meb filtrelemesinden nasıl kurtuluruz?

Kodla Büyü

tati

Seçkin Üye
Seçkin Üye
merhaba arkadaşlar meb filtremelesi gittikçe gıcık olmaya başladı artık. hositng kontrol panelime giremiyorum örnek siteadi:8443 gibi portları kapatmışlar buna bağlı olarak mailede giremiyorum. ayrıcca rapid açılmıyor. çözüm veya önerileriniz var mı ?

saygılarla

arama yaptım ancak site içi arama değil google.com da arama yapıyor orda da onlarca sayfa vardı bir kaçını inceledim ama sonuca ulaşamadım, link verebilirsen sevinirim...

ip yönlendirme yöntemiyle yapabilirsin ,yani çalışır bir proxy bulman lazım ve internetteki bazı siteler üzerinden stealth yöntemiyle gezebilirsin gizli ip ile

Teşekkürler...Ama biraz daha iyi açıklasan çok iyi olacaktı:)

en basitinden bir örnek ip yönlendiren siteler var google da arat bulursun ,o site seni başka bir ülkedeki bir server üzerinden internete bağlar ,mesela sana çinde kullanılan ip aralığını verebilir ,burda yapmamız gereken o site üzerinden gireceğimiz sitelere ulaşmak ,biraz yavaş ama etkii bir yöntemdir

arkadaşım mesela sen başka bir site üserinden istedigin sitelere girebiliyor bağlanabiliyorsun ben denedim oluyor..google da arat proxy siteleri diye bulursun...

Bu konuda meb filtrelerinin ve telkomun engellediği sitelere girmenin yolu anonym sörf dür anonym olarak siteleri görüntülemenizi sağlayan bazı siteler var

örnek : http://anonymizer.nntime.com proxy sunucuları üzerinden bağlanırsınız gerçek kimliğiniz gizlenir..

Ama rapide Milli eğitim alt yapısında çare yok..

Hocam rapidin sayfası benzer siteler aracılığı ile açılıoyr ama tam download edecekken filtreler yine işe koyuluyo yani ben beceremedim ne ettiysem..

Ama Hocamlarımızdan birtanesi cogent yada teleglobe mi neydi ordaki serverlerin hepsini denerken bir kac defa indirebilmiş serverin tam ismini hatırlayamıyacağım bakabilirsiniz forum içinde olması lazım denemek isterseniz ama bende olmadı..

arkadaşlar hala çözüm yok diyorsunuz ben dosya upload edebiliyorum ,indirebiliyorum .önceki msjımı incelemenizi öneririm

proxy sitelerinden de giremiyorum ben engelli sitelere. anasayfa açılıyo. login olmak istediğimde yine engellenmiştir falan diyo... :!:

rapid hiçbirşekilde çalışmıyor. Bu konuda aylarca çalıştım. Tek bir çözüm var; Daha önce yazmıştım gene yazayım. Bilgisayar öğretmeni ve formatörler olarak eğitim materyalleri indirebileceğimiz rapid sitesinin bizim için önemli olduğunu, engelinin kaldırılması vs. gibi bişeyler yazıp adsl_sorun@meb.gov.tr adresine gönderin. Mail sayısı ne kadar çok olursa engeli kaldırma ihtimalleri de o kadar yüksek olacaktır...

gizemkar' Alıntı:
Hocam rapidin sayfası benzer siteler aracılığı ile açılıoyr ama tam download edecekken filtreler yine işe koyuluyo yani ben beceremedim ne ettiysem..

Ama Hocamlarımızdan birtanesi cogent yada teleglobe mi neydi ordaki serverlerin hepsini denerken bir kac defa indirebilmiş serverin tam ismini hatırlayamıyacağım bakabilirsiniz forum içinde olması lazım denemek isterseniz ama bende olmadı..
arkadaşlar ben de henuz rapidden dosya indiremedım fakat ilçe mem´de bir memur arkadaş tekrar tekrar deneyince bir kaç kezindirmeyi başardığını söyledi. şimdilik şehir efsaneleri gibi ;)

BU İŞİN ŞİMDİLİK Bİ ÇARESİ YOK GİBİ. AMA İDAREYE AYRI BİR HAT ALINIRSA VE MEB'İN HATTI ÖĞRENCİLERE KULLANDIRILIRSA ÇOK İYİ OLUR DİYE DÜŞÜNÜYORUM. BİZİM BURALARDA ÖZELLİKLE LİSELERDE ÖĞRENCİLER AĞDAN İDARİ BİLGİLERE ULAŞMASIN DİYE İDARELER AYRI HAT ALIYORLAR. SAYGILAR...

çare var arkadaşlar bir program var nette ama adını hatırlamıyorum bir arkadaş da kullanıyor o programı

aakcakaza' Alıntı:
arslan_1905' Alıntı:
çare var arkadaşlar bir program var nette ama adını hatırlamıyorum bir arkadaş da kullanıyor o programı

ultrasurf mu hocam?
Şu anda ultrasurf gerek ev ve gerekse okul ortamındada çalışmıyor.Sanırım ultrasurf hizmet vermeyi durdurmuş.
Meb filtresini aşmak için bir çare bulabilen varmı arkadaşlar? :?:

Geri