MEB 2018 LGS Klavuzu Yayınlandı

Kodla Büyü
2018 Yılı Sınavla Öğrenci alacak olan Nitelikli Okullar Listesi

Ekli dosyalar

• Nitelikli Okullar Listesi 2018.zip
    357.1 KB · Görüntüleme: 78
İstedikleri gibi zorlasınlar, imam hatipleri bu şekilde yükseltemezler.. Ters teper her zaman....

Eğitimde başarı isteniyorsa, seviye sınıflarının oluşturulması kaçınılmazdır. Bu yeni sistemle sınavsız öğrenci alan tüm okullar felakette eşitlenmiştir. Yazık.

listedeki okullar proje okulumu oldu? Listenin başlığında öyle bir ibare var gibi...

meb fen lisesi ayarındaki ve hatta kırsaldaki fen liselerinden daha iyi olan tüm anadolu liselerini öldürdü.Vatan sağolsun.Çocuğu fen lisesi ayarındaki anadolu liselerine gidecek olan aileler parası varsa özel okula, yoksa sıradan mahalle okuluna gidecek.Fen liselerine kafa tutan anadolu liseleri ölürken fen liselerinden düşük puanla öğrenci alan sosyal bilimler liseleri is sınavla almaya devam ediyor ama o okullar sosyal öğrencileri için, mat-fen ci olup da fen lisesi tutturamayan öğrencilerin alternatifi olan anadolu liselerinin yerini meslek liseleri mi dolduracak şimdi.Yazık bu milletin evlatlarına yazık...

ulkemizde okumanin hicbir anlami kalmadi acikcasi ftr mezunu kayinbiraderim ile avukat kardesim var halleri ic acici degil acikcasi egitim ogretim ne icin var sorgular oldum bu aralar. Bu sistem de birkac sene sonra zaten uygun degildi denir yine degistirilir.

başıma bişey gelmeyecekse ben bu yeni sistemi hala anlamadım. şimdi bu çember sisteminde tercih ettiğim okullara puanım yetmedi ya sonraki aşamada evime en yakın 3 okuldan birine gidilecekmiş ya e hadi o 3 okula da adamın puanı yetmiyorsa?? yada bulunduğum yerde 3 lise var 2 sini tercih ettim gelmedi 3. süne de gitmek istemiyorum zorla mı gideceğim o okula?

Nitelikli okulları kes. Amaç tamamen imam hatip liselerine cebren ve hile ile öğrenci doldurmak. Ben imam hatip ortaokulunda okumuş biri olarak yazıyorum bunu sakın bana edebiyat yapmaya kalkmasın kimse. Kendi isteğimle gittim. Zorla kimseyi adrese dayalı bi okula gönderemezsiniz. Fakat şu uygulama cebren ve hile ile öğrencileri oraya göndermekten başka bişey değil. Keza sadece imam hatip de değil, meslek liselerine de aynı şekilde. Mahallende meslek lisesi var mecbursun. Mahallende imam hatip var mecbursun.

Geri