Masaüstümdeki Belgeler Kayboldu

Kodla Büyü

Çolat_Palemdar

Aktif Üye
Arkadaşlar kolay gelsin. Bugün müdür yardımcımız bilgisayarını açtığında masaüstündeki belgelerinin kaybolduğunu söyledi. Ancak klasörler duruyordu. Combofixle aradım taradım bir şey çıkmadı. Ardından kendi bilgisayarımda çalışırken bir anda masaüstümdeki belgelerin tümünün kaybolduğunu gördüm. Allahtan C/Kullanıcılar/Deskop'tan da silinmemişler.

Böyle bir şeyle karşılaşan oldu mu çözümü ya da sebebini bilen bir hocam var mıdır?

Son düzenleme:
masaüstünde sağ tık-->görünüm--->masaüstü öğelerini göster seçeneği pasif değildir umarım hocam

Masaüstündeyken boş yere sağ tıklayın. "Görünüm" seçeneğinin üzerine gelin. Yanda açılır listeden "Masaüstü öğelerini göster" seçin.

Kullanıcı klasörü ve simgeler duruyor ama kendi oluşturduğunuz klasörler görünmüyor öyle mi hocam? Masaüstümdeki belgelerin tümü deyince hiçbir öğe görünmüyor diye anladım.
Forumun birinde sorunu çözdüm şeklinde paylaşım yapılmış, birkaç kişiden de olumlu yanıtlar gelmiş. Bir deneyin isterseniz, inşallah sorununuzu çözer. Ayrıca görev yöneticisinde musallat.exe isimli dosyanın çalışır durumda olduğunu söyleyenler var. Sorun virüs kaynaklı olabilir. Siz desktop klasöründen klasörlere erişebildiğinizi söylediniz. Onların yedeğini alın isterseniz; dosyaların silindiğini söyleyen de çok çünkü.

"Sorunu çözdüm,
C:/kullanıcılar/kendikullanıcıadınız/masaüstü
masaüstü klasörüne sağ tıklayıp "önceki sürümleri yükle" tıklayın ve hangi tarihteki görünüme gitmek istiyorsanız seçin, tamam deyin.
Artık masaüstünüz eskisi gibi ve dosyalarınız görünmektedir."

Son düzenleme:
Kullanıcı klasörü ve simgeler duruyor ama kendi oluşturduğunuz klasörler görünmüyor öyle mi hocam? Masaüstümdeki belgelerin tümü deyince hiçbir öğe görünmüyor diye anladım.
Forumun birinde sorunu çözdüm şeklinde paylaşım yapılmış, birkaç kişiden de olumlu yanıtlar gelmiş. Bir deneyin isterseniz, inşallah sorununuzu çözer. Ayrıca görev yöneticisinde musallat.exe isimli dosyanın çalışır durumda olduğunu söyleyenler var. Sorun virüs kaynaklı olabilir. Siz desktop klasöründen klasörlere erişebildiğinizi söylediniz. Onların yedeğini alın isterseniz; dosyaların silindiğini söyleyen de çok çünkü.

"Sorunu çözdüm,
C:/kullanıcılar/kendikullanıcıadınız/masaüstü
masaüstü klasörüne sağ tıklayıp "önceki sürümleri yükle" tıklayın ve hangi tarihteki görünüme gitmek istiyorsanız seçin, tamam deyin.
Artık masaüstünüz eskisi gibi ve dosyalarınız görünmektedir."

teşekkürler hocam hemen deniyorum

Geri