mblock ir remote led yakma (yardım) (Çözüldü)

Kodla Büyü

sertokus

Süper Üye
Süper Üye
Arkadaşlar merhaba
Erhan delebe hocamın IRKONTROL eklentisini mblock a kurdum

Kumandanın 3 nolu tuşuna basınca sadece tek bir ledi yakmak istesem nasıl yaparım.
Resimdeki kodları kullanarak bana yardımcı olur musunuz?

Not: kumandadan herhangi bir tuşa basınca alıcı sinyal lambası yanıp sönüyor.

ir resim.png

Son düzenleme:
Ekran Alıntısı.JPG

Şuan deneme imkanım yoktu hocam bunu deneyin "?" yerine kumandadan dönen değeri yazmanız gerekecek değeri görebilesiniz diye değişken kullandım.

Ekli dosyayı görüntüle 62741

Şuan deneme imkanım yoktu hocam bunu deneyin "?" yerine kumandadan dönen değeri yazmanız gerekecek değeri görebilesiniz diye değişken kullandım.

Hocam çok teşekkür ederim. Deneyerek buldum sağolun. O kumandadan dönen değeri bulmak için lcd modül kullandım . Oraya değer atamak hiç aklıma gelmemişti inanın. Ben arduino Programı yazan modül ile yaptım aslında. Ama bu sefer ir controlden gelen değeri değişkende nasıl göreceğimi anlamadım hocam

Demek istediğim. Kodu arduinoya gönderdikten sonra artık ir den gelen değeri mblock ta görebiliyor muyuz yani

Son düzenleme:
Hocam çok teşekkür ederim. Deneyerek buldum sağolun. O kumandadan dönen değeri bulmak için lcd modül kullandım . Oraya değer atamak hiç aklıma gelmemişti inanın. Ben arduino Programı yazan modül ile yaptım aslında. Ama bu sefer ir controlden gelen değeri değişkende nasıl göreceğimi anlamadım hocam

Demek istediğim. Kodu arduinoya gönderdikten sonra artık ir den gelen değeri mblock ta görebiliyor muyuz yani
Haklısınız arduino modunda görülmez deneme fırsatım olmadıgından gözümden kaçmış ben sensörlerin kalibrasyonunu yaparken online modda değişkene sensör değerini atıp görüyorum.

Geri