McAfee İnternet Security bağlantı hatası diyor kurulmuyor

Kodla Büyü

VaVgibi

Aktif Üye
McAfee kurmaya çalışırken internet bağlantısı hatası alıyorum.Çözüm için geçici klasörleri dosyaları temizle diyor.Temizlendiği halde aynı hatada ısrar ediyor.Çözüm önerisi olan var mı?

hocam çözümü var bunun. ama önce hangi işletim sistemini kullanıyorsunuz onu sorayım.

Önce buraya açık açık yazalım ki sonradan ihtiyacı olanlarda faydalansın. Bu işlemleri yardım masasından biri yaptırmıştı bana.
Öncelikle win7 için en az sp2 olması gerekiyor.
1. pc ye notepad++ kuruyoruz.
2. denetim masası - klasör seçenekleri - görünüm den
-Bilinen dosya türleri için uzantıları gizle nin işaretini kaldırın
-Gizli dosya ve sürücüleri göster i seçin
-korunan işletim sistemi dosyalarını gizle nin işaretini kaldırın

3. Windows gezgini ile C:\Windows\System32\drivers\etc klasörüne kadar gidin. etc içindeki "hosts" dosyasını notepad++ ile açın ve şu satırları ekleyin (hostsa çift tıkladığınız zaman hangi uygulama ile açmak istediğinizi soracak. Oradan notepad++.exe yi gösterin)
161.69.28.13 updatekeepalive.mcafee.com
161.68.12.13 updatekeepalive.mcafee.com

Kaydet düğmesine basın. Notepad++ size admin olarak açmanız gerektiğine dair bir uyarı verecek. Evet butonuna basıp tekrar kaydet butonuna basın.
Şimdi makinayı tekrar başlatın ve deneyin.
Eğer halen bağlantı kuramıyorsanız (önce ağ ayarlarınızdan ip adresini ve dns i otomatik aldığınızdan emin olduktan sonra)
Modeme erişip dhcp den dağıtılan dnsi 195.175.39.39 ve 195.175.39.40 olarak değiştirin. (genelde dns olarak modem ip si dağıtılır)
-cmd ekranında sırasıyla (dikkat: ipconfig ile / arasında boşluk var ve her komuttan sonra bi 10 sn bekleyin)
ipconfig /flushdns
ipconfig /release
ipconfig /renew
komutlarını çalıştırın ve ipconfig /all ile dns satırını kontrol edin. Eğer halen dns de modem ip si görünüyorsa modem işlemini kontrol edip gerekirse yeniden başlatıp bu işlemleri tekrar yapın.

Teşekkürler hocam o noktayı aştım bu yönlendirme ile bu sefer de kurulum %80 e gelince install.exe bozuk diyor.

Hocam muhtemelen yapmışsınızdır ama bence elinizdeki tüm exe leri silin ve yeni bir key ile yeniden indirin derim.

Geri