MARDİN BT Rehber Öğrt ekders problemi

Kodla Büyü
Re: MARDİN BT Rehber Öğretmenlik sonuclari...

Ne yapılması gerekiyorsa bir an önce yapalım, yoksa bu iş bilmezler yüzünden çok çekecez, bir yazıyı yazamıyorlar.

lagunduz' Alıntı:
Ne yapılması gerekiyorsa bir an önce yapalım, yoksa bu iş bilmezler yüzünden çok çekecez, bir yazıyı yazamıyorlar.
kolay hocam yapılacak... belli...

Biz ilçemizde 8 basvurudan 2 si onaylandıgı icin onayı cıkmayan 6 arkadaş toplanıp

ilçe milli eğitime gittik müdür yardımcısı not aldı müdür beyle ve il koordinatörü ile görüşecegim. Müdür bey il milli eğitim müdürümüzle görüşsün dedi.

Ordan ayrıldk ilçe eğim-sen subesine gittik. Durumu anlattık açık açık. Mardin hukuk sekreterini aradılar. Bugun veya yarın bize doneceklermis. Gerektiginde milli eğitim müdüryle goruseceklermis.

Ordan ilçe eğim bir-sen subesine gittik kimse yoktu eli bos döndük.

Daha sonra bi arkadastan mardin Türk eğitim-sen başkanının telefonunu öğrendik. Telefon açtık yolda oldugunu söyledi. Kabaca konuyu sordu anlattık. Bana mail gönderin problemi anlatın ve bizim ne yapmamızı istiyorsunuz onu yazın dediler. Mail çektik. Bütün problemin il milli eğitimin 1.maddeyi eksik işleme alması oldugunuve 1.maddenin tam olarak işleme alınmasının bütün problemleri ortadan kaldıracagını söyledik mailde...
Gece aradı mailin kendisine ulaştıgını öğleden sonra milli eğitime gideceğini bizim mailimizi de resmi bir forma sokup öyle iletecegini söyledi.

Hani sizler de bulundugunuz ilçede bizim burda yaptıgımız gibi ilçe-eğitim sen-eğitim bir sen-türk eğitim sen görüşmeleri yaparsanız sorun bu hafta içinde çözülür.

iyi günler hocam
ilçemizdeki Bilişim Teknolojileri öğretmenleri adına gönderiyorum bu maili.

KONUNUN ÖZETİ:
Bizim ilçeden 9 arkadaş Bilişim Teknolojileri Rehber Öğretmenlik için başvuruda bulundu.
9 Başvuruya karşın sadece 2 arkadaşın ismi Valilik onayına gitmiş.
Bu durum Mardin genelinde yasanıyor.
İlçe milli eğitim müdürlüklerinin gönderdikleri ONAYLAR AYIKLANIP VALILIGE GONDERILMIS.Yanlıs bilgi almadıysam Mardine gelen 38 basvuruya karsın 17 basvuru VALILIK ONAYINA GONDERILMIS.
Sonucta her ilçeden 2-3 kişinin ismi Valilik onayına gitmiş.
Şuanda BT OGRETMENLERİ OLARAK MAGDUR DURUMDAYIZ.
Çoğumuz MAAS KARSILIGINI BİLE DOLDURAMIYORUZ.
Milli eğitim bakanımız OKULLAR HAYAT BULSUN HALKA ACILSIN COCUKLARIMIZ INTERNET KAFE GIBI OLUMSUZ ORTAMLARA GITMESIN derken yapılan UYGULAMA BUNUN TERSI DURUMUNDA.
AKTİF BT SINIFI OLAN Okullarımızda ortalama aylık 1.000 öğrenci BT SINIFLARINDAN FAYDALANABILIYORKEN SUAN HİÇKİMSE FAYDALANAMIYOR. YİNE INTERNET KAFELERE GIDIYOR.

PROBLEMIN KAYNAGI:
1. Maddenin EKSIK İŞLETİLMESİ.İl milli eğitim müdürlüğü AYLIK ORTALAMA 900 - 1.000 ÖĞRENCİNİN FAYDALANDIGI AKTİF BT SINIFI OLAN OKULLARI HİCE SAYARAK SADECE FATİH PROJESİ KAPSAMINDAKİ okullara görevlendirme yapmıs. onu bile TAM YAPMAMIS cunku ilçemizde hala Fatih projesi kapsamındaki bazı okullara görevlendirme yapılmadı.
İl milli eğitimden sağlıklı bir bilgi alamıyoruz. Herkes birbirine yönlendiriyor. En sonunda da İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ'ne dayanıyor karar.

ÇÖZÜM:
1. Maddenin TAM OLARAK İŞLETİLMESİ. Yani maddede belirtildiği üzere "...VEYA işler vaziyette en az bir Bilişim Teknolojileri sınıfı (Bilgisayar Laboratuvarı) bulunan örgün
eğitim okullarına Bilişim Teknolojileri Rehber Öğretmeni görevlendirmesi YAPILACAKTIR
." ifadesine göre İŞLEM YAPILMASI

DİĞER İLLERİN UYGULAMALARI:DİYARBAKIR ve KOCAELİ il milli eğitim müdürlüklerin yayınlamıs oldugu valilik onay listesi EKte... Dikkat edilirse bu illerin onaylarında HEM İLKOKUL HEM ORTAOKUL HEM DE LİSELER var.Ek incelenirse bu durum net olarak görülür.

YENİLİK VE EĞİTİM TEKNOLOJİLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ RESMİ YAZISI http://eogrenim.meb.gov.tr/SiteAssets/SitePages/Giriş%20Sayfası/BT_Rehberligi_Gorevi.pdf

İLGİLİ MADDELER:
1.MADDE: Fatih Projesi kapsamında donanım kurulumu tamamlanan veya işler vaziyette en az bir Bilişim Teknolojileri sınıfı (Bilgisayar Laboratuvarı) bulunan örgün eğitim okullarına Bilişim Teknolojileri Rehber Öğretmeni görevlendirmesi yapılacaktır.
Görevlendirmelerde proje kapsamında donanım kurulumu tamamlanan okullara ÖNCELİK verilecek, bu okullarda ihtiyaç varken diğer okullara görevlendirme yapılmayacaktır.

8.MADDE: BT Rehberliği görevi eğitim öğretirnin yapıldığı saatlerde yapılacak, her bir devre için (Sabah-Öğle) ayrı öğretmen görevlendirilebilecektir.
Normal eğitim yapan okullarda 1 (bir), ikili eğitim yapan okullarda en fazla 2 (iki) öğretmen görevlendirilecektir.
2 (iki) öğretmen görevlendirilen okullarda, haftalık ders çizelgesinde aynı ders saatinde birden fazla öğretmene BT Rehberliği görevi verilmeyecek şekilde ders dağıtım çizelgeleri hazırlanacaktır.

sizler de tek bir istekte bulunun arkadaşlar

1. MADDENİN TAM OLARAK USULUNE UYGUN SEKİLDE İŞLETİLMESİNİ İSTİYORUZ

Arkadaşlar ben Eğitim Bir Sen başkanı Mehmet Emin beyle görüştüm. Milli Eğitim müdürüyle görüşecegim dedi. Yanına gitmiş toplantısı vardı. Ak Partiye gittim durumu anlattım sorunu çözmeye çalışacagız dedi. Bir müffettiş arkadaşa görüştüm. Yazıyı gösterdim keyfi uygulama yapamazlar dedi. Siz bakanlığın yazısına ilgi tutun okula dilekçe verin okulda Milli Eğitime göndersin. Gelen cevaba itiraz edip doğruca bakanlıga yazarsınız. Bakalıkta yazısının arkasında durur gereken neyse yapar dedi. Bimere yazarsanız daha hızlı cevap alırsınız dedi bilgilerinize. Biz bir kaç koldan bastıralım keyfi uygulama yapamazlar. Öyle yada böyle bu görevlendirmeler çıkacak sadece canımızı sıkıyorlar bizde dilekçelerle resmi yollarla onların canını sıkalım bakalım herkes kafasına göre iş yapabiliyor mu?

Dün ilçe milli eğitim müdürümüz toplantıya gitti. Konuyu dile getirmesini söyledik. Aldığı cevap önce fatih okullarını sonra da diğer okullarda görevlendirme yapacaz demişler. Belirli bir tarihde yok...Bana pek inandırıcı gelmedi....

Arkadaşlar milli eğitim müdürüyle görüşme fırsatım oldu. Bu görevlendirmeleri sordum, bt sınıfı bulunan okullarda sınıfın işlerliği ile ilgili bir inceleme yapıldıktan sonra görevlendirme yapılacağını söyledi. Bence inceleme bu dönem yetişmez, büyük ihtimalle ikinci dönem yapılacak görevlendirmelerde dikkate alınır.

Bakanlık gerekli incelemeyi yapmış uygun görmüş ki yazı gönderiyor. 2 sene önce bana Türkiyede bir ilk yapacagız yeni bir uygulama yapacağız dedi. O sene görevlendirme yapmadılar. Yani bizi takmıyor bakanlık yazısı net açık. o anlamıyorsa biz ne yapalım.

Mardin MEM'in ivedi olarak yayınladığı duyuru gerçekten gülünç. Daha yeni görevlendirme yapmış yazılım ve içeriklerin 7 Kasıma kadar akıllı tahtalara yüklenmesi gerektiğini yazmışlar. O tarihe kadar zaten inmez bir, haftada 2 gün 6'şar saat giderek o işi zaten bitiremem iki, bir de BT rehber öğretmeni bulunmayan okullarda bilgisayar öğretmeni ya da bilgisayar bilgisi iyi olan bir öğretmen yapsın denmiş. Kimse görevi olmadığı bir şeyi neden yapsın ki, üstelik ücretsiz. Daha çok beklerler. Daha bugün akıllı tahtalar ile ilgili sorun tebiti yaptık ve setvis çağırdık. Bugünden indirne işlemine başladam ki kendi internetimi kullanmak zorunda da değilim. Okulda da bir ayda anca iner o içerik. Mardin MEM şaşırtmaya devam ediyor.

ahmetfx' Alıntı:
Mardin MEM'in ivedi olarak yayınladığı duyuru gerçekten gülünç. Daha yeni görevlendirme yapmış yazılım ve içeriklerin 7 Kasıma kadar akıllı tahtalara yüklenmesi gerektiğini yazmışlar. O tarihe kadar zaten inmez bir, haftada 2 gün 6'şar saat giderek o işi zaten bitiremem iki, bir de BT rehber öğretmeni bulunmayan okullarda bilgisayar öğretmeni ya da bilgisayar bilgisi iyi olan bir öğretmen yapsın denmiş. Kimse görevi olmadığı bir şeyi neden yapsın ki, üstelik ücretsiz. Daha çok beklerler. Daha bugün akıllı tahtalar ile ilgili sorun tebiti yaptık ve setvis çağırdık. Bugünden indirne işlemine başladam ki kendi internetimi kullanmak zorunda da değilim. Okulda da bir ayda anca iner o içerik. Mardin MEM şaşırtmaya devam ediyor.

Hocam bu mardin MEM'in Bilişim Öğretmenlerine gıcıklığı var herhalde.

Başındaki şahıs gıcıktır. Bilgisaycılara daha gıcıktır. Bakanlığı aradım durumu anlattım bakanlığın umrunda bile değiliz. FATİH kapsamındaki okulları görevlendirmesi yapıldıysa bize yeter. Bakanlığımız Bilişim Teknoloji sınıflarıyla ilgili bir çalışması yok. Adam umrumuzda degile getirdi lafı. BT'ler yansa bitse umurlarında değil bizim daha önmeli işlerimiz var diyor. Çok zoruma gitti analacağınız kimsenin umrunda değiliz.

mardin gerçekten bir çok şeyi çok geride yapan bir il(2,5 sene bunu öğretti).isteyen var ise gıcıklığın en iyisini bizde onlara yaparız. Aklıma güzel fikirler gelmiyor değil :)

Gökhan hoca boşta kalan liseler için tekrar görevlendirme yapılabileceğini söylemişti. Ama ortaokul ve ilkokullar için henüz bir gelişme yok.

atamadan sorumlu müdür değişmiş.

ee nolcak simdi?
bosta kalan liselere görevlendirme işi ne oldu şimdi yalan mı oldu?
il milli eğitime gidip soran yokmu yahu
hele biz merkezde degiliz telefonda ilgilenmiyoruz gibi sacma sapan laflar edip veya anlamamazlıktan gelip telefonu kapattıkları için telefonla bilgi alamıyoruz ya siz ne yapıyorsunuz arkadaslar?
kimse bi gideyim ne diyorlar hele demiyor mu?
konu hakkında bi cevap yazın arkadaslar yaa

Atama bölümüne bakan şube müdürü Ali Coşkuner oldu ve formatörlüğe olumlu bakıyor." Yeni geldim olayı tam bilimyorum bir inceleyip bakacam diyor."
Herkes ilden şube müdürüne bir şekilde bağlansın durumunu anlatsın. Mardin genelindeki 70 bilişim öğretmenlerinden ses yok ....

her ilçeden 1-2 arkadas için gelen onay sonrası fatih projesi kapsamındaki okullar için yeniden basvuru yapılması istenen oldu mu acaba?
olduysa bu arkadasların onayları geldi mi yoksa hala onay mı bekliyorlar?
onay bekliyorlarsa ilden veya ilçeden bu konuda bi haber aldılar mı?

Re: MARDİN BT Rehber Öğrt HABERİ OLAN

müfettişler faal durumda olan labların bilgilerini istediler.. sanırım faal labı olan okullara btr görevlendirme olayına artık müfettişler el atacaklar..

bugün il milli eğitim müdürü ile proje toplantısında ayaküstü görüştüm. müfettişlerden faal olan bt sınıflarını araştırmalarını istemiş. görevlendirmeler müfettişlerin raporlarından sonra belli olacak....

cuma günü görevlendirme için isim istediler galiba fatih projesi kapsamında kurulan okullara görevlendirme yapılacak gökhan hoca öyle dedi yakındır ama bir sendika valiliğe durumu bildimiş vali de görevlendirmeleri yapın demiş ... bekleniyor bakallım

sakaryaioo' Alıntı:
cuma günü görevlendirme için isim istediler galiba fatih projesi kapsamında kurulan okullara görevlendirme yapılacak gökhan hoca öyle dedi yakındır ama bir sendika valiliğe durumu bildimiş vali de görevlendirmeleri yapın demiş ... bekleniyor bakallım

Görevlendirme Aralığı bulur zaten Ocakta da bitiyor.

bt labları olan okullar için görevlendirme yazıları bugün geldi memlere (yapılanlar tabi...)

müfettişler bugün bt hakkında bilgi istediler...

bir tane kızıltepe bir tane derik 4 5 tane de nusaybin icin onay vardı bugünkü yazıda. haliyle diğer ilçelere onay cıkmamış. onay cıkmayıncada o ilçelerin memlerine yazı gitmemiştir.

Geri