Masaüstündeki simgelerin arkaplanındaki renkleri kaldıramyom

Kodla Büyü

processor

Aktif Üye
arkadaş nasıl yapmışsa masaüstündeki simgelerin adlarının bulunduğu kısma arkaplan rengi eklemiş. masaüstü-->özellikler-->görünüm-->gelişmişteki menülerle çok oynadım olmuyor. klasör ve dosya biçimlendirmeyle ilgili program da yüklü değil bilgisayarda. bu tür bi hata ile karşılaşan var mı :?: Nasıl çözülür bu durum :roll:

Hocam aynı sorun bende de olmuştu. Masaüstü->Özellikler->Masaüstü sekmesi->Masaüstünü özelleştir->Web sekmesine tıkla.Masaüstü öğelerini kilitle seceneği var. O tikli olmalı büyük ihtimalle. Onu kaldır sorun düzelecektir. Umarım yardımcı olabilmişimdir :wink:

teşekkürler hocam, arakadaş format atmış ama nasıl olsa yine çıkar problem. denerim, umarım işe yarar

hocam bu sorun Bilgisayarım/Özellikler/Gelişmiş/Performans Ayarlar bölümünde değişiklik yaptığınızda olur En iyi performans için ayarla gibi. Eğer en iyi görünüm seçeneğini seçerseniz sorun ortadan kalkar. birde görünümden klasik görünümü seçerseniz yine arka plan rengi görünür eski hale getirmek için yine Bilgisayarım/Özellikler/Gelişmiş/Performans Ayarlar bölümünden en iyi görünüm seçeneğini seçerseniz eski halini alı.

arkadaşlar benimde masaüstünde açılış sayfam olan google ekranın yarısını kaplamış durumda .Başka resim koyuyorum olay değişmiyor.Bi yerden masaüstü görüntüsü açılış sayfam olsun diye tıkladığımı hatırlıyorum.Nasıl düzelecek?

Hocam masaüstüne sağ tıkla.Özelliklere gir->Masaüstü sekmesi->Masaüstünü özelleştir butonuna tıkla. Genel ve Web isminde iki sekme çıkacak karşına. Web sekmesine gir. Geçerli giriş sayfa şeceneği çıkacak karşına. Tikli olmalı büyük ihtimalle. Onu kaldır. Sorunun düzelecektir. Umarım yardımcı olabilmişimdir. :wink:

ayse öğretmenim çok teşekkür ederim; buradan işaretlediğimi de hatırladım bugünler unutkan mı oldum ne :D

Rica ederim hocam. Aynı problem bende de olmuştu. Çözmek için epey bir aramıştım.O günden sonra unutmuyorum artık :D :D

İsmail hocam çok teşekkürler. labımda da varmış çoğunu düzelttim bu yolla yalnız biri hariç. başka yollar da denedim ama olmadı yine. bir de bilg.da kurulu bir oyunu guest açamıyorum nasıl açabilirim fikri olan var mı acaba?

masaüstüne sağ tıkla.Özelliklere gir->Masaüstü sekmesi->Masaüstünü özelleştir butonuna tıkla. Genel ve Web isminde iki sekme çıkacak karşına. Web sekmesine gir.

bu web sekmesi çok işe yarıyormuş. oradaki web sayfalarını sildiğimde simgelerin arkaplanları gitti. yani sorun yok artık çok şükür ki :)

bende gene bir düzelma olmadı arkadaşalar başka çözümü olan varmı acaba...lütfen yeniden winxp kurmak istemiyorum daha 1 haftalık xp

bu web sekmesi çok işe yarıyormuş. oradaki web sayfalarını sildiğimde simgelerin arkaplanları gitti. yani sorun yok artık çok şükür ki

bunu denedim oldu çok teşekkürler hocam valla öle bir sevaba girdnizki hatti hesabı yok tekrarda teşekkürler

arkadaşlar ne yeptıysam işe yaramadı, web sekmesinde işe yaramadı, bilgisayrımda özellekerdende yaptım işe yaramadı daha doğrusu rengi değişti kırmızından maviye döndü ama o maviden kurtulamıyorum bir bilgisayarımda, diğerlerinde işe yaradı?
başka yol bilen var mı?

Geri