masa üstü komple gitmiş..arka plan duruyo sadece

Kodla Büyü

ayhan_ky

Üye
arkadaşlar sınıflardaki bilgisayarın birinde masa üstündeki herşey gitmiş,arka plan var başkada hiçbirşey yok...nasıl düzeltebilirim..

ctrl alt delete ile görev yöneticisini başlatıp ordan dosya menüsünden yeni görev diyip istediğim işi küçük bir ekranda yapabiliyorum ama masa üstünde hiçbirşey yapamıyorum..
nasıl düzelecek bu..

güvenli modda açıp sistem geri yüklemeyi deneyebilirsin veya xp cd sinden onarma yapabilirsin ,virüs taramasıda yaptır bu arada ama bence büyük ihtimal işletim sistemin zarar görmüş

tşkler hocam ama sistem zarar görse görev yöneticisinden sorunsuz bir şekilde çalışırmı..görev yöneticisi...dosya..yeni görev...gözat... tan istediğim yere girebiliyorum,internete giriyorum,bilgisayardaki oyunları açıyorum ama masaüstü haricinde küçük bir ekranda..

hocam eğer dediğin gibiyse büyük ihtimal şaka programı kurmuş da olabilirler ,öyle bir program biliyorum masaüstü simgelerini yok eden ,eğer o program kuruluysa
Programı kapatmanın tek yolu başlat - çalıştır - msnconfig ( msconfig penceresinin üzerindeki başlangıç sekmesine tıklayıp Vrusese im işaretini kaldırın) ve pc'nizi tekrar başlatın

hocam muhtemelen virüs girmiş olabilir . Dracula ile temizle açılır
aynı sorunu ben de yaşadım çünki

yok hocam bunlar 4. sınıf..korkarlar benden:) bilgisayarı kapatıyrum da açınca yine masa üstü dımdızlak ortada..bu bıcırıklar yüzünden hiç rastlamadığım sorunlara rastlıyorum..

tşkr ederim ilgilerinize ..yarın deneylim bakalım...sınıflara eski bilgisayarlar koydular..şimdi lab,okul işleri yetmiyo gibi bi de sınıflar çıktı başıma..sınıf öğretmenleri de hiç dikkat etmiyo.. çocukların elinde oyuncak gibi..

masa üstünde sağ tuş simgeleri yerleştir- masa üstü simgelerini göster 8) :sleep:

sorun bu kadar kolay çözülmüş olamaz.arkadaş bunu çok denemiştir.Ki zaten sağ tuş ile pencerenin açıldığını hiç sanmıyorum

Geri