MEB bütün uzak masaüstü bağlantılarını yasakladı

Kodla Büyü

tati

Seçkin Üye
Seçkin Üye
uzak masaüstü bağlantılarını yasakladı kullanamıyorum geçen haftadan beri team ve ammyy id alamıyor eskiden logmein vardı o da ücretli olmuş başka tavsiyesi olan var mı ?

ya bu kadar da ................. olmaz( noktalı yerde sövdüm ). Cahilliklerinde Sınır tanımıyorlar dün bende 2 saat ugrastım olmadı

Ben bir okulda sizin gibi sorun yaşadım, diğerinde yaşamıyorum, bağlanabiliyorum. Sebebini anlayamadım ama şu Türkiye geneli meb dns sıkıntısı bunun sebebi olabilir mi?

BT dersi sadece word excel powerpoint, donanım olmadığını anlamamak için ellerinden geleni yapıyorlar.
İlk haftalar öğrenciler yandex diski çok sevdiler ama şimdi o da yok hiçbirşey yok hatta bazen resimlerin büyük hallerini açamıyoruz. okul meb hızını VDSL yaptık 24 mbit ama hiç bir işe yaramıyor. driver indiremiyoruz gezginler.net yasak.

öğrenciler google görsellerde çıplak, firikik kelimelerine gayet açıklar bu sene iki öğrenciyi yakaladım.

yazıklar olsun.

tati' Alıntı:
BT dersi sadece word excel powerpoint, donanım olmadığını anlamamak için ellerinden geleni yapıyorlar.
İlk haftalar öğrenciler yandex diski çok sevdiler ama şimdi o da yok hiçbirşey yok hatta bazen resimlerin büyük hallerini açamıyoruz. okul meb hızını VDSL yaptık 24 mbit ama hiç bir işe yaramıyor. driver indiremiyoruz gezginler.net yasak.

öğrenciler google görsellerde çıplak, firikik kelimelerine gayet açıklar bu sene iki öğrenciyi yakaladım.

yazıklar olsun.

aynen yaaa, şaka gibi.

Konu ile ilgili olmasa da engellemeler ile ilgili bir şey paylaşmak istedim. Bazı şeyleri o kadar abarttılar ki bir örnek:
Dün müdür yardımcısı gelen bir yazıyı imzalamam için bana yönlendirmiş. Yazı TİB tarafından valiliklere oradan da okullara gönderilmiş. Konu çocukların cinsel istismarının önlenmesi ile ilgili gerekli dökümanların paylaşılması ile ilgili ve yazının altında da TİB'in sitesindeki ilgili bölümün linki verilmiş. Ve sıkı durun gov uzantılı yüce TİB'in o bölümündeki dosyalara erişim engelli. Yuh artık dedim. Yazıyı ise "MEB tarafından engelli olduğu gerekçesi ile dökümanlar incelenememiştir" diyerek imzaladım. Abarttılar artık.

Not: Benim de acilen uzak masaüstü bir siteye veya programa ihtiyacım var. Bulursanız dua felan ederim o derece yani :)

Arkadaşlar buna bir.çözüm bulmak lazım. Ben birçok programı denedim olmadı

Sayın Hocalarım,

Dün Bakanlıktan bir arkadaş Ammyy programını açtıklarını söyledi. Bilginiz olsun.

İyi çalışmalar.

Team iyiydi ya, hazı hesabım var tek tek ekliydi içerisinde tüm bilgisayarlar.
pehh

soğudum , sıkıldım. bu ne ya.

tamam engel olsun da bu kadar da olmaz ki ya.

team viewer, ammyy, alpemix 3ü de çalışmıyor..

UZAK masa üstü için acil program önerinizzzz var mı????????

slm arkadaşlar uzak masaüstü bağlantı programı programı varmı çalışan
alpemix kullaanıyordum oda süre kısıtlaması var bağlanamıyorum
başka bir program varmı

theliony' Alıntı:
slm arkadaşlar uzak masaüstü bağlantı programı programı varmı çalışan
alpemix kullaanıyordum oda süre kısıtlaması var bağlanamıyorum
başka bir program varmı

arastirdigim kadari ile yok, teamviewer gibi bu isin piri bir program dururken alpemix gibi uyduruk bir seyi serbest birakmak nasil bir mantikdir cozemiyorum bir turlu...

alpemix ve ammyy çalışıyor olması lazım
teamweaver artık ücretli bir uygulama

teamviewer ucretsiz, sadece alpemix calisiyor ve asil ucretli olan o. cok kisitli bir kullanim suredi var.

ammy çalışıyormuş arkadşlar bilgi veren neoplasma ya teşekkürler

theliony' Alıntı:
ammy çalışıyormuş arkadşlar bilgi veren neoplasma ya teşekkürler
ammyy su siralar sorunlu, sifre virusu mevcuttu programda (resmi sitesinde bile) dikkatli olmanizi oneririm.

Arkadaşlar meb'de ilgili bölümde çalışanlar o kadar paranoyak bir hale gelmiş ki hangisi daha çok yasak koyacak şey yakalarsa o kadar iyi çalıştıklarını zannedecek kadar zavallı hale gelmişler, emir eri bile az kalır, kendi kendilerine, şunu yaparsam üslerime daha çok yaranırım diyecek kadar yalaka hale gelmişler. İsmini bilmiyorum ama okuluma teslim/kontrol gibi bir işlem için gelen vatandaşa bu durumu sorduğumda verdiği cevap uzaktan bağlanıldığında tüm ağ (eba alt yapısına varana kadar) uzaktan bağlanan bilgisayardaki virüslere açık hale geliyor gibisinden gerizekalılık derecesine karar veremediğim bir cevap verdi, USB flaş bellek de takıyorlar o zaman, slotlara çimento dökelim dedim bön bön baktı. Ayrıca bu sayfada hangi alternatifi bulursanız bulun sayfayı da izledikleri için anında yasaklayacaklardır aynı şekilde. Kafaların değişmesi lazım yoksa branşından nefret eden bir BT öğretmeni kitlesi oluşacak belki de asıl amaç budur bilemiyorum. Varsa yoksa EBA'dan ibaret sanki tüm internet. Gerçi sınıflardaki etkileşimli tahtalar EBA'ya da girmiyor defalarca arıza bildirdiğim halde ne gelen var ne giden. 200mbit fiber için aylık 2600TL fatura ödeniyor ama karşılığında hiçbir download sitesine, hiçbir video kaynağına, kısacası işe yarar hiçbir yere giremeyen rezil bir internet ile birşeyler yapmaya çalışmaktan gına geldi. Örneğin; Faz 2 imajı çıktı vs diye EBA'da yer alan bir haberdeki link (yine eba domain'i içinde) tıklandığında MEB tarafından engelleniyor ama ben işimi görebilmek için kendi evimin internetini kullanıyorum 20 küsür GB'lık dosya için kotamı aştığı için fazladan para ödüyorum. Telefon açıp yapacağınız işin de zihniyetinizin de diye başlayıp istifayı basıp gidesim geliyor bazen. İşimden görevimden okuldan her şeyden soğudum, marangoz olsam daha iyiydi, kendimi saçma sapan hobilere, kurslara verdim. DAha sayacak o kadar çok saçmalık var ki sanki dünyada birtek bunlar proje yapıyor, lanet olsun projeleri de tableti de tahtası da...

Geri