Masaüstü gelmiyor :(

Kodla Büyü

bicirik3

Üye
Okulumuzda yeni bir virüs salgını var :cry: Flash belleklerden bulaşıyor ve kapatılıp açılan bilgisayarın masaüstü ekranı gelmiyor. Siyah ekran üzerinde sadece fare hareket ettirilebiliyor. Bu sorunla karşılaşan arkadaşlar varsa format atmaktan başka çözüm bulan var mı? Şimdiden teşekkürler...

bu srun başıma geldi. malesef format atmaktan başka çare yok gibi, çünkü işletim sisteminin hiçbir fonksiyonu çalışmıyor, güvenli modda dahil hiçbir şekilde çalışmıyor. kurulum cd si ile onarmayı denedim o da çözüm olmadı. bastım formatı.

hocam ctlr+alt+del tuşuna basın ardından görev yöneticisi tıklayın oradan yeni görev den "explorer" yazıp enter'a basın. netten combofix indirin ve çalıştırın muhtemelen çözülecektir.

hckaya' Alıntı:
hocam ctlr+alt+del tuşuna basın ardından görev yöneticisi tıklayın oradan yeni görev den "explorer" yazıp enter'a basın. netten combofix indirin ve çalıştırın muhtemelen çözülecektir.
hckaya hocam dediğiniz gibi yaptım. Şimdilik bi sorun yok gibi görünüyor. Teşekkür ederim :D

Bu sorun okuldaki bir bilgisayarda da mevcut. Combofix ile kendine getiriyorum ancak birkaç haftaya bir tekrarlıyor. Bu virüse karşı başka bir çözüm çaresi var mı acaba?

bicirik3' Alıntı:
hckaya' Alıntı:
hckaya hocam dediğiniz gibi yaptım. Şimdilik bi sorun yok gibi görünüyor. Teşekkür ederim :D
Bu işlemi yaptıktan sonra Kaspersky nin deneme sürümünü indirip kurun. Bilgisayarı taratın sorun çözülecektir.

muratbdg' Alıntı:
bicirik3' Alıntı:
hckaya' Alıntı:
Bu işlemi yaptıktan sonra Kaspersky nin deneme sürümünü indirip kurun. Bilgisayarı taratın sorun çözülecektir.
Teşekkürler deneyeceğim. :+1:

Geri