Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

Mbot bluetooth eşleşmiyor

Konu, 'Robotik' kısmında shz tarafından paylaşıldı.

Etiketler:

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. shz

shz Aktif Üye

arkadaşlar yeni aldığımız mbot kitini bluetooth ile eşleştiremedim. bilgisayardan kontrol için bluetooth alıcı-verici aldık fakat mbot ile bir türlü eşelştiremedim. mblock programından robotu araıyor fakat bulamıyor. (yeni versiyon programda da aynı oldu) fikri olan varmıdır aceba?

2. ASKAS25

ASKAS25 Aktif Üye

Mbot sıfırla.

3. bozo

bozo Seçkin Üye Seçkin Üye

bluutoth bildiğim kadarıyla sadece mobil ve tabletten çalışıyor.pc den eşleştiremiyorsunuz.robotistanın web sitesinde de öyle yazıyor.wifi adaptör almak gerekiyomuş

4. eduran

eduran Aktif Üye

mBot üzerinde kendi bluetooh modülü takılıdır sanırım? Ben hem dizüstü bilgisayarın kendi bluetooth'undan hem de bluetooth adaptör ile eşleştirebildim. Tabii biraz uğraştırıyor. Bağlan'da bluetooth var. Keşfet deyince makeblock diye buluyor. Bulduktan sonra yukarıda bluetooth'un üzerinde Seri diye Bağlan'da seçenek var. 2 tane com port geliyor. Biri ile mBot haberleşiyor. mBot'taki bluetooth modülündeki mavi ışık sürekli yanıyor bağlandığında.

5. shz

shz Aktif Üye

arkadaşlar makeblock bluetooth cihazıda aldım. mblock programındaki bluetooth menusu aktif değil.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal