MARDİN BT Rehber Öğrt ekders problemi

Kodla Büyü

adadeniz

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
26 Şubat 2013 İTİBARİYLE İCERİK GUNCELLENMİSTİR

merhaba arkadaşlar
malumunuz 2.dönem BTR görevlendirme sonuçları açıklandı.
Şimdi görevlendirilen öğretmenlerin bilgilerinin yer aldıgı tabloda 11.02.2013-14.06.2013 yazarken il mem atamanın yazdıgı üstyazıda da onaylanma tarihinden 14 haziran 2013 e kadar diye yazıyor.
bu nedenle de benim gibi 11 şubattan itibaren okula gidip BTR yapan arkadaslar 11-19 şubat arasındaki 1 haftalık sürenin ekdersini alamıyor. en azından bizim ilçe milli eğitim ödenmez deyip ödememekte ısrar ediyor. Sizde durum nasıl? neler yaptınız? neler yapmayı düşünüyorsunuz bu konuda?

Re: MARDİN ATAMA'ya ulaşabilen...

kızıltepe atamaya gittim;
bana denilen şu oldu; haftaya büyük ihtimalle yazı gelir,okul seçersiniz(dilekçe ile). ben gördüm boş okulları çoğuna ilk atama var, fazla okul kalmıyor anladıgım kadarı ile.
formatörlükle alakalı bir durum ortada yok, mardinde çalışyorsan bilirsin yapsalarda geç yaparlar sayın hocam

pkk kaçırmış olabilir.birde orayı ara.

raid hocam aslında ilçeden ziyade ilin dedikleri önemli yaa neyse
umarım dediğiniz gibi haftaya yazı yayınlanır... Formatörlük için de olumlu bi gelişme olursa iyi olur valla...

sibel80' Alıntı:
pkk kaçırmış olabilir.birde orayı ara.
Hocam benim tel yurtdışı aramalara kapalı... sen arayıp sorabilir misin?

ilçede en yetkin,bu tarz işlerden; yönetmelikten en anlayan kişiye sordum. umarım mağdur olmayız.

mardin geçen sene de okul açıldıktan sonra formatör olarak görevlendirmişti 26 Eylül de. bu sene de öyle yapar umarım.

arkadaşlar konu ile alakalı değil ama nusaybin ilçesinde görev yapıyorum. bizim bilişim odası yeni sistemle beraber derliğe çevrilecekmiş ne kadar dirensem de bi fayda vermedi. sizce hakkımızı savunma gibi bi durum olabilir mi...

Ben ulaştım. Formatörlük için aradım. Herhangi bir şey yapılmıyor artık aramayın dediler. Yakın bir arkadaşım mardin atamayı sıkıştırırsanız formatörlük başvurularını başlatırlar dedi.

Bugun nihayet ulasabildim il atamaya.
Norm fazlasi:
Mudur bey 3 gunluk izne ayrildi, donsun...Cok buyuk ihtimal haftaya ilan cikacak.

Formatorluk:
Biz bakmiyoruz formatorluge. İl formatoru ile gorusun dediler

Benim disimda atamaya ulasip da formatorluk ve norm fazlasi icin cevap alan var mi?

Acaba ayni cevap mi farkli cevap mi aldi?

daha önce söylemiştim;;

atamaya ulaşamadım il formatörü gökhan hocaya ulaşdım.il milli eğitim sıcak bakmıyor demişti bana, ne yapmamız gerekiyor sizce dediğimde ilçelere baskı yapın belki ilden formatörlük talep ettirler demişti.

saygılarımla

raid hocam ilçeler bence boş.. hep ile bakıyorlar

Mardindeki bütün öğretmen arkadaslar kendi okullarından ilçe memlerine yazı göndersinler. "Okulumuzda yeteri kadar ders bulunmadığından bt öğretmenlerimizin formatör öğretmen olarak görevlendirilmesi" şeklinde. Biz ilçede böyle yaptık.

hangi ilçede ve nasıl yaptınız hocam biraz detaylandırabilir misiniz?

Mazıdağı hocam. Okul müdürünüze söyleyin ilçe meme üst yazı yazsın.

eee mazıdağında formatörlük görevlendirmesi başladı mı peki?
Sizin ilçedeki üstyazılardan sonra ne gibi bir gelişme yasandı?
ilçe red mi etti ile mi gönderdi ne yaptı...

Hocam zaten bir belirsizlik var en azından haberleri olur. Görevlendirme olsa da il geneli olur. Bizim ilçede bt öğretmeni olan okullar ilçe meme yazı yazdılar onlarda ile yazacak. haberleri olsunlar diye "maas karşılığını dolduramıyorlar" ne yapalım şeklinde. İlçe il meme gönderecek.

arkadaşlar gökhan hocadan başka muhattap bulamıyoruz galiba. bizi böyle milletin keyfine bırakan anlayışı Allaha havale ediyorum.

Atama topu Gökhan hocaya atıyor.
Gökhan hoca da Müdür bey sıcak bakmıyor diyor. yapabilecegim birsey yok diyor...
ilçe memlere soylediginde onlar da il milli eğitimi bekleyecez onlar ne derse o diyorlar...
biz okullarda norm fazlası olarak volta atıyoruz. ilkokula donusenlerin de ders 3-5 saat...
velhasıl sıfır elde sıfır....

sendika ile işi çözmeye çalışıyoruz...

muhalif33' Alıntı:

mahmut hocam sensin herhalde. labım yok formatörlük zor ,zaten beden dersiyle ek ders alacağım, toplu bir durum var ise bende varım arkadaşlar.mardin bt öğretmenleri olarak sesimizi duyurmaya çalışalım.

muhalif33' Alıntı:
Var mi bi gelisme hocam? Sendikanin tutumu ve mem in tutumu suan nasil?
Olumlu cevap gelme ihtimali ne derece?

Arkadaşlar dün Gökhan Hoca mesai bittikten sonra İl Milli Eğitim Müdürümüzle görüşmüş ve Milli Eğitim Müdürümüzü ikna etmiş ve kendisine bir an önce görevlendirmelerin yapılması için talimat vermiş. Bugün Mardin MEM e girerseniz orada resmi yazı var, artık bir çiçek tatlı alıp gidersiniz Gökhan hocanın yınına

Şartlarda bir garip, 8-17 demiş, bizim okul sabah 7 de eğitime başlayıp 12-13 gibi bitiyor, zaten sabah 5'te kalkıyorum akşama kadar okulda kalmak zor olur, bu sene düşünmüyorum formatörlüğü. Artı, haftanın en az iki günü formatör olarak görevlendirilecektir denmiş.. Ek dersimiz de ona göre mi olacak? Yani kendi okulumzda 3 gün derse gireceğiz bir de farklı okula iki gün gidip orada 8-17 arası kalacağız, hoşuma gitmedi...

yetkili sendika ile dün akşam toplantı vardı. dile getirmiş olmalılar.

Herkese hayırlı olsun Mardin Meb'in sitesinde acil duyuru yayınlandı. Pazartesi saat 15 e kadar başvuruların yapılması gerekiyor...

arkadaşlar başvuruda bulanacak mısınız kararsız kaldım

Geri