MEB-Gorevlendirmelerin-Ek-Dersini-Iptal-Edecek

Kodla Büyü

cyberyahya

Aktif Üye
Arkadaşlar MEB-Gorevlendirmelerin-Ek-Dersini-Iptal-Edecek diye bir yazı okudum ama bizide kapsarmı bilmiyorum. İnşallah kapsamaz. Akşam 5 e kadar maaş karşılığı durmayalım sonra.

Milli Eğitim Bakanlığı Teşkilat Yasası'ndaki değişikliklere ilişkin yürüttüğü çalışma kapsamında tartışmalı bir karara daha imza atmaya hazırlanıyor.
652 sayılı KHK ile değişen MEB Teşkilat Yasası'nın tartışmaları devam ederken. MEB görevlendirme olarak çalışan ve fiili olarak derse girmeyen Şube Müdürleri, Müdür Yardımcıları ve Arge gibi alanlarda görevlendirilen öğretmenlerin ek dersini kesmeye hazırlanıyor. Çalışmaya ilişkin detaylar elimize ulaştıkça okurlarımızla paylaşmaya devam edeceğiz.

Memurlar.biz/ÖZEL

http://www.memurlar.biz/haber/20110927/MEB-Gorevlendirmelerin-Ek-Dersini-Iptal-Edecek.html

ya yemin ederim iyice soğumaya başladım mesleğimden bu haberler çıktıkça...herşey daha kötüye gidecek sanırım. Allah sonumuzu hayır etsin.

Hocam bu tartışıldı, okulda çalışan öğretmen ünvanındakiler hariç diyor yani formatörler bu kapsam dışındadır. Öyle birşey yapmaları imkansızdır.
Kesilse bile formatörlük kavramının tüm cazibesi ortadan kalkar ki çok çok etkili bir eylem için yeterli öğretmen sayısı sağlanmış olur...

Uygulama bizi kapsayacak mı şimdilik belli değil.
Haberin altındaki yorumların çoğunda bize de taş atılmış.
İstanbul Pendik'te bugün BİTEFO lara toplantı yapıldı, ilçeden gelen yazı ders programlarımızın onaylı örneği de isteniyordu. Haftalık ders programlarımızın örneğini de toplantı sonunda teslim ettik.

formatör öğretmenleri kapsamıyacak buyuk ihtimal.. hadi kapsadı diyelimm yine 18 saat ekderse tekabül eden bi ödeme yapılır. bu konuda bi sorun olacağın sanmıyyorumm ha odu diyelimm ozamn schumix hocamın dedikleri olr.. belkide daha ii olur... benim asıl zoruma giden haber sitelerinde yok formtorler havadan para alıyor vs.. yorumlar yazmışlar bugun ve hergun yasadıklarımdan sonra sinirlerim tepeme çıktı kapattım sayfayıı.. okulun merdivenlerini kaçkez indim çıktım bilmiyrum yok int sorunlu yok kurumnet te sorun yok şu program calışmıyor.. okula şunlar alınack al.. bu kafayla derse gir çık..bazen nefes alacak zaman olmyrr. say say bitmezzz görevn olmayan bi çok seyi oklun menfaatini düşün yap.. sonra okula cebinden bi kuruş harcamayan.. bi nebze katkısı olmayan kişiler senin yaptın işi eleştirsinn bide o sinirle onlara cevap ver.........................................................................................................................

yazının altında yapılan yorumları okudumda öğretmen milleti olarak hep birbirimizin ayağını kaydırmaya uğraşıyoruz. hep birlikte daha iyiyi nasıl yaparız özlük hakları iyi olan insanların durumuna bizde nasıl çıkarız diyeceğimize, benim durumum berbat kardeşim o zaman herkez benim gibi olsun. ben ek ders alamıyorsam kimse almasın,herkes sürünsün, ekmeğe muhtaç olsun mantığı var. kardeşim senin durumunu nasıl düzeltiriz onu tartışalım. Vallahi çoğu zaman bu arkadaşlarımdan utanıyorum.bize ne yapılsa müstahak diyorum yani.

:p bizi kapsamıyor hocam kapsayan müdürlere de ek ödeme yapılacak bunun adı da ek ders değil başka bir isimde verilecek değişen bir şey yok sadece laf ebeliği bir de şube müdürleri gibi (okul müdürü hariç) makamda oturanlar yıllık izinlerinde de ek ders alıyorlar hocalarım bunun amacı öğretmen derse girdiğinde alıyor onlar ise bir yerlerini kızartıklarında almalarını engellemek... :mrgreen:

logox' Alıntı:
Bizim de ekders yapılmadı henuz. Muallakta bir durum varmış, müdürüme "şimdi ödeyip de sonra faiziyle öğretmeninizden almayalım, herşey netleşsin" demişler. Özetle bu. Dersi olmayan formatöre ekders verecekler mi bilmem. Benim hiç dersim yok.
Pardon ama müdürünüze niye aynı şeyi söylememiş?. Müdürünüzde derse girmiyor sa o niye ek ders alacak ? Canımızı sıakcak bir durum yok açık açık ek ders alacağız. Açıkca yazılı bu. Görevlendirmemizde Okul Bilişim Formatör Öğretmeni yazıyor. Öğretmeniz yani..

Effective61' Alıntı:
logox' Alıntı:
Bizim de ekders yapılmadı henuz. Muallakta bir durum varmış, müdürüme "şimdi ödeyip de sonra faiziyle öğretmeninizden almayalım, herşey netleşsin" demişler. Özetle bu. Dersi olmayan formatöre ekders verecekler mi bilmem. Benim hiç dersim yok.
Pardon ama müdürünüze niye aynı şeyi söylememiş?. Müdürünüzde derse girmiyor sa o niye ek ders alacak ? Canımızı sıakcak bir durum yok açık açık ek ders alacağız. Açıkca yazılı bu. Görevlendirmemizde Okul Bilişim Formatör Öğretmeni yazıyor. Öğretmeniz yani..
Müdür, m.baş yardımcısı, müdür yardımcıları, rehber öğretmenlerin 30 saat derse girdiğini bilmiyor musunuz hocam. :mrgreen:

Derse girmeyen tek öğretmen, formatör öğretmen. :mrgreen:

amip33' Alıntı:
Effective61' Alıntı:
logox' Alıntı:
Müdür, m.baş yardımcısı, müdür yardımcıları, rehber öğretmenlerin 30 saat derse girdiğini bilmiyor musunuz hocam. :mrgreen:

Derse girmeyen tek öğretmen, formatör öğretmen. :mrgreen:

Aynen öyle...

schumix' Alıntı:
Hocam bu tartışıldı, okulda çalışan öğretmen ünvanındakiler hariç diyor yani formatörler bu kapsam dışındadır. Öyle birşey yapmaları imkansızdır.
Kesilse bile formatörlük kavramının tüm cazibesi ortadan kalkar ki çok çok etkili bir eylem için yeterli öğretmen sayısı sağlanmış olur...
Sence 10 Bin kişi gelir dimi hocam. Bence 210 olur bu sefer. Tükenmiş insanlar hocam tükenmiş, Onur ayaklar altında...

bakanlık tüm idarelerden son 3 yılın ekders bordoları istedi..bunun anlamı ödeme sisteminde değişiklik olacak gibi ya da 8-5 mesai sistemi getirecekler galiba...

schumix' Alıntı:

Bugün derse girenler dışındakilerin ek dersini kaldırırlar sayıları az olduğu için sizler onlara destek vermezsiniz 1 2 yılada sınıflardaki bilgisayar derslerinin kaldırırlar sizde bu kapsama dahil olmuş olursunuz bu seferde size kimse destek vermez ortada kalırsınız.

İmkansızmış insanı cidden güldürüyorsunuz bazen :)

bize de diğerleri gibi 6 maaş ikramiye vereceklerse kaldırsınlar :) no problem!
okulda öğretmen olarak görevlendirilmiş olduğumuzdan sıkıntı olmaz hocalarım.İl e görevlendirilenler bile değişik başlık altında ek dersten çok daha iyi ücret alacaklar o yüzden paniğe gerek yok! o müdürünüz önce kendi ek dersini düşünsün :)

Hocam şu öğretmenler odasına yazıcıyı kursan da yıllık planları yazdırsak diyerek 3-5 TL kar edeyim diye düşünen etrafa karşı sesi çıkmayan öğretmenlere müstehaktır.Kaçan balık büyük,ama sonra anlaşılacak bu.

koray45' Alıntı:
Hocam şu öğretmenler odasına yazıcıyı kursan da yıllık planları yazdırsak diyerek 3-5 TL kar edeyim diye düşünen etrafa karşı sesi çıkmayan öğretmenlere müstehaktır.Kaçan balık büyük,ama sonra anlaşılacak bu.
:?:

Hocam ödemeyenler okuduklarını anlamaktan aciz insan oldukları için ödeyemiyorlar. Çıkan yazı çok açık bir şekilde bakanlık merkez teşkilatı ve taşra teşkilatında görev yapanları söylüyor. Öğretmenlerden ilçelerdeki eğitici formatörler ve ar-ge vb. birimlerde görevlendirilenleri kapsıyor. Nokta.

istanbul38' Alıntı:
formatör öğretmenleri kapsamıyacak buyuk ihtimal.. hadi kapsadı diyelimm yine 18 saat ekderse tekabül eden bi ödeme yapılır. bu konuda bi sorun olacağın sanmıyyorumm ha odu diyelimm ozamn schumix hocamın dedikleri olr.. belkide daha ii olur... benim asıl zoruma giden haber sitelerinde yok formtorler havadan para alıyor vs.. yorumlar yazmışlar bugun ve hergun yasadıklarımdan sonra sinirlerim tepeme çıktı kapattım sayfayıı.. okulun merdivenlerini kaçkez indim çıktım bilmiyrum yok int sorunlu yok kurumnet te sorun yok şu program calışmıyor.. okula şunlar alınack al.. bu kafayla derse gir çık..bazen nefes alacak zaman olmyrr. say say bitmezzz görevn olmayan bi çok seyi oklun menfaatini düşün yap.. sonra okula cebinden bi kuruş harcamayan.. bi nebze katkısı olmayan kişiler senin yaptın işi eleştirsinn bide o sinirle onlara cevap ver.........................................................................................................................
çoooooooooooooooook haklısınız hocam

benim dersim yok ama ekdersleri asmıştı geçen gün müd. yardımcısı 72 saat görünüyordu ek dersim hala hesabıma yatmadı ama bilemiyorummm

ek dersleride kaldırsalarda ozaman okula bir çekyat alıp paşa paşa yatsam, hiçte fena olmaz..

biri il veya ilçeden ararsa ödemeyeceğiz diye "hocam şu an DERSTEYİM" deyin :D o zaman jeton düşer belki...

bunlar yanlış tespitler arkadaşlar bu konuda rahat olum zaten aksi taktirde arap baharı gibi bişey yaşarız herhalde :)

Geri