MEB’in Geleceğinde Söz Sahibi Olun

Kodla Büyü

ayhangunes

Seçkin Üye
Seçkin Üye
http://www.memurlar.net/haber/206359/

Yazdım beraberinde sendikalarada yolladım.

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez ve Taşra Teşkilatı Personellerinin bir kısmına bir yazı göndererek MEB’de düzenlenmesi gereken mevzuatlarla ilgili görüş sormuştur.

Bilişim Teknolojileri Öğretmenlerinin kanayan yarasını çözmek için aşağıdaki önerilerimi sıraladım.

Fatih projesi ve bunun gibi tüm teknik konuları içeren projeler için ,
--------------------------
Bilgi teknolojileri gerektiren projeleri yönetmek ,yürütmek amacıyla okullarda ve kurumlarda Bilgi Teknolojieri Kordinator Ögretmen(BTK Öğretmeni) normu oluşturularak bu konuda kendini geliştirmiş ve öncelikle bu alan mezunlarından bu norma personel yerleştirilir.

BTK Öğretmeni kapsamında calısan ogretmen varsa en fazla 15 saat kendi braşındaki derse girer; günlük diğer öğretmenler gibi 6 saat çalışma zorunluluğu vardır. Yaz ve sömest tatillerinde okuldaki öğretmenlerin tatillerine tabidirler. (rehber öğretmenler gibi)

BTK ogretmenler idarenin elektronik alt yapısını, okuldaki personelin bilgi teknolojileri eğitimi , proje danışmanlığı, faaliyetlerini yürütmekle yükümlüdürler.

BTK Öğretmenlerine Nöbet, kulüp,sınıf öğretmenliği ve okul memurluğu gibi görevler verilemez.

BTK Öğretmenleri bu yaptığı görevlerden dolayı haftalık 18 saat ek ders alırlar.Bunların dışında yütüreceği Hizmet içi Eğitim ,Halk eğitim gibi kursları asli görevlerini aksatmamak kaydıyla ücreti karşılığında yürütebilirler.

Ayhan GÜNEŞ

Bilişim Teknolojileri Öğretmeni
----------------

Önerilerinize aynen katılıyorum hocam.Açık ve anlaşılır olmuş.Görev tanımı da bize gayet uygun olmuş.

Geri