Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

MEB Bilgi Edinme'ye Formatörlüğü Soralım

Konu, 'Fatih Projesi BT Rehber Öğretmenleri' kısmında fırtına086 tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. fırtına086

fırtına086 Aktif Üye

http://bilgiedinme.meb.gov.tr/Internet/ ... ?kurum=meb adresinden formatölüğün bazı illerde neden yapılmadığını soralım. Ben aşağıdaki yazıyı yolladım.(büyük harflerle ve işaret kullanmayın formu dolduruken,kabul etmiyor)

İLKÖĞRETİM OKULLARI VE ANADOLU LİSELERİNDE ÇALIŞAN BİZ BİLGİSAYAR ÖĞRETMENLERİNİN BU YILA KADAR EĞİTEK GENELGESİYLE HER İLDE OKUL BT FORMATÖR ÖĞRETMENLİĞİ OLARAK GÖREVLENDİRMELERİ YAPILIYORDU. AMA 2012 2013 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI BAŞINDA İLDEN İLE FARKLI UYGULAMALAR YAPILDI. BAZI İLLERDE ANKARA,TRABZON,YOZGAT,TOKAT,GAZİANTEP,KASTAMONU GİBİ 25 İLDE OKUL BT FORMATÖR ÖĞRETMEN GÖREVLENDİRMELERİ YAPILIRKEN BAZI İLLERDE BALIKESİR,MUĞLA,BURSA,KOCAELİ,İZMİR GİBİ BU GÖREVLENDİRME YAPILMADI. OKUL BT FORMATÖR ÖĞRETMEN GÖREVLENDİRMESİ YAPMAYAN İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜKLERİNİ ARADIĞIMIZDA, GÖREVLENLENDİRME YAPAN İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜKLERİ YANLIŞ YAPIYOR, MEVZUATA AYKIRI DAVRANIYOR DİYE AÇIKLAMA YAPIYOR. GÖREVLENDİRME YAPAN İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜKLERİNİ ARADIĞIMIZDA İSE, GÖREVLENDİRME YAPMAYAN İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜKLERİ MEVZUATA AYKIRI DAVRANIYOR DİYE AÇIKLAMA YAPIYOR.

HANGİ İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜKLERİ DOĞRU YAPIYOR, HANGİ İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜKLERİ YANLIŞ YAPIYOR, AYNI BAKANLIĞA BAĞLI OLMALARINA RAĞMEN İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜKLERİ BU KONUDA FARKLI UYGULAMALAR YAPIYOR, BU KONUDA TÜM BİLGİSAYAR ÖĞRETMENLERİ ADINA ACİLEN BİLGİ VE AÇIKLAMA BEKLİYORUM.

2. fırtına086

fırtına086 Aktif Üye

(küçük harflerle ve işaret kullanmayın formu dolduruken,kabul etmiyor)
    düzeltme

3. yasinz

yasinz Seçkin Üye Seçkin Üye

Hocam bunu ben yaptım keşke diğer uyuyan arkadaşlar da yapıp sıkıştırsalar... Sağduyun için teşekkürler...

4. comaster

comaster Aktif Üye

gönderdim

5. desertrose

desertrose Seçkin Üye Seçkin Üye

Ben de bugun bimere yazdım, halimiz ne olacak diye sordum. Bir de alan degisikligine neden izin vermiyorsunuz dedim.Bakalim tatmin edici bir cevap gelecek mi

6. yasinz

Gelmicek hocam. Ben BİMER e doğrudan şikayet ettim 10 gün oldu ne ses var ne soluk... Bimer sözde var olan bi site

7. KöfteHoRr

KöfteHoRr Süper Üye Süper Üye

Bimer genellikle attığınız mesajı aynen sizin il milli eğitiminize iletiyor ve söz sizde diyor. Bi kaç arkadaşa şahit oldum, mili eğitimi şikayet edipte ilden neden bizi şikayet ediyorsun diye telefon alan :=))

8. yasinz

Sorun değil hocam. Onların yaptıkları hataları biz çekmek zorunda değiliz.

9. mavi85

mavi85 Seçkin Üye Seçkin Üye

ben de gönderdim meb bilgi edinmeye ne zaman gelirki cevp

10. mavi85

mavi85 Seçkin Üye Seçkin Üye

arkadaşlar MEB'e ulaşmanın tek yolu bu. lütfen biraz duyarlı olup yollayalım http://bilgiedinme.meb.gov.tr/Internet/ ... ?kurum=meb bu adrese neden kendi ilimizde formatörlük yapılmıyor. İl milli eğitim müdürlükleri EĞİTEK'ten cevap bekliyoruz diyor. Biz de EĞİTEK 'e soralım. Başka bir şekilde ulaşma imkanımız yok neredeyse, dikkate alınıyor bu başvuru formu, lütfen doldurup gönderelim.

11. fırtına086

fırtına086 Aktif Üye

bu kadar az olduğumuza inanamıyorum,herkes halinden memnun mu belirsizlikten.

12. fırtına086

fırtına086 Aktif Üye

EĞİTEK'e direkt ulaşılacak telefn nomarası yok. ALO 147 yi arayın yazıyo web sayfasında sorunlar için, bugün arayıp soralım "bazı ill milli eğitim müdürlükleri formatörlük görevlendirmesini yapmasına rağmen bazıları yapmadı, yapmayan il milli eğitim müdürleri EĞİTEKTEN yazı bekliyor formatörlük için,ne zaman yazı gönderecek" diye soralım hep birlikte alo147'ye de.

13. light

light Seçkin Üye Seçkin Üye

Ben de gönderdim. Özetle şunları sordum:
    1) Formatör öğretmen görevlendirmeleri doğru ise yapmayan iller neden yapmamaktadır.
    2) Formatör öğretmen görevlendirmeleri yanlış ise yapan iller neden yapmıştır.
    3) Aynı statüdeki kişiler arasında ikililik doğrumudur?

Keşke şu büyük küçük harf muhabbetini önceden söyleseydiniz.

14. ismailt

ismailt Süper Üye Süper Üye

formatörlüğe gösterilen ilgi ve alakayı keşke derslerimiz için gösterebilseydik.

Formatörlük = Amelelik

15. fatihpc

fatihpc Seçkin Üye Seçkin Üye

ben yazdım cevap bekliyorum

16. erat76

erat76 Aktif Üye

17. evrim0626

evrim0626 Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

ben yazalı 1 aya yakın oluyor hala cevap gelmedi :-1:

18. sami55

sami55 Seçkin Üye Seçkin Üye

bende geçen hafta yazmıştım ama bakalım ne zaman cevap gelir artık.

19. fikretaslan

fikretaslan Üye

Bence farklı bir yoldan gidelim, zira bimer vs gelen cevaplar hep aynı ve sonuç yok.
    Kurumumuz aracılığıyla bakanlığa iletilmek üzere görüş soralım. ..... Genelgesi (formatör atamasına esas) yürürlüktemidir? Görevlendirme yapılmasına engel herhangi bir unsur bulunmaktamıdır? Konuyla ilgili bilgilendirmenin tarafıma yazılı olarak yapılmasını arz ederim.... gibi
    Süreç biraz uzun olacaktır. Cevap yazımız yürürlüktedir, olarak gelecektir muhtemelen. Gelcek yazıyı ilgi tutup kurumumuzdan görevlendirmeyi yazılı olarak talep edeceğiz. Kurum için uygun olduğunu bildirir bir yazıyla il' e ulaşacaktır. İl müdürü biraz kıl olabilir bu duruma. Benzer taleplerin sayısı arttıkca en azından birazda onlar zor durumda kalır. Daha da ileri girmek (dava) içinde elimizde belgelerimiz olur diye düşünüyorum
    Ben benzer şekilde başvuracağım, dilekçemi paylaşırım.

20. gokceb

gokceb Seçkin Üye Seçkin Üye

hocam ben 3 eylülde yazdım hala inceleniyor, ne inceliyorlarsa...

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal