masaüstü ögeleri, başlat çubuğu yok. acil yardım

Kodla Büyü

perşo

Aktif Üye
masa üstü bomboş açılıyo, güvenli modda açamıyorum görev yöneticisi de açılmıyor. format atmak istemiyorum ne yapabilirim?

aynı işletim sisteminin kurulu olduğu başka bilgisayarın explorer.exe dosyasını kendine kopyala hocam dos ekranında...o da olmazsa FORMAT gibi görünüyor...windowsu onar derim ama yeniden kurman daha mantıklı

başlat-->çalıştır-->yeni görev-->explorer.exe yazarsanız sorun çözülür.

soouuk' Alıntı:
görev yöneticis. açılmıyormuş hocam nasıl yapack dediklerini...başlat menüsü de yok...biliyorum ben bu durumu kaba tabirle kabak gibi masaüstü resmi var başka bisey yok onun ekranında :)

Sadece masaüstü varsa pc nin farklı bir ekrana bağlı olup olmadığını (projeksiyon gibi) kontrol edin. Çünkü siz ekranı 2. ekran yapmışssanız ya da yapmadan ekran kartından takmışsanız bile sadece masaüstündeki arka plan gözükür.

bilgisayar açılırken F8 e basın ve menüden KOMUT İSTEMİYLE GÜVENLİ MOD seçeneği ile bilgisayarı açın. açılan dos ekranına EXPLORER yazın masaüstünüz görünür halde açılacaktır. başlattan sistem geri yükleme yaparak bozulmadan önceki bir tarihi seçin sorun kalmayacaktır...

elrond' Alıntı:
soouuk' Alıntı:
görev yöneticis. açılmıyormuş hocam nasıl yapack dediklerini...başlat menüsü de yok...biliyorum ben bu durumu kaba tabirle kabak gibi masaüstü resmi var başka bisey yok onun ekranında :)
:oops: hocam dikkat etmedim oraya haklısınız..

baynadir' Alıntı:
bilgisayar açılırken F8 e basın ve menüden KOMUT İSTEMİYLE GÜVENLİ MOD seçeneği ile bilgisayarı açın. açılan dos ekranına EXPLORER yazın masaüstünüz görünür halde açılacaktır. başlattan sistem geri yükleme yaparak bozulmadan önceki bir tarihi seçin sorun kalmayacaktır...

komut istemiyle güvenli mod dediğimde de yine aynı şekilde açılıyor ya da açılamıyor :S

komut istemiyle güvenli mod dan açınca dos ekranı açılması lazım...

Geri