Masaüstü simgeleri yer değiştirme sorunu

Kodla Büyü

burhansenyuva

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhaba arkadaşlar;

Masaüstü simgelerini kendi istediğim şekilde sıralandırıyorum. Sonrasında, Masaüstünü yenile dediğimde simgeler sola dayalı şekilde sanki otomatik düzenle demişim gibi sıralanıyorlar. Bu sorun hakkında çözüm önerisi olan arkadaşlar var mıdır?
İnternette fazla kaynak bulamadım. hep aynı şeylerden bahsedilmiş.
-- Sağ tıklayarak sıralama seçeneklerinin tümünü denedim onlar olmuyor.

hocam "otomatik düzenle" ve "kılavuz çizgisine hizala" kısmının ikisinin de check işaretli olması lazım. 2 yerde de işaret olduktan sonra gönlünüzce simgeleri sıralayıp "yenile" deyin, yerler bıraktığınız gibi kalacaktır.

Otomatik düzenle dedikten sonra tüm simgeleri sola dayalı bir şekilde sıralar. Ben benim kendi isteğime göre sıralandırılmış (dağınık sıralama) halinde kalmasını istiyorum.

Yorumunuz için teşekkürler :)

Benim yapmak istediğim ise;

Simgelerimi kendi belirlediğim alanda gruplandırmak yada sıralandırmak. örneğin oyunlar sağ üst köşede, dosyalar ortada, klasik simgeler solda vb...

Sıralama işlemimi gerçekleştiriyorum. Sonrasında Masaüstünü yenile dediğimde sanki ben otomatik sırala demişim gibi tüm simgeleri sola dayalı hale getiriyor. Bunun ile ilgili bir çözüm öneriniz varsa çok memnun olurum.

Geri