Mblock Mesafe sensörü

Kodla Büyü

Enterprise

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Süper Üye
Arkadaşlar ardunioda mesafeyi söylüyor mblockta hep 0 yazıyor nerede hata yapıyorum acaba???

Ekli dosyalar

• IMG_4779.JPG
    IMG_4779.JPG
    206.5 KB · Görüntüleme: 240
Hocam maalesef mblockta arduino ile bu tür hatalarla ben de çok sık karşılaşıyorum. Muhtemelen sorun programdan kaynaklı.Ben de bir buton uygulaması yaptığımda butonu sürekli 1 ve 0 olarak kafasına göre okuduğuna şahit oldum.

Com u yeniden seç. Yine olmazsa aygıt yazılımını güncelle. Bizde de oluyor bazen eşzamanlı çalışmada. Önemli bir problem değil. Çocuklar bile öğrendi. Prblm olunca direk güncelliyorlar.

hocam paylaştığınız resimde arduino ile bağlantıda bir problem var gibi görünüyor, arada bağlantı varken Arduino yazısının yanındaki nokta yeşil olması gerekiyor

1. arduini uno karti secin,2 .seri port comu secin,3 arduino aygit yazilimi guncellemesi yapin.yine olmadıysa programi kaydettikten sonra bir daha acin.ve yukaridaki basamaklari tekrarlayin. Çalışması lazim... bende bugun ayni calismayi yaptim. 2 . Ders saattinde ogrenci zipladikca karakterimiz zipladi...:)

Aa onunda kodlarını atarmısınız hocam hepsini deneyeceğim şimdi çok teşekkürler arkadaşlar

bunu şimdilik yaptım.asıl yaptığım çalışma okuldaki bilgisayarda. bunu geliştirebilirsiniz. karşıdan canavarlar gelir. Öğrenci zıpladıkça karakterinizde zıplar. karakter canavara değince skor değişir gibi bir şeyler geliştirebilirsiniz. resimdeki kod bloğu sadece mesafe sensörüne yaklaşınca zıplaması için...

Ekli dosyalar

• Adsız.png
    Adsız.png
    224.2 KB · Görüntüleme: 153
Yahu hala mesafe sensörünü çalıştıramadım ardunio ide de çalışıyor lakin mblockda 0 diyor extra bişeymi yapmam gerekiyordu acaba ben sadece bu kodları yazdım ama

hocalarım ben de mblockta bir türlü ultramesafesensörünü oyun içinde çalıştıramadım zıplamıyor öğrenciyle birlikte :(

Hocalarım aygıt yazılımını yükle demediğimizden çalışmıyormuş bağlan menüsünden aygıt yazılımını yükle dememiz gerekiyor

Geri