Masaüstü Bilgisayar'dan Laptop'a internet bağlamak

Kodla Büyü

Miy33

Site Gezgini
Merhaba arkadaşlar beni sorunum şöyle, alt kattan bizim masaüstü bilgisayara internet çekiyoruz, sadece tek kablo geliyor alt kattan, ancak laptop'umda var ona da internet lazım. Masaüstü bilgisayarımdan laptopla internete bağlanmanın bi yolu var mı yoksa illa acces point mi lazım ?

20 TL gibi bir para verip, 5 ya da 8 portlu switch alın. Kablolu olarak bağlayın.

Miy33' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar beni sorunum şöyle, alt kattan bizim masaüstü bilgisayara internet çekiyoruz, sadece tek kablo geliyor alt kattan, ancak laptop'umda var ona da internet lazım. Masaüstü bilgisayarımdan laptopla internete bağlanmanın bi yolu var mı yoksa illa acces point mi lazım ?

Eğer alt kattaki modem kablosuz ise kablo çekmenize gerek yok. Masaüstüne usb kablosuz adabtör al 30-40 tl felan.
Eğer modem kablosuz ama sinyal iyi gelmiyorsa;
1-Yukarıdaki arkadaşın verdiği ürünü al kablolu bağlan.
2-Access Point al ama o zaman da masaüstü için de kablo çogaltman gerekecek ve yine çoğaltıcı alacaksın.
Valla sen bilin. Maddiyat önemli değilse ikincisi daha iyi olur labtop için. kabloyla uğraşmazsın.

Maddiyat sorun değil ancak internette izlediğim bi videoda masaüstü bilgisayardan usb ile laptopa internet bağlanıyodu. Eğer tek çözüm access point ise onu yaparım sorun değil

Miy33' Alıntı:
Maddiyat sorun değil ancak internette izlediğim bi videoda masaüstü bilgisayardan usb ile laptopa internet bağlanıyodu. Eğer tek çözüm access point ise onu yaparım sorun değil

hımm. bahsettiğiniz videoda yapılmış da olsa sonuçta iki bilgisayar arasında bir ağ bağlantısı kurmanız gerekir. Bu da kablo ya da kablosuz olabilir.
Kablolu cross bağlantı olabilir ve masaüstünde çift ethernet kullanırsanız olabilir diye düşünüyorum. kablosuzda ise aynı şekilde masaüstünde bir kablosuz yayın yapan cihaz gerekli. yani ek olarak bir cihaz eklemedikten sonra bu iş olmaz.

Geri