Mart 2014 tarihinde Çizgi Tagem tekrar açılıyor.

Kodla Büyü
Çok sevindik hocam. Meyve veren ağaç taşlandı biraz ama, küllerinden yeniden doğacak. :) Çalışmalarınızda başarılar...

İlginize ve sevginize çok teşekkür ederim.

Son 2 senem gerçekten çok kötü geçti. Belki de ben bu şekilde hissediyorumdur bilemiyorum. Artık yeni kitabımdan okursunuz kötü tecrübelerimi :)

geçmişinde bu kadar güzel işler yapmış bir insan son iki senesini dert etmemeli sayın hocam,
hayat iniş çıkışlarla dolu sizinkisi olsa olsa kısa bir süreliğine duraklamadır bu da sizi rahatsız ediyordur, herşey iyi olur inş.

Çok iyi, emeği geçen herkese başta Niyazi hocaya teşekkürü borç biliriz.

Elimizden geldiğince her türlü konuda yardım etmeye de hazırız.

Küçük bir rica: Hocam eğitim videolarını Türkçe altyazılı değil de, Türkçe seslendirmeli yapabilirsek çok iyi olur.
Örneğin bizler bu konuda yardımcı olabiliriz. Sizin kişilere görevlendirdiğiniz videolardaki metinleri alırız elimize, ekranda da altyazılı videoyu açarız, ekranda yazı göründükçe biz de o metni okumaya başlarız, bunun ses kayıt dosyasını da size göndeririz, siz de gelenler içinden iyi olanları video ile birleştirirsiniz, veya bu birleştirme işini de biz yapabiliriz.

Bence videoların Türkçe seslendirmeli olması çok daha kullanışlı olur.

AKADEMİA' Alıntı:
Çok iyi, emeği geçen herkese başta Niyazi hocaya teşekkürü borç biliriz.

Elimizden geldiğince her türlü konuda yardım etmeye de hazırız.

Küçük bir rica: Hocam eğitim videolarını Türkçe altyazılı değil de, Türkçe seslendirmeli yapabilirsek çok iyi olur.
Örneğin bizler bu konuda yardımcı olabiliriz. Sizin kişilere görevlendirdiğiniz videolardaki metinleri alırız elimize, ekranda da altyazılı videoyu açarız, ekranda yazı göründükçe biz de o metni okumaya başlarız, bunun ses kayıt dosyasını da size göndeririz, siz de gelenler içinden iyi olanları video ile birleştirirsiniz, veya bu birleştirme işini de biz yapabiliriz.

Bence videoların Türkçe seslendirmeli olması çok daha kullanışlı olur.

Çok haklısınız ama gerçek hayat daha farklı oluyor. Öncelikle Türkiye'de Crowdsourcing (http://en.wikipedia.org/wiki/Crowdsourcing) geçerli değil. Bizde topluluklar gücünün farkında değil; hiçbir zaman olmadı. İnsanlarımız boş durur, oturur, gezer ama "Hadi beraber tutun işin ucundan." dendiğinde kimseyi bulamazsınız. Ne yazık ki acı ama gerçek budur. Bırakın seslendirmeyi basit tercüme yapacak insan bile bulamıyorum. Çok az.

Ayrıca seslendirme o kadar da kolay bir şey değildir. Yapın görürsünüz. Özel ses alma cihazları gerekir, profesyonel kadro gerekir, sonra sesi işlemek gerekiyor (hatalar, tekrarlar..vs) sonra da video ile birlikte tekrar üretim.

Yapılamaz demiyorum ama gayretli insanlar lazım. Zor...

Şu an siteye ulaşamıyorum.Bende mi bir sıkıntı var acaba?

Geri