Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

MAVİ EKRAN HATASI

Konu, 'Windows İşletim Sistemleri, Sorunlar ve Çözümler' kısmında sonkale tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. sonkale

sonkale Site Gezgini

Ekranda şunu yazıyor.
    --Bilgisayarı her açtığımda. Bir sorun algılandı ve pc zin zarar görmesini engellemek çin windows kapatıldı. diyor güvenli modda da açıyorum hep aynı hatayı veriyor.
    --bios ayarlarında açılışta CDROM görsün diyorum ama tekrar hdd görüyor.Direk cd görmesini nasıl sağlarız yardımcı olursanız sevinirim...

2. adiyif

adiyif Seçkin Üye Seçkin Üye

bios ayralarını yapınca save edın hocam yıne aynı hata verırse pılı degıstırın bu sekılde deneyın bu hata normal degıl ama sanırım formattan sonra sorun ortadan kalakacaktır aksı taktırde once hdd checkdısk yapın olmazsa ramı degıstırın aklıma gelenler ılk olarak bunlar

3. sonkale

sonkale Site Gezgini

Amacım format atmak ama onuda yapamıyom.
    Bios ayarlarını yapıyorum ama okumadan mavi ekran geliyor güvenli modda dahi açılmıyor.bios pilide ram de yeni..

4. cogullu

cogullu Seçkin Üye Seçkin Üye

harddiskinizi başka makinaya takıp deneyin aynı hatayı verirse scandisk chkdisk falan yapın; diğer makinada çalışırsa sorun donanımlarınızın herhangi birindedir tek tek denemek lazım

5. sonkale

sonkale Site Gezgini

Windowsu açmadan direk mavi ekran hatası vermeye başlıyor masa üstü bir gelse gerisi kolay ...scandisk chkdisk bunları ancak işletim sistemi çalışırken yapabiliriz..

6. cogullu

cogullu Seçkin Üye Seçkin Üye

scandik ve chdiski dostan da yapabilirsiniz ama bunu yapamıyorsanız başka bir bilgisayara slave olarak bağlayıp ordan formatlayın

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal