Masaüstü bilgisayar alacağım...

Kodla Büyü

mcclane

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar 8-10 yıl önce aldığım p3 1ghz'lik bilgisayarımı emekliye ayırıp yeni bir sistem alacağım . özellikler minimum şöyle olsun diye düşünüyorum:
İşlemci i5 veya 4 çekirdekli...
ekran kartı 2 Gb paylaşımsız
Ram DDR3 4Gb (sonradan ilave yapılabilir)
Anakart hiçbir fikrim yok
harddisk 320-500gb
aşağı yukarı böyle bir sistem almayı planlıyorum. bütçem 1000 tl civarı...böyle sistem için tavsiye edebileceğiniz markalar siteler var mı?

mcclane' Alıntı:
arkadaşlar 8-10 yıl önce aldığım p3 1ghz'lik bilgisayarımı emekliye ayırıp yeni bir sistem alacağım . özellikler minimum şöyle olsun diye düşünüyorum:
harddisk 320-500gb
aşağı yukarı böyle bir sistem almayı planlıyorum. bütçem 1000 tl civarı...böyle sistem için tavsiye edebileceğiniz markalar siteler var mı?

hocam ekran kartının kaç bitlik olduğuna dikkat edin en az 256 bit olmalı.
işlemci tercihi iyi i5 in altına düşmeyin derim :)
anakart asus öneririm. slotları ve genişleme yuvaları yeterince olsun. mümkünse paylaşımlı ekran kartı da bulunmasın :)
ramlar kesinlikle oem olmasın.
hdd ninde ön belleği önemli :)

bu arada hdd kesinlikle samsung olmasın. seagete yada wd den şaşmayın :)

mcclane' Alıntı:
arkadaşlar 8-10 yıl önce aldığım p3 1ghz'lik bilgisayarımı emekliye ayırıp yeni bir sistem alacağım .
p3 1 ghz mi :)
yalnız 2gb ekran kartına ihtiyacınız olmaz o ne öyle. 512 256 bit kartım var açmadığı oyun yok. bir de bin lira az. eğer monitör vs. dahil ise.

hocam o eski bilgisayarım artık tarihi eser sayılır herhalde...ilk aldığımda 128 mb rami vardı...512ye çıkardım sonradan...bir de monitör dahil olmayabilir...

gold iyi de fiyatı biraz pahalıydı sanki. tam onun karşısında exa var orasının fiyatı daha normal hatta en ucuzu orasıydı.

mcclane' Alıntı:
harddisk 320-500gb

hangi ildesiniz? peşin mi alacaksınız? ve sadece kasa bütçesi mi bu?

hocam il Tekirdağ ama İstanbul'a da gidebilirim...peşin almayı düşünüyorum...bu bütçe sadece kasa için monitörü de yenilersem 1200-1300 liraya çıkabilirim...
256 bit 512 mb ekran kartı mı iyidir 128 bit 1gb mı? ekran kartı fiyatları uçmuş...

Geri