MEB, facebook'u neden yasakladığını açıkladı

Kodla Büyü

*cem62*

Seçkin Üye
Seçkin Üye
facebook ve twitter’ın okullarda filtrelenerek kullanılamamasına ilişkin soruyu yanıtlayan Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, “Bakanlığımıza bağlı okul/kurumların kullanmakta olduğu ADSL hatlarından facebook, twitter gibi sosyal paylaşım sitelerine erişim, barındırdıkları içerikler üzerinde herhangi bir denetim bulunmadığından ve öğrencilerin eğitime ayırmaları gereken zamanı eğitim dışı konularda harcamalarına sebep olacağından dolayı engellenmektedir” dedi

MHP Kütahya Milletvekili Alim Işık, Dinçer’in yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığı’na verdiği soru önergesinde, “Bakanlığınıza bağlı okullardan sosyal paylaşım sitelerine de girilmesi engellenmekte midir?” sorusunu yöneltti. Işık’a yanıtında Dinçer, şunları kaydetti: “Öğrencilerimizin pedagojik ve ruhsal gelişimlerini olumsuz etkileyebilecek içeriklerden korunabilmesi için okullarımızda kullanılan MEB ADSL hatlarından internet sitelerine erişimde filtre uygulanmaktadır.”

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından, Meclis’e sunulan bir rapora göre, facebook’u en çok kullanan 5 ülke sıralamasında Türkiye 4. sırada yer alıyor. Rapordaki global verilere göre, 60 saniye içerisinde facebook’ta 695 bin durum güncelleniyor, 79 bin 364 paylaşım yapılıyor, 510 bin 40 yorum yapılıyor.

Twitter’da ise 320’den fazla yeni hesap açılıyor

logo4.png

http://gundem.milliyet.com.tr/dincer-de ... efault.htm

bizim bağlantı hızımız zaten ayakta zor duruyor bir de facebook gibi ağır siteler olunca çökeriz dememiş de kıvırmış işte... :puhaha:

Geri