, siyasetten, kısıtlamalardan dem vuranlarla da işim yok. Devletin malzemeleri ve imkanlarını sadece devletin işinde kullanma taraftarıyım.

Benim görüşüm şu; (öğrencileri geçtim) öğretmenler ve idareciler bu konuda bilinçli olmalı. İddaa ediyorum sahibinden.com, memurlar.net, mynet vb. sitelerin tıklanmaları ve kullanma süreleri eğitim içerikli sitelerin 5 misli. Eğri oturup doğru konuşalım: Tenefüste facebooktan mesajlaşırken derse geç kalan, yada memurlar.net ten saçma sapan siyasi yorumlar okuyan öğretmenleri görmüyormusunuz?

Kimseyi yargılamıyorum zaten; mesai saatleri içinde, devletin imkanlarını ve malzemelerini sadece devletimizin işi için kullanabileceğimiz bilinç seviyesine geldiğimiz gün kısıtlamalara ve filtrelemelere gerek kalmaz zaten.

Selamlar

Ben öğrencilere server üzerinde site yaptırıyorum. Gerek php gerek joomla ya da wordpress. Bu işlemleri yaptırırken lab.a kontrollu sınırsız veriyordum sonra meb bağlıyorum, 20 öğrenci aynı anda dosya upload ederken sınırsızda bile elli tane sıkıntı çıkıyordu. Gel de bu işleri şimdi meb hattında yap. Artık localde yapar evde yapın derim bende yapabilirseniz.

kafkas' Alıntı:
stan007' Alıntı:
kafkas' Alıntı:
stan007' Alıntı:
kafkas' Alıntı:

Selamlar

Sn. hocam birincisi; sen haklısın ben haklısın muhabbeti değil bu. Ben düşüncemi yazdım ama senin yaptığın yorum alakasız olmuş.
Olaya özgürlükten, siyasetten, kısıtlamalardan dem vuranlarla da işim yok. Devletin malzemeleri ve imkanlarını sadece devletin işinde kullanma taraftarıyım.

Benim görüşüm şu; (öğrencileri geçtim) öğretmenler ve idareciler bu konuda bilinçli olmalı. İddaa ediyorum sahibinden.com, memurlar.net, mynet vb. sitelerin tıklanmaları ve kullanma süreleri eğitim içerikli sitelerin 5 misli. Eğri oturup doğru konuşalım: Tenefüste facebooktan mesajlaşırken derse geç kalan, yada memurlar.net ten saçma sapan siyasi yorumlar okuyan öğretmenleri görmüyormusunuz?

Kimseyi yargılamıyorum zaten; mesai saatleri içinde, devletin imkanlarını ve malzemelerini sadece devletimizin işi için kullanabileceğimiz bilinç seviyesine geldiğimiz gün kısıtlamalara ve filtrelemelere gerek kalmaz zaten.

Selamlar
zaten herkesin elinde akıllı telefonu var, isteyen dediginiz sltelere ordan da girer, siz olumsuz yonlerinden bahsediyorsunuz , valla bizim okulda ogretmenlerden para toplayıp faturayı oduyoruz devlet imkanı felan da degil, cogu sınıf ogretmeni meb adslden acamadıgı egitim sitelerine ozel adsl hattından girebiliyorlar , millet kara delikleri,tanrı parcacıklarını arastırıyor , bizimkilerin ugrastıgı seye bak

Projeksiyon ile ders anlatan ogretmenler ve ogrenciler sivil internet kullanirken ciddi surprizlerle karsilasabilirler. Basima gelmistir. Velinin beni sikayet ettigi durumda ciddi sikintilar yasayabilecegim bir goruntu acilmisti sivil net kullanirken. Ki ben bilgisayar ortmeniyim, daha dikkatsiz kullananlar daha ciddi sıkıntılar yasayabilir. İdari bilgisayarlarda kesinlikle sivil internet kullanilabilir tabiki.

Geri