MEB BT Rehber Öğretmenler İçin Yeni Anketi:

Kodla Büyü
Ben bu soruları daha önce de cevapladım sanırım, ama ne zaman olduğunu hatırlamıyorum

Bunlar boş her sene bir anket var son bir kaç senedir. Ama Boşa teknik eleman gibi okullarda devam değer gören mi var sanki.

Bu iş Anket ile çözülecek olsa bu zamana kadar 100 kere çözülürdü.
Sorun ne BTR ne de ET ler. Sorun BT öğretmenlerinin mutsuzluğu.
Neden mutsuz peki.
Bölüme değer verilmemesi , gereksiz görülmesi, yöneticilerin bakış açısı.

Bakın forumda arkadaşların çoğu kodlama dersi, robot gibi ekstra şeyle veriyor öğrencilerine.
Peki MEB ne yapıyor. Hiçbirşey. Her sene bir dedikodu ile 10 seneyi doldurdum. Hala kodlama gelecek derslere
Herkes kendi dersini işliyor senelerdir.

Bizlere gelen müfettişler açılmayan flash belleklerini yaptırmaktan ileri gidemediler şu ana kadar.
Kendi kendimize birşeyler yapmaya çalışıyoruz. Kısaca kendimiz çalıp kendimiz oynuyoruz.
Senelerdir teknoloji çağı kaçmasın diye bağırdık çağırdık ne oldu,
Sonuç???
Sene oldu 2017 biz hala akıllı tahta kuruyoruz,
2019 da tahtaların garantisi bitiyor.
Ne kadar katkı sağladı. Uçtuk gittik mi.

Demek ki işin özüne inmek gerekiyor. O da öğretmen ve sistem

Zizu_' Alıntı:
Bu iş Anket ile çözülecek olsa bu zamana kadar 100 kere çözülürdü.
Sorun ne BTR ne de ET ler. Sorun BT öğretmenlerinin mutsuzluğu.
Neden mutsuz peki.
Bölüme değer verilmemesi , gereksiz görülmesi, yöneticilerin bakış açısı.

Bakın forumda arkadaşların çoğu kodlama dersi, robot gibi ekstra şeyle veriyor öğrencilerine.
Peki MEB ne yapıyor. Hiçbirşey. Her sene bir dedikodu ile 10 seneyi doldurdum. Hala kodlama gelecek derslere
Herkes kendi dersini işliyor senelerdir.

Bizlere gelen müfettişler açılmayan flash belleklerini yaptırmaktan ileri gidemediler şu ana kadar.
Kendi kendimize birşeyler yapmaya çalışıyoruz. Kısaca kendimiz çalıp kendimiz oynuyoruz.
Senelerdir teknoloji çağı kaçmasın diye bağırdık çağırdık ne oldu,
Sonuç???
Sene oldu 2017 biz hala akıllı tahta kuruyoruz,
2019 da tahtaların garantisi bitiyor.
Ne kadar katkı sağladı. Uçtuk gittik mi.

Demek ki işin özüne inmek gerekiyor. O da öğretmen ve sistem
:+1:
İmzamı atarim. Duygularimiza tercuman olmuşsunuz.
Bir iki ekleme yapmak istiyorum .Bir yandan 1-12 sınıflarda kodlama verecez de , sonra dersi seçimlik yap, Beden,müzik kurslari actirin ,BTY olunca bütçe yok. Bu ne perhiz,bune lahana turşusu...

Doldurmakta fayda var. Bu anketi kesinlikle bizim branştan gelen biri hazırlamıştır. Yoksa kimsenin bu tür sıkıntılar yaşadığımızdan haberi bile yok.

50- Karşılaştığınız diğer sorun ve önerilerinizi belirtebilirsiniz kısmına şunları yazdım.

İl Milli Eğitim Müdüründen Okul Müdürüne kadar tüm yöneticilerin BT Rehber Öğretmenlerin yönetmeliklerini,görev alanlarını ,çalışma saatleri gibi görevlendirme ile ilgili tamamen bilgi sahibi olmaları yararlı olacaktır.Ayrıca BT Rehber Öğretmenine yönelik okul idarecilerine Bakanlıkça resmi yazı yazılıp görev alanı dışında görev vermemeleri şeklinde uyarı yazısı yazılması farkındalık oluşturacak.Yine özellikle liselerde nasıl olsa Bt rehber öğretmeni olunacağı varsayılarak Bilişim Teknoloji derslerinin seçilmesi önlenmekte yada yararsız görülerek seçtirilmemektedir. Bunun için seçmeli derslerin seçiminde merkezi sistem ile derslerin seçiminin yapılması uygun olacaktır.Yine seçmeli derslerin Yetiştirme kurslarında gözükmemesi Liselerde ders dışı etkinlik yapmayı engellememektir.

Anketi doldurmak gerekli. Sorular bizim çektiğimiz sıkıntıları dile getiriyor. Bir soru aynen tekrar soruluyor onu anlamadım. (Soru:idare bt rehberlik görevimi yerine getimekte bana yardımcı olur)

cevapladık bakalım. inşallah dikkate alırlar. tablet dağılmamasını önerdim. çünki kullanılamıyor. sizlerde yazarsanız belki tablet dağıtımından vazgeçerler.

Bu anketi tüm BTR arkadaşlara duyuralım ve doldurmalarını sağlayalım. Sayı önemli bence böyle bir konuda.

Ne ilginç bir zümreyiz arkadaş ya.
Bir şekilde sorunlar yukarıya ulaşmış ve bunu resmi bir şekilde beyan edebilmek için önünüze bir fırsat gelmiş. Anket sorularına baktığınızda bizim yaşadığımız sorunların tamamını içerdiğini göreceksiniz.
Halen daha, ankete ne gerek var sorunlar belli lafları yapan arkadaşlar var. Çözülür çözülmez, önüne bu şekilde bir imkan gelmiş, sen de belirt işte yaşadığın sıkıntıları.
Bence konu sabitlenmeli ve yüksek bir katılım sağlanmalı.

Sorular bazı şeylerin bilindiğini gösteriyor. Ben yine de doldurdum. En azından fikrimi sormuşlar. Biz fikrimizi resmi kanallarla dile getirmeyip forum sayfalarında dertleştikçe birşeyleri çözemiiyoruz.

trueandfalse' Alıntı:
50- Karşılaştığınız diğer sorun ve önerilerinizi belirtebilirsiniz kısmına şunları yazdım.

İl Milli Eğitim Müdüründen Okul Müdürüne kadar tüm yöneticilerin BT Rehber Öğretmenlerin yönetmeliklerini,görev alanlarını ,çalışma saatleri gibi görevlendirme ile ilgili tamamen bilgi sahibi olmaları yararlı olacaktır.Ayrıca BT Rehber Öğretmenine yönelik okul idarecilerine Bakanlıkça resmi yazı yazılıp görev alanı dışında görev vermemeleri şeklinde uyarı yazısı yazılması farkındalık oluşturacak.Yine özellikle liselerde nasıl olsa Bt rehber öğretmeni olunacağı varsayılarak Bilişim Teknoloji derslerinin seçilmesi önlenmekte yada yararsız görülerek seçtirilmemektedir. Bunun için seçmeli derslerin seçiminde merkezi sistem ile derslerin seçiminin yapılması uygun olacaktır.Yine seçmeli derslerin Yetiştirme kurslarında gözükmemesi Liselerde ders dışı etkinlik yapmayı engellememektir.

Aynen kopyaladım hocam

başlığı sabitlemeyi öneriyorum. ve lütfen herkes doldursun arkadaşlar nerden fayda gelir belli olmaz çünkü

Çalışma saatleri, görevlendirme zamanları, DYK, egzersiz, nöbet vb sorunlardan bahsetmeyi unutmayalım :!:

arkadaşlar anketi görüntüleme yetkiniz bulunmamaktadır diyor. aynı sorunla karşılaşan oldu mu aramızda

BTR görevlendirmesinde meslek lisesinde çalışanın 50 saate kadar çıkıyor neredeyse, haftalık çalışma saati ilk okulda 30 bunu 30 a getirmeliler; bence de doldurun sorulara bakın bir şeylerden haberleri var bende okuyanca vay be dedim

Bu görevi zindana ceviren okuldaki öğretmenler, bilgisiz cahil, öğrenmeye kapalı öğretmenler.

Geri