Masaüstü oluşturulan belgelerin kaybolması

Kodla Büyü

deryanur

Site Gezgini
İyi günler arkadaşlar. Bugün bir arkadaşım masaüstünde oluşturulan belgelerinin kaybolduğunu iletti. Farklı bir konuma belge kaydedilebiliyor, ama masaüstünde oluşturulunca kayboluyor. Taramada yapılmış herhangi bir sorun bulunmamış. Win 10 işletim sistemi, son güncellemeyi kaldırıp da denemişler aynı durum yaşanmış. Bu durum hakkında bilgisi olanlar yardımcı olabilir mi

Hocam masaüstünde sağ tuş simgeleri düzenle orfa simgeleri göster gizle seçeneği var ordan oluyor

Masaüstü simgeleriniz gizlenmiş olabilir. Bunları görüntülemek için masaüstüne sağ tıklayın Görünüm'ü ve ardından Masaüstü öğelerini göster'i seçin.

Cevabınız için teşekkür ederim hocam. Ama sıkıntı şöyleki, masaüstündeki klasör ve program kısayolları duruyor, oluşturulan belgeler kayboluyor sadece.

Ekli dosyalar

• IMG-20201212-WA0003.jpg
    IMG-20201212-WA0003.jpg
    91.7 KB · Görüntüleme: 50
Geçenlerde win 7 bir bilgisayarda da aynı sıkıntı oldu. Flash takılınca da gizleme ve kısayol virüsü attı. Musallat exe bulaşmıştır. Format attım ben bilgisayara.

Klasör seçeneklerinden Görünüm sekmesinde Korunan işletim sistemi dosyalarını gizle (Önerilen) seçeneğinin yanındaki tik işaretini kaldırın (kutucuğun içi boş olacak yani) ve Tamam deyip kapatın pencereyi. Bir de böyle bakın tekrar masaüstüne, klasörler veya dosyalar gizli şekilde görünüyor mu? Bu şekilde görünüyorsa virüsten kaynaklıdır.

İyi günler arkadaşlar. Bugün bir arkadaşım masaüstünde oluşturulan belgelerinin kaybolduğunu iletti. Farklı bir konuma belge kaydedilebiliyor, ama masaüstünde oluşturulunca kayboluyor. Taramada yapılmış herhangi bir sorun bulunmamış. Win 10 işletim sistemi, son güncellemeyi kaldırıp da denemişler aynı durum yaşanmış. Bu durum hakkında bilgisi olanlar yardımcı olabilir mi
aynı virüse ben de denk geldim. masaüstündeki klasörlere dokunmuyor ama dosyaları siliyordu. win 7 işletim sistemi kuruluydu. combofix, avast, 360 total security ile tam taratarak virüsten kurtulmuş olabilirim, 2 sene önceydi hatırlamıyorum. olmadıysa format atmışımdır.

aynı virüse ben de denk geldim. masaüstündeki klasörlere dokunmuyor ama dosyaları siliyordu. win 7 işletim sistemi kuruluydu. combofix, avast, 360 total security ile tam taratarak virüsten kurtulmuş olabilirim, 2 sene önceydi hatırlamıyorum. olmadıysa format atmışımdır.

ben de hocamın yöntemiyle virüsleri silip kurtulmuştum. Virüs kaynaklı bir problem hocam. Masaüstündeki klasörler duruyor, belgeler siliniyordu.

Aynısı okulda memurun bilgisayarında oldu. Masaüstüne atılan belgeleri siliyordu. Klasörde sorun yok ama klasör içine atınca o da siliniyordu. Formatladık. Boşu gizli dosyayı gösterle. Şununla tara bununla tatla attırla olmuyor. Saatlerce uğraşıyorsunuz ama olmuyor. Hiç çabalamayın format atın. Sonra da kaspersky cloud security işlem tamam.

Aynısı benim de başıma gelmişti Windows 10 da virüs olma ihtimali var ama benim bir tahminim de Windows u etkinlestirmeden kullaninca masaüstündeki dosyalarin silindiğidir.

Aynısı benim de başıma gelmişti Windows 10 da virüs olma ihtimali var ama benim bir tahminim de Windows u etkinlestirmeden kullaninca masaüstündeki dosyalarin silindiğidir.
Sanmam. O kadar insan var etkinleştirmeden kullanan neden bazı kişilere olsun. Bizim win7'de başımıza geldi.

Geri