Masaüstü PC için donanım önerisi

Kodla Büyü

BTeach

Site Gezgini
Arkadaşlar yeni yapılan okul pansiyonu için müdürümüz yaklaşık 15 adet masaüstü alınacağını söyledi ve benden nasıl bi şey alalım diye teklif bekliyor. ofis ve internet kullanımı için yeterli olabilecek donanımlar için(işlemci,ram,hdd,vga,monitör..) marka,sürüm ve kapasite önerisi alabilirmiyim sizden.

Hocam fiyatı makul olan pc ler öner bence yoksa vazgeebilir :D monitör lcd olsun, ram ve işlemci iyi olsun gerisi çokta önemli değil bence.

i3 işlemci, ekran kartı dahili olan anakart, 4 gb ram, 500 gb hard disk ucuz ve kullanışlı olur...

bütçe aralığı sorun hocam ona göre bişe toplatırsınız mesela intel g620 g630 onboard ekran kartlı anakart 2gb ram gibi minumum donanım ihtiyacı karşılar ama bütçe varsa mesela kötü bi ekran kartı eklenebilir ram 4gb yapılabilir vs. yakındaki bikaç bilgisayarcıdan teklif alın internetten daha uygun fiyat verirler

pc toplama sihirbazlarına baktım da asus gigabyte ve msı anakartlarından kendi arasında 10-15 çeşidi elli dolardan 400 dolara kadar,bunlarda kararsız kaldım.ekran kartıda 1gb yeter onboard var mıdır acaba.işlemci i3 ve ram 4gb bunlar tamam.

Bu markalardan şaşma hocam pek sorun çıkarmayacak ürünler..

Ekli dosyalar

• pctekliF.JPG
    pctekliF.JPG
    52.7 KB · Görüntüleme: 544
hocam kendiniz toplasanız aslında ucuza getirirdiniz, şu sıralarda vatan'da baya %25 indirim günleri oluyor. ben okuluma hep indirim dönemlerinde alıyorum. bizde ihale falan olmuyor tabi ödenek yok bişey yok (hakkari) anca kendi imkanlarımızla birşeyler yapıyoruz.
donanım konusunda
amd phenom II x4 işlemcilerin üstüne fiyat performans ürünü tanımam. yıllardır her türlü kastıran aplikasyon ve oyunda kullanıyorum banamısın demiyor, ısınma yok ve i7lere taş çıkartıyor ve fiyatı i7lerin yarısı kadar.
anakartta sorun çıkmaması için asus, ramler kingston, ekran kartı tamamen muamma okulda kullanılacağı için maliyeti düşünürsek onboard yeter, disk seagate yada wd, dvdr lg, en az 400wattlık bir kasa (iyi ekran kartı alınırsa 600watt'dan aşa olmamalı) bir de şuradaki markalardan olmalı: http://www.cizgi.com.tr/page.aspx?f=psu

Geri