MEB Bilgi Edinme'ye Formatörlüğü Soralım

Kodla Büyü

fırtına086

Aktif Üye
http://bilgiedinme.meb.gov.tr/Internet/ ... ?kurum=meb adresinden formatölüğün bazı illerde neden yapılmadığını soralım. Ben aşağıdaki yazıyı yolladım.(büyük harflerle ve işaret kullanmayın formu dolduruken,kabul etmiyor)

İLKÖĞRETİM OKULLARI VE ANADOLU LİSELERİNDE ÇALIŞAN BİZ BİLGİSAYAR ÖĞRETMENLERİNİN BU YILA KADAR EĞİTEK GENELGESİYLE HER İLDE OKUL BT FORMATÖR ÖĞRETMENLİĞİ OLARAK GÖREVLENDİRMELERİ YAPILIYORDU. AMA 2012 2013 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI BAŞINDA İLDEN İLE FARKLI UYGULAMALAR YAPILDI. BAZI İLLERDE ANKARA,TRABZON,YOZGAT,TOKAT,GAZİANTEP,KASTAMONU GİBİ 25 İLDE OKUL BT FORMATÖR ÖĞRETMEN GÖREVLENDİRMELERİ YAPILIRKEN BAZI İLLERDE BALIKESİR,MUĞLA,BURSA,KOCAELİ,İZMİR GİBİ BU GÖREVLENDİRME YAPILMADI. OKUL BT FORMATÖR ÖĞRETMEN GÖREVLENDİRMESİ YAPMAYAN İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜKLERİNİ ARADIĞIMIZDA, GÖREVLENLENDİRME YAPAN İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜKLERİ YANLIŞ YAPIYOR, MEVZUATA AYKIRI DAVRANIYOR DİYE AÇIKLAMA YAPIYOR. GÖREVLENDİRME YAPAN İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜKLERİNİ ARADIĞIMIZDA İSE, GÖREVLENDİRME YAPMAYAN İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜKLERİ MEVZUATA AYKIRI DAVRANIYOR DİYE AÇIKLAMA YAPIYOR.

HANGİ İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜKLERİ DOĞRU YAPIYOR, HANGİ İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜKLERİ YANLIŞ YAPIYOR, AYNI BAKANLIĞA BAĞLI OLMALARINA RAĞMEN İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜKLERİ BU KONUDA FARKLI UYGULAMALAR YAPIYOR, BU KONUDA TÜM BİLGİSAYAR ÖĞRETMENLERİ ADINA ACİLEN BİLGİ VE AÇIKLAMA BEKLİYORUM.

Hocam bunu ben yaptım keşke diğer uyuyan arkadaşlar da yapıp sıkıştırsalar... Sağduyun için teşekkürler...

Ben de bugun bimere yazdım, halimiz ne olacak diye sordum. Bir de alan degisikligine neden izin vermiyorsunuz dedim.Bakalim tatmin edici bir cevap gelecek mi

desertrose' Alıntı:
Ben de bugun bimere yazdım, halimiz ne olacak diye sordum. Bir de alan degisikligine neden izin vermiyorsunuz dedim.Bakalim tatmin edici bir cevap gelecek mi

Gelmicek hocam. Ben BİMER e doğrudan şikayet ettim 10 gün oldu ne ses var ne soluk... Bimer sözde var olan bi site

yasinz' Alıntı:
desertrose' Alıntı:

Gelmicek hocam. Ben BİMER e doğrudan şikayet ettim 10 gün oldu ne ses var ne soluk... Bimer sözde var olan bi site
Bimer genellikle attığınız mesajı aynen sizin il milli eğitiminize iletiyor ve söz sizde diyor. Bi kaç arkadaşa şahit oldum, mili eğitimi şikayet edipte ilden neden bizi şikayet ediyorsun diye telefon alan :=))

Sorun değil hocam. Onların yaptıkları hataları biz çekmek zorunda değiliz.

ben de gönderdim meb bilgi edinmeye ne zaman gelirki cevp

arkadaşlar MEB'e ulaşmanın tek yolu bu. lütfen biraz duyarlı olup yollayalım http://bilgiedinme.meb.gov.tr/Internet/ ... ?kurum=meb bu adrese neden kendi ilimizde formatörlük yapılmıyor. İl milli eğitim müdürlükleri EĞİTEK'ten cevap bekliyoruz diyor. Biz de EĞİTEK 'e soralım. Başka bir şekilde ulaşma imkanımız yok neredeyse, dikkate alınıyor bu başvuru formu, lütfen doldurup gönderelim.

EĞİTEK'e direkt ulaşılacak telefn nomarası yok. ALO 147 yi arayın yazıyo web sayfasında sorunlar için, bugün arayıp soralım "bazı ill milli eğitim müdürlükleri formatörlük görevlendirmesini yapmasına rağmen bazıları yapmadı, yapmayan il milli eğitim müdürleri EĞİTEKTEN yazı bekliyor formatörlük için,ne zaman yazı gönderecek" diye soralım hep birlikte alo147'ye de.

Ben de gönderdim. Özetle şunları sordum:
1) Formatör öğretmen görevlendirmeleri doğru ise yapmayan iller neden yapmamaktadır.
2) Formatör öğretmen görevlendirmeleri yanlış ise yapan iller neden yapmıştır.
3) Aynı statüdeki kişiler arasında ikililik doğrumudur?

Keşke şu büyük küçük harf muhabbetini önceden söyleseydiniz.

formatörlüğe gösterilen ilgi ve alakayı keşke derslerimiz için gösterebilseydik.

Formatörlük = Amelelik

Bence farklı bir yoldan gidelim, zira bimer vs gelen cevaplar hep aynı ve sonuç yok.
Kurumumuz aracılığıyla bakanlığa iletilmek üzere görüş soralım. ..... Genelgesi (formatör atamasına esas) yürürlüktemidir? Görevlendirme yapılmasına engel herhangi bir unsur bulunmaktamıdır? Konuyla ilgili bilgilendirmenin tarafıma yazılı olarak yapılmasını arz ederim.... gibi
Süreç biraz uzun olacaktır. Cevap yazımız yürürlüktedir, olarak gelecektir muhtemelen. Gelcek yazıyı ilgi tutup kurumumuzdan görevlendirmeyi yazılı olarak talep edeceğiz. Kurum için uygun olduğunu bildirir bir yazıyla il' e ulaşacaktır. İl müdürü biraz kıl olabilir bu duruma. Benzer taleplerin sayısı arttıkca en azından birazda onlar zor durumda kalır. Daha da ileri girmek (dava) içinde elimizde belgelerimiz olur diye düşünüyorum
Ben benzer şekilde başvuracağım, dilekçemi paylaşırım.

Ben de 17 eylülde yazmıştım, başvuru takipten baktım 8 ekimde cevaplanması gerekiyormuş.

ben bimer'e ve 147 den adım saklı kalmak kaydıyda bir bilgi edinme başvurusu oluşturdum bekliyorum....1 haftayı geçti

fikretaslan' Alıntı:
Bence Kurumumuz aracılığıyla bakanlığa iletilmek üzere görüş soralım
hocam ben formatör öğretmen mesai saatleri sonrası görevi aksatmamak kaydıyla belleticilik yapabilir mi diye sordum mem hayır dedi dayanak gösterdi 2011 genelgesini. 2012 yılı bilgi edinme cevabı buldum. yapılabilir diye...
mem'e gösterdim ilgi, yonetmelik vb maddeler yazmadıgı icin kabul etmiyorum genelgeyi kaale alıyorum dedi.

ben de dilekçe yazdım.
mem 2011 var olmaz diyor.
meb 2012 bilgi edinmede olur diyor.
mem hala kabul etmiyor.
olur mu olmaz mı? konu hakkında bakanlıktan görüş alınmasını istiyorum

dedim. yolladım. 20 icinde cevap gelmiş. benim bildigim görüş yazısında su ilgiden, su kanundan su yonetmelikten dolayı evet veya hayır denir...

ama aldgım yazıda kuru kuru baslıksız ilgisiz maddesiz bir cevap vardı. sonra bi arastırdım yazıyı bir denetmenler sayfasından noktası virgulune aynı alınmıs bana verilmisti...
yüzde binbesyuz bu elemanlar dilekçeme kendileri cevap yazdı bakanlık makanlık hiç devreye sokulmadı...

demem o ki benzer durum sizin de basınıza buyuk ihtimal gelir... yazdıgınız dilekceye kendileri cevap verirler...

Geri